Alucard

Użytkownicy
 • Content count

  11
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Alucard

 • Rank
  Forumowicz

Recent Profile Visitors

2,220 profile views
 1. Dzięki za odpowiedź. Pozwól że sprecyzuję: szukam Ursusa lub zetora w przedziale mocy 120-150 KM, rocznik 1985-2000. Chodzi mi właśnie o dostosowanie prędkości do obrotów oraz awaryjność takich skrzyń. Nie jestem ekspertem ale po ilości ogłoszeń sądzę że ludzie chcą się raczej tego pozbyć :)
 2. Witam. Od paru tygodni rozglądam się za nowym ciągnikiem, sprawdzam oferty w Internecie i oglądam u ludzi. U większości z tych ciągników występuje skrzynia trzybiegowa. Czy można takiemu ciągnikowi zaufać, czy jest to niechciany bubel niczym samochód z panoramicznym dachem? Szukam Ursusa lub Zetora w przedziale mocy 120-150 koni, dla jasności.
 3. Witam. Mógłby ktoś poratować informacją, który herbicyd lepszy - Legato czy Maraton? Dadzą sobie radę solo czy trzeba coś domieszać? Z tą domieszką mam mały problem bo dość długo stosowałem Glean i nie wiem czym go zastąpić. Z góry dzięki
 4. Jeśli nie masz nic do dodania w temacie to po co zaśmiecasz forum swoimi zaczepkami? Pytam się, bo mam zagwozdkę. Planuję opryskać Gleanem, aczkolwiek nie wiem czy pryskać przedwschodowo w celu zapobiegnięcia miotle zbożowej (może porazić pszenicę z powodu suszy), czy powschodowo, oraz czy muszę dołożyć czegoś na dwuliscienne.
 5. Witam, porozmawiajmy o zabiegach pielęgnacyjnych w pszenicy ozimej. Moje pytanie brzmi: Jakich herbicydów używacie po siewie?
 6. Witam. Mógłby ktoś wspomóc informacją, jak odpowiednio ustawić siłę docisku kół kopiujących i redlic do siewu rzepaku w SR-300 ? Egzemplarz z redlicami talerzowymi pojedyńczymi, to jego pierwszy sezon i trochę jestem zielony. Zdjęcia przedstawiające ustawienie pomogłyby najbardziej :) Z góry dzięki.
 7. Nie złożyło się i jeszcze nie opryskałem Asahi, a od dwóch nocy występują przymrozki i prawdopodobnie nadchodzącej nocy też będzie. Powinienem pryskac czy poczekać?
 8. Daymon wielkie dzięki za odpowiedź :). Co za okropny rok... wymarzłoby doszczętnie to by się przesiało i nie byłoby dyskusji, a tak mróz troche podniszczył, i za dobre by przesiać, a za słabe by się nie martwić. Opryskam Asahi, co mam do stracenia.
 9. Dokładnych ilości nie pamiętam bo to było ponad 2 tygodnie temu, ale na pewno ze 150kg czystego N na hektar poszło. W każdym razie rzepak nieźle aplegruje a kwiatki które puścił w celu ratunku opadają i nie ma nowych, tylko że jest rzadki. Pszenica też dość rzadka jak na to stadium rozwoju.
 10. Na pszenicę Saletrosan z domieszką mocznika i odrobiną saletrzaku. Na rzepak saletrosan z domieszką mocznika i saletry. Obie uprawy opryskałem też Florovitem.
 11. Witam. Poszukuję opinii na temat tegorocznego rzepaku ozimego i pszenicy ozimej (proszę mi wybaczyć że wspominam o pszenicy w dziale rzepaku, nie chciałem zakładać dwóch tematów). Moje rzepaki i pszenice zostały porażone przez pięciodniowy mróz bez śniegu. nie obędzie się bez strat. Nie chciałem likwidować ponieważ nie wydawał się doszczętnie zniszczony. Dałem już masę odżywek i nawozów, jednak uprawy są ewidentnie w tyle z rozwojem (rzepak 60cm, puszcza już kwiaty, pszenica rzadka jak na tą porę). Planuję wykonać oprysk Asahi. Czy on coś da?