K. 1945

Użytkownicy
 • Content count

  13
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About K. 1945

 • Rank
  Forumowicz
 1. OSP

  Wyraziłem się jasno. Wg mnie należy zlikwidować. Druga część wypowiedzi to poruszenie problemu PSP. Nie napisałem, że jest potrzeba istnienia OSP tylko stwierdziłem fakty.
 2. OSP

  Uważam, że OSP powinno się zlikwidować. Koszt ich utrzymania jest wysoki, a profesjonalizm świadczonych usług jest na średnim poziomie. Z drugiej strony należałoby zastanowić się nad zasięgiem działania PSP i jego ewentualnym wzrostem. OSP jest alternatywą dla mniejszych miasteczek czy dużych wsi, gdyż w nich PSP nie funkcjonuje.
 3. Jeżeli w wiadomościach prezentują nam informację, że D. Tusk podniósł podatki a następnie przypominają nagraniem archiwalnym expose ,w którym zapowiedział on obniżenie podatków pośrednich i zniesienie zbętnych obciązeń finansowych, odstępując od komentarzy, a pozostawiając widzów z własnymi myślali - wtedy mówimy o rzetelnych mediach.
 4. Tak, TUR tylko na pole. Dzięki za sprostowania "ścieżek". Pzdr:) Dlaczego akurat Bobcat? Masz jakieś doświadczenie związane z tymi ładowarkami teleskopowymi?
 5. Temat chyba już nie aktualny, ale napiszę dla innych internautów. Przy zakupie ciągnika rolniczego trzeba się zastanowić nad paroma kwestiami: 1. Wielkośc gruntów i rodzaj zasiewów. 2. Skoncetrowanie działalnośći gospodarstwa : prod. zbożowa? Bydło? Trzoda chlewna? 3. Rodzaj osprzętu. Jeżeli posiadasz osprzęt pod traktor o mocy do 100 KM , nie warto kupować dużej maszyny, gdzyż wzrost wydajności pracy nie będzie względem wydatków korzystny. W takim przypadku zaproponowałbym maszynę 4 cylindrową do 110KM, lub 6 o niskiej pojemności do 130KM. Przykładowo: Twoje gospodarstwo rolne zintensyfikowane jest na produkcję mleczną. Wtedy zainwestujesz w ciągnik, który będzie miał dużą wydajność hydrauliczną gdyż będziesz mógł doczepić TUR-a. Druga sprawa, ścieżki przejazdowe w oborach są wąskie, więc duża maszyna odpada. Kolejna sprawa różnicę między kwotą 200.000 a ceną 110KM maszyny możesz przeznaczyć na inne inwestycje.
 6. Polski rynek usług rolniczych różni się diametralnie od rynku niemieckiego. Jeżeli kogoś interesują ceny konkretnej usługi to proszę o wpis.
 7. Jeżeli człowiek uznaje, że działanie organów administracji państwowej jest krzywdzące powec obywatela powienien, a nawet musi reagować. Ci wszyscy ludzie, żyją z naszych pieniędzy i powinni służyć Narodowi. Dlaczego nie pokazuje się strajkujących w mediach? Prosta odpowiedź, media są stronnicze i upolitycznione. Jedyną moim zdaniem telewizją przekazującą prawdziwy obraz rzeczywistości w wiadomościach wieczornych jest TV Trwam. Sam przekonałem się o tym, sledząc jednego wieczoru wiadomości. Najpierw do 19.00 Polsat, 19,00 - 19,25 Fakty Tvn, 19,30 - 19,55 Wiadomości TVP, potem TV Trwam . Z resztą czy warto drążyć ten temat, skoro 10 - 15 % odbiorców potrafi zrozumieć wiadomości?
 8. Aby ograniczyć koszty nawożenianależy dobrze liczyć i kupować je w okresie , gdy na dany nawóz jest mniejsze zapotrzebowanie to raz. Dwa to szukać alternatyw, jak zostało wyżej wspomniane, gdzie podstawowymi substytutami będzie obornik, gnojowica, gnojówka. Po trzecie warto znać ilość składników mineralnych zawartych w glebie i dobrać nawożenie pod zapotrzebowanie danej rośliny.
 9. Jeśli chodzi o wybór odmiany to zależna jest ona od mikroklimatu. COBORU opracowuje co rok informacje na temat proponowanych odmian roślin uprawnych. W wyborze należy również rozpatrzyć takie aspekty jak: klasa gleby, stan wody, stan pH i zawartość składników mineralnych.Pozdrawiam!
 10. Przedsawiłbyś swoje obliczenia? Wtedy postaram Ci się pomóc rozwiązać pytanie opłacalności. :)
 11. Uważam, że temat LPG jest zbyt świeży aby mówić tutaj o jakiś wsioskach. W art. prasowych dot. techniki rolniczej pojawiają się informacje o rolnikach, którzy poprzerabiali stare ciągniki na LPG. Nawajżniejszymi zmiennymi, które określą opłacalność inwestycji będzie z pewnośćią zużycie paliwa i wzrost/spadek kosztu amortyzacji. Jako stałą przyjmiemy oczywiście koszt instalacji. Dodatkowym minusem jest konieczność dojazdu do stacji LPG co pociąga za sobą koszty związane z paliwem i utraconym czasem. Z tego co się orientuję to koszt instalacji to 6 - 9 tys. zł. Jeżeli są osoby, które mają doświadczenie w tym zakresie proszę o podanie informacji o kształtowaniu się wymienionych zmiennych i koszcie instalacji. Ważne będą również opinie co do jakości pracy maszyny. Pozdrawiam!