MaciejCz

Użytkownicy
 • Content count

  35
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

MaciejCz last won the day on December 12 2012

MaciejCz had the most liked content!

Community Reputation

1 Neutral

About MaciejCz

 • Rank
  Boss

Profile Information

 • Gender
  Not Telling
 1. Ja uważam, że to co się dzieje teraz w Polsce jest co najmniej dziwne. Może wypunktuje: 1. Ceny paliw - niedługo 6 zł - plus zwrot akcyzy dla rolników - może być 1,35 zł jest 0.95 2. Sprawa z refundacją leków - ludzi nie będzie stać na leki, np. na alzchaimera 3. Sprawa w prokuraturze - postrzelenie powiązane ze Smoleńskiem 4. Ze śledztwa smoleńskiego nic nie wiemy + zamieszanie wokół prokuratorów 5. ACTA - podjęte podczas spotkania ministrów rolnictwa !!! Sawicki przewodniczył 6. Podatek na miedź i stal i węgiel - koszty dodatkowe + osłabienie polskiej gospodarki - eliminacja polskiego sektora 7. i żeby była szczęsliwa siódemka - dopłaty bezpośrednie i zero uzgodnień w tej sprawei - mydlenie oczu + składka zdrowotna bez konsultacji. Pozdrawiam serdecznie - :))
 2. 6 zł kosztuje już w niektórych miastach. Może i są to jedne z najniższych cen zA ON w Europie, lecz spójrzmy na zarobki. U nas średnia krajowa wypłata to 451 euro, a np. w cudownej Grecji, której przecież bogaacze Polacy pomagają średnia to 935 euro. A ropa droższa może o 10 czy 20 gr. I co teraz powiecie ...?
 3. Jak sami widzicie nasz rząd działa gwałtownie i bardzo pochopnie - czytaj sprawa ze składkami zdrowotnymi. Uważam, że PSL jak i PO nie nadają się. Tak samo sprawa z lekami i kolejkami pacjentów.
 4. Każda krowa jest zainteresowana:) Ciekawe jakby zareagowały w Polsce :D
 5. Znając red. naczelnego SE Pana Jastrzębowskiego i jego podejście do prowadzenia dziennika wątpię, aby puścił aż takie przekłamanie, jak uważają komentatorzy. No nic nie pozostaje innego jak wysłać do niego list i przkonać o tym, że to co relacjonuje w swojej gazecie jest totalną nieprawdą i prosić o sprostowanie. Do dzieła !!!
 6. Teraz Komorowski ma podpisać nową - niby zmienioną ustawę bez GMO...Chociaż nasz mądraliński powiedział, że to Senat dopisał elementy dt. GMO - widać jak się chłopak zna na ustawodawstwie w Polsce i zna stan rzeczy
 7. Teraz to już nie ma się co zastanawiać nad likwidacją. Po expose jest już przesądzona. Tylko teraz czekać w jakim to będzie czasie. Uważam, że to dobrze dla warszawskich rolników - co naprawdę mają bardzo duże obroty. Jednak jak pokzaują dane - w Polsce jest bardzo dużo gospodarstw rodzinnych - do 3ha. I tutaj pojawi się problem. Z drugiej strony dziura budżetowa jest i trzeba ją na gwałt załatać - oby szybko Panowie oby szybkow nieważne jakimi środkami
 8. A powiedzcie mi co sądzicie żeby do tych wszystkich klęsk - huragany, powodzie, przymrozki itd. dodać jeszcze zniszczenia spowodane przez zwierzynę łowną - http://www.farmer.pl/finanse/kredyty-ubezpieczenia/aktualnosci/ubezpieczenia-upraw-od-zwierzyny-lownej,32361.html. Jak u Was z tym jest bo u mnie co raz są uszkodzenia a koła łowieckie bez kasy. Może by napisać wspólnie jakąś petycję czy coś?
 9. Rada gminy nie robi nikomu łaski. Tylko konieczne jest działanie. Pismo do rolników. Wpływy z rolnego i tak są duże. Apropos to jeszcze leśńy będzie wyższy ... Więc jak ktoś ma las i dodatkowo ziemię to nie będzie mieć za ciekawie...
 10. To coś źle Ci policzyli. Dopłata 50 proc. jest cały czas od 2010 roku taka sama bez zmian. Radzę to sprawdzić.... Poważnie, Rozporządzenie nic nie zmieniło w tej sprawie.
 11. Jedyne co można zrobić to pisać do gminy, by rada zmniejszyła średnią cenę skupu żyta. Bo to może zrobić. Wtedy podatek rolny nie będzie tak wysoki.
 12. Dlatego, że prawo działa nieudolnie. Nie ma ulg dla rolników. Podatki cały czas są podwyższane. I dlatego też grupy prodcuenkie mają ciężką. Powtarzam przez kolejne 4 lata nic się nie zmnieni a może być jesczze gorzej. ??? Jeśli rządzący nie starają się rozważać kwestii ubezpieczń dla rolników czyli tego co jest najważniejsze to o czym mówimy. Zajmijmy się najpierw czymś takim. Ludzie tracą dobytki swego życia i gospodarstwa upadają. Nie ma obecnie terenów gdzie przez ostatnie kilka lat nie było żadnych klęsk. PEÅO !I PSL działajcie dalej do zrujnowania nawet polskiego rolnictwa
 13. Czyli mam rozumieć, że forumowicze są zadowoleni z pieniędzy jakie będą dane na płątności bezp??? Ponadto chcąc euro nie będzie się już z czego cieszyć. Nawet nie mamy śrdniej unijnej a Wy się cieszycie. Polacy to chyba nie jest najmądrzejszy naród.
 14. Polacy chcieli takiego rządu, więc go mają. Brak realnej walki na polu UE jest widoczne od 4 lat. Sawicki w ogóle nie orientuje się w przepisach tylko podpisuje nie wiadomo co. Polscy rolnicy niech się zastanowią, gdzie złożyli swój krzyżyk a poźniej niech lamentują
 15. Patrząc na inne kraje UE to wprowadzenie euro nie było dobrym rozwiązaniem, a wręcz przeciwnie. Euro poza tym niedługo upadnie. Patrząc na Grecję naprawdę wierzycie, że UE przetrwa niezmieniona ..?