imen

Użytkownicy
 • Content count

  92
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  17

Everything posted by imen

 1. @miwigos śmiem twierdzić że tak dochodowy interes jak sianie rzepaku więc jak zaryzykuje 1/10 gospodarstwa to nie zbankrutuje.
 2. W tym roku posiałem na próbę 3,5 ha na Efie na V klasie na razie bardzo ładnie wygląda nie wyschła , zobaczymy po żniwach jak da 1,5 tony z ha to w przyszłym roku 10ha . Odmiana Aligator siana 25 kwiecień można było jeszcze tydzień wcześniej siać.
 3. Panowie nie wiem komu zależy na tym żeby Polska była skansenem . Nie można doprowadzić do tego żeby rolnictwo było hobby bo zaczniemy dopłacać do produkcji , jest duża grupa ludzi która tylko z tego utrzymuje rodzinę . Pracujesz w mieście czy gdzie indziej i uprawiasz dla relaksu masz takie chęci to się baw i miej rozrywkę ale nie mów że jesteś rolnikiem .
 4. No właśnie chodzi o to kto ustala takie limity 2000 tucznika na rusztach ? Czy ta produkcja 2000 jest w stanie zapewnić spłatę chlewni w której to trzeba produkować? Bo gospodarstwo 150ha nie jest wstanie się spłacić nawet nie jest wstanie zapracować na nowy sprzęt który umożliwi 1 osobie obsługę tego gospodarstwa.
 5. Właśnie chciałem @lokizom zadać to pytanie ile ha ma uprawiać jedna osoba ? osobiście uważam że na dzień dzisiejszy jest to max 150ha produkcji roślinnej po prostu fizycznie jedna osoba nie jest w stanie więcej ogarnąć .
 6. Pracować tylko na złom i ziemie to jak chodzić pracować w biurze dla krzesła i komputera który tam stoi. Praca może sprawiać satysfakcję i cieszyć ale musi dawać też pieniądze .Rolnictwo to nie hobby do którego mamy dokładać .
 7. Ostatni wjazd był z borem w niedzielę
 8. From the album rzepak

 9. From the album rzepak

 10. From the album rzepak

  stan plantacji 24 04 2018 odmiana exor
 11. From the album rzepak

 12. Dziś poszło mikro + bor i na robaka bo 200 chowaczy w naczynu w jeden dzień
 13. From the album rzepak

 14. U
 15. From the album rzepak

  29 03 2018 rzepak wyglądał tak.
 16. Rzepaki które dostały RSM wyglądają tragicznie są spalone , na razie na rzepak podałem 300 kg yary mili i 150 saletry RSM pojedzie jak będą jakieś nowe odrosty na rzepaku
 17. Dziś -13 wczoraj -12 jeszcze dwie noce po -12 ale za tydzień +10 ;)
 18. A ja myślałem że oxytree
 19. @przem napisałem jak prognozy pogody pokażą +8 nie jak będzie +8 a to trochę różnica i pisałem o azocie , na razie prognozy pokazują u mnie -4 +2, na 2 marca więc zima . Na razie to nawet we Francji nie sieją ale u nas mądrzejsi eksperci.
 20. Osobiście czekam aż prognozy pogody pokażą +8 ,+10 w dzień ale na najbliższe 14 dni zima , duże gospodarstwa niemieckie leją już rsm ale robią to raczej z braku czasu ,po prostu w tydzień nie są w stanie ogarnąć tak dużych powierzchni.
 21. Póki co to mamy zimę , uważam że nie ma sensu podawać azotu i nawet nie wolno bo jest ziemia zamrożona.
 22. Cena na gospodarstwie
 23. Pojawiają się propozycje kontraktów na nowe zbiory 2018 pszenica 12.5% 650 zł rzepak 1450 . Jak nazwać takie propozycje?
 24. Z KOWRU to do Pyrzyc ;) Z kukurydzą żaden gorzej z dzikami.
 25. Pałuczanin81 są tutaj lepsze propozycje te Chłopowo od roku chyba albo dłużej nie mogą sprzedać .A tak na marginesie to kukurydzy tu nawet już Niemcy nie sieją .