kozik91

Użytkownicy
 • Content count

  19
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by kozik91

 1. Mam pytanie jakie gatunki kaczek macie? jakie polecacie? :)
 2. Zauważyliście że ost spadły ceny warzyw np cena marchewki spadła w ciągu tygodnia o ok 30%. Jak myślicie powodem może byc to że w tym roku mamy dużo warzyw i owoców i z nadwyżki podaży maleje cena czy powodem jest embargo?
 3. od 2001r Japonia zakazała importu wołowiny z krajów UE, W 2013 r. dostęp do tego rynku otrzymały: Francja, Holandia, a także Irlandia. Teraz Polska ma szanse eksportować wołowinę do Japonii. Co o tym myślicie? Jest to spora szansa dla naszej wołowiny?
 4. Wiedzą co dobre, a dobre jest nasze mięso ;)
 5. Witam, mam problem z jabłkami, są one jakieś malutkie, rok temu były średniej wielkości. Jaki może być powód, że są tak małe? Może drzewo jest za stare, ma już sporo lat, powiem że przycinam zawsze na wiosnę i dodatkowo niestety raz czy dwa jest pryskane
 6. Jak wasze ziemniaki? jesteście po wykopkach? ;)
 7. Dokładnie tak, musimy liczyć na dobrą organizacje rządu
 8. Lubie mięso kozie albo owcze? Kupujecie? ponoć spadł import tego produktu do UE. Macie swoją hodowle tej zwierzyny? ;)
 9. Ponoć Komisja Europejska ma przeznaczyć 125 mln euro na wsparcie dla sektora owoców i warzyw dotkniętych rosyjskim embargiem. ;D Wiecie jakich warzyw i owoców to dotyczy?
 10. Oczekuje się, że ceny w sezonie 2014/2015 będą trochę niższe niż w ubiegłym roku, co spowoduje, że ceny mąki i pieczywa też mogą być nieco niższe. Macie jakieś informacje na ten temat ? ?
 11. Tak z tego co wiem oni mogą eksportować pieczarki do Rosji
 12. Tak, to też może być powodem. Produkujesz warzywa albo owoce na sprzedaż?
 13. Co sądzicie o embargo na warzywa i owoce? Ciekawe co zrobi rząd?
 14. Arszczecin jak najbardziej masz rację, w swoim poście nie chciałem promować czegoś takiego żeby komuś robić na złość, ale mimo wszystko może zmobilizuje to jakoś naród żeby jeść więcej polskich warzyw czy owoców niż jakieś zagraniczne batony
 15. ha ha ;D to co dołączyć się trzeba do akcji "jedzmy jabłka na złość Putinowi" i sami jakoś zadziałamy
 16. a dlaczego akurat tak? Ja ost byłem na święcie gęsi i dzięki tej imprezie dowiedziałem się wiele interesujących rzeczy na temat tego ptactwa
 17. Gęsi warto hodować, są zdrowe itd. Gęś jest co raz bardziej promowana. Najwięcej eksportujemy gęsi do Niemiec chyba ok 77% eksportu to właśnie tam. W Polsce niestety mało je się gęsi. Więc może lepiej najpierw się zastanowić czy chce się hodować gęsi na eksport czy sprzedawać je na lokalnym rynku
 18. Witam! :) Myślę nad uzyskaniem dotacji. Posiadam z rodzicami gospodarstwo rolne 70h, uprawiamy głównie zboża ale też rzepak. Co poradzicie? Pozdrawiam :)