MaciejCz

Użytkownicy
 • Content count

  35
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by MaciejCz

 1. Bakteria w UE oraz embargo rosyjskie wpływają ogromnie na spadek popytu na polskie i unijne prosukty. CO teraz zrobić? Jakie będą odszkodowania za takie posunięcie Niemiec. Gdzie można składać wnioski o odszkodowanie?
 2. Sejm właśnie uchwalił ustawę o nasiennictwie. Wiele jest kontrowersji wokół niej. Z 1 strony zabroniont jest obrót GMO, z drgueij zaś można nasiona GMO wpisywać do krajowego katalogu i zarazem do unijnego i przy tym mogą być hodowane rośliny z tych nasion - czyli obrót jest możliwy. Z 1 str. obrót zakazany z 2 dozwolony. Jak uważacie GMO jest ok czy nie? I jak ta ustawa Wam się podoba?
 3. Obecnie sąsiedzi często naruszają nasze nieruchomości. Åamią bądź najeżdżają na nasze uprawy. Co wtedy zrobić żeby zatrzymać takie postępowanie. Można iść do wójta, burmistrza lub prezydenta z pismem, żeby załatwił polubownie, taką sprawę. Niestety nie zawsze to skutkuje bo wójt może odmówić. Wtedy trzeba iść niestety do sądu - co kosztuje. Trzeba napisać pozew itd. Może mi ktoś powiedzieć czy miał taką sytuację i jak ją rozwiązał? Bo jest to ważne i coraz częściej się zdarza. Pozdrawiam Maciej
 4. Ja uważam, że to co się dzieje teraz w Polsce jest co najmniej dziwne. Może wypunktuje: 1. Ceny paliw - niedługo 6 zł - plus zwrot akcyzy dla rolników - może być 1,35 zł jest 0.95 2. Sprawa z refundacją leków - ludzi nie będzie stać na leki, np. na alzchaimera 3. Sprawa w prokuraturze - postrzelenie powiązane ze Smoleńskiem 4. Ze śledztwa smoleńskiego nic nie wiemy + zamieszanie wokół prokuratorów 5. ACTA - podjęte podczas spotkania ministrów rolnictwa !!! Sawicki przewodniczył 6. Podatek na miedź i stal i węgiel - koszty dodatkowe + osłabienie polskiej gospodarki - eliminacja polskiego sektora 7. i żeby była szczęsliwa siódemka - dopłaty bezpośrednie i zero uzgodnień w tej sprawei - mydlenie oczu + składka zdrowotna bez konsultacji. Pozdrawiam serdecznie - :))
 5. 6 zł kosztuje już w niektórych miastach. Może i są to jedne z najniższych cen zA ON w Europie, lecz spójrzmy na zarobki. U nas średnia krajowa wypłata to 451 euro, a np. w cudownej Grecji, której przecież bogaacze Polacy pomagają średnia to 935 euro. A ropa droższa może o 10 czy 20 gr. I co teraz powiecie ...?
 6. Jak sami widzicie nasz rząd działa gwałtownie i bardzo pochopnie - czytaj sprawa ze składkami zdrowotnymi. Uważam, że PSL jak i PO nie nadają się. Tak samo sprawa z lekami i kolejkami pacjentów.
 7. Każda krowa jest zainteresowana:) Ciekawe jakby zareagowały w Polsce :D
 8. Znając red. naczelnego SE Pana Jastrzębowskiego i jego podejście do prowadzenia dziennika wątpię, aby puścił aż takie przekłamanie, jak uważają komentatorzy. No nic nie pozostaje innego jak wysłać do niego list i przkonać o tym, że to co relacjonuje w swojej gazecie jest totalną nieprawdą i prosić o sprostowanie. Do dzieła !!!
 9. Teraz Komorowski ma podpisać nową - niby zmienioną ustawę bez GMO...Chociaż nasz mądraliński powiedział, że to Senat dopisał elementy dt. GMO - widać jak się chłopak zna na ustawodawstwie w Polsce i zna stan rzeczy
 10. Teraz to już nie ma się co zastanawiać nad likwidacją. Po expose jest już przesądzona. Tylko teraz czekać w jakim to będzie czasie. Uważam, że to dobrze dla warszawskich rolników - co naprawdę mają bardzo duże obroty. Jednak jak pokzaują dane - w Polsce jest bardzo dużo gospodarstw rodzinnych - do 3ha. I tutaj pojawi się problem. Z drugiej strony dziura budżetowa jest i trzeba ją na gwałt załatać - oby szybko Panowie oby szybkow nieważne jakimi środkami
 11. A powiedzcie mi co sądzicie żeby do tych wszystkich klęsk - huragany, powodzie, przymrozki itd. dodać jeszcze zniszczenia spowodane przez zwierzynę łowną - http://www.farmer.pl/finanse/kredyty-ubezpieczenia/aktualnosci/ubezpieczenia-upraw-od-zwierzyny-lownej,32361.html. Jak u Was z tym jest bo u mnie co raz są uszkodzenia a koła łowieckie bez kasy. Może by napisać wspólnie jakąś petycję czy coś?
 12. Rada gminy nie robi nikomu łaski. Tylko konieczne jest działanie. Pismo do rolników. Wpływy z rolnego i tak są duże. Apropos to jeszcze leśńy będzie wyższy ... Więc jak ktoś ma las i dodatkowo ziemię to nie będzie mieć za ciekawie...
 13. To coś źle Ci policzyli. Dopłata 50 proc. jest cały czas od 2010 roku taka sama bez zmian. Radzę to sprawdzić.... Poważnie, Rozporządzenie nic nie zmieniło w tej sprawie.
 14. Jedyne co można zrobić to pisać do gminy, by rada zmniejszyła średnią cenę skupu żyta. Bo to może zrobić. Wtedy podatek rolny nie będzie tak wysoki.
 15. Dlatego, że prawo działa nieudolnie. Nie ma ulg dla rolników. Podatki cały czas są podwyższane. I dlatego też grupy prodcuenkie mają ciężką. Powtarzam przez kolejne 4 lata nic się nie zmnieni a może być jesczze gorzej. ??? Jeśli rządzący nie starają się rozważać kwestii ubezpieczń dla rolników czyli tego co jest najważniejsze to o czym mówimy. Zajmijmy się najpierw czymś takim. Ludzie tracą dobytki swego życia i gospodarstwa upadają. Nie ma obecnie terenów gdzie przez ostatnie kilka lat nie było żadnych klęsk. PEÅO !I PSL działajcie dalej do zrujnowania nawet polskiego rolnictwa
 16. Czyli mam rozumieć, że forumowicze są zadowoleni z pieniędzy jakie będą dane na płątności bezp??? Ponadto chcąc euro nie będzie się już z czego cieszyć. Nawet nie mamy śrdniej unijnej a Wy się cieszycie. Polacy to chyba nie jest najmądrzejszy naród.
 17. Polacy chcieli takiego rządu, więc go mają. Brak realnej walki na polu UE jest widoczne od 4 lat. Sawicki w ogóle nie orientuje się w przepisach tylko podpisuje nie wiadomo co. Polscy rolnicy niech się zastanowią, gdzie złożyli swój krzyżyk a poźniej niech lamentują
 18. Patrząc na inne kraje UE to wprowadzenie euro nie było dobrym rozwiązaniem, a wręcz przeciwnie. Euro poza tym niedługo upadnie. Patrząc na Grecję naprawdę wierzycie, że UE przetrwa niezmieniona ..?
 19. I jak teraz jak Komorowski zawetował co Wy na to? GMO jest nam potrzebne, czy raczej ekologia ponad wszystko? Poza tym Sawicki najpierw mówi, że GMO jest OK itd. a po wecie prezydenta, że się z nim zupełnie zgadza. Chorągiewka czy nierozgarnięty człowiek z niego?
 20. Nie wiadomo ... Jeszcze ta sprawa z Sakiewiczem i nagraniem. Ach ... Dodatkowo współpracownik blisko Leppera dwa mce temu też odebrał sobie życie?:o Dlaczego taki zbieg okoliczności? niestety polityka jest dziś brutalną i bezwzględną grą.
 21. A czym się różni lato od zimy...? Bo ja się nie znam a może coś tego..
 22. Ja uważam, że izby tak naprawdę tylko opiniują nie mają realnie nic do powiedzienia. Niestety tak to jest. Nie ma takiej organizacji rolniczej, któraby w zdecydowany sposób i przede wszsytkim niczym nieskrępowany mówiła o potrzebach rolnictwa. Tak jak np. PKPP Lewiatan
 23. Co teraz można zrobić, gdy w Polsce embargo i panika w związku z bakterią E.coli. Ciekawe co zrobi Sawicki? Będą jakieś odszkodowania? Gdzie można złożyć wnioski?
 24. Dokładnie. Lepiej jest polubownie tylko jak wójt czy burmistrz jest .... to co zrobić? Mam pytanie kto miał taką sprawę w sądzie? Jak się zakończyła? A może był ktoś z Was u wójta z prośbą hmmm/.?
 25. Można zawsze iść do wójta burmistrza itd. prośbę wystosować tu jest opisane. http://www.farmer.pl/prawo/nieruchomosci/jak-polubownie-rozwiazac-spor-o-miedze,28023.html