SAPER

Użytkownicy
 • Content count

  11
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About SAPER

 • Rank
  Forumowicz
 • Birthday 06/25/1988

Profile Information

 • Gender
  Male
 1. Orka pługiem obrotowym, półzawieszanym- 8 korpusów
 2. Już wiadomo co się dzieje z lasami, dlaczego znikają. ??? Drzewa kradną OBCY!! KOSMICI!! :lol: , no i trochę mój sąsiad :lol: Nie bójcie się, to tylko żart. Drzewny żniwiarz >:D TIMBERJACK SCORP Wygląd kosmiczny, czyż nie?? :o Jak to się podoba?? Mój okręt którym jeździłem w Hiszpanii. Najstarsza ze wszystkich maszyn, ale najmniej awaryjna. O sadownictwie w Polsce nic nie wiem, wiec pytam tych co się znają, czy w naszym kraju też są takie wehikuły??
 3. A żeby TUR miał większy udźwig można zasilanie zrobić np. z pompy od Trola lub Cyklopa. Wyspawać ramke, przykręcić pompe, Jakiś zbiornik na olej około 15-20L. Dajemy wałek na WOM i śmigamy. I w ramce można odrazu zrobić mocowanie na obciążnik.Przewody do rozdzielacza i dalej to już wiadomo. Robiłem takie coś z sąsiadem, tylko do TUR-a na C-360. Ale już wtedy trzeba samemu uważać ile się podnosi, chyba że wstawi się zawór przeciążeniowy i ustawi np. na mniej więcej 600kg. TUR jest też bardzo szybki z taką pompą. Ale to jeżeli lubi się majsterkować, wtedy można się brać za takie przeróbki. Tak samo ze wspomaganiem. Pompa np. od Transita lub podobnego samochodu, kolumna kierownicza od wózka widłowego-orbitrol, siłownik dwustronnego działania i można robić tuning układu kierowniczego.
 4. Powrót mrozów po "dlugim okresie ciepła (-10)" - aż dwu dniowym. :P Dzisiaj o 6:30 -25.
 5. Jeżeli chodzi o te podkładki to wstawia sie je w zaworze przeciążeniowym(bezpieczeństwa). A ja zamiast ładowarki za 100tys. wolałbym za 30-35tys Zetora 6245 z turem lub coś podobnego. Zawsze to już jest 4x4. I w polu można popracować jak jest coś cięższego do roboty. Po co 30-tke męczyć.
 6. Sprzeciw kwotowaniu mleka! Pij mleko, będziesz wielki.
 7. Poprosimy McZestaw. I suchego hamburgera dla konia. ;D Tylko żeby był bez kotleta. :P
 8. Miedza przebiega tędy?? ??? A może zabrakło pola?? ??? To był Kverneland, Overum, a może Unia?? ??? :lol:
 9. Ja też już myślałem że te mrozy powyżej 20 stopni się skończą. Wczoraj wieczorem jakby odpuszczało. było "tylko" -12 8) a dzisiaj o 6:30 musiałem oczy przetrzeć żeby uwierzyć -27 na wysokości 1.8m i przy oknie >:(. Przy gruncie pewnie z -35 złapało. Kiedy wiosna??? ??? Warm-Maz. Powiat Braniewski. Lelkowo. Trzymajcie się ciepło :lol:
 10. 7:00 rano -25. Warm-Maz powiat Braniewski