mieto35

Użytkownicy
 • Content count

  598
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  17

Everything posted by mieto35

 1. @jarki Też myślałem żeby połączyć , ale jednak nie zaryzykowałem . A dlaczego lepiej odwrotnie ? Pryskałem pierwsze dwuliścienne bo nie które chwasty dosyć wyrośnięte bo czekałem na deszcz żeby więcej powyłaziło . Z rzepakiem też dylemat pryskać czy nie , ale to nie ten temat . Dodał bym zdjęcia, ale coś się mi się popsuła strona garnek i nie umiem dodać zdjęcia.
 2. Bardzo zaszkodzę jęczmieniowi jaremu jak wczoraj pryskałem na chwasty dwuliścienne a dzisiaj opryskam na głuchy owies ?
 3. Ja też się zastanawiam czy nie opryskać po niedzieli , ale się boję, rzepak ma już 15 cm . Ile po oprysku by musiało być bez przymrozku?
 4. Ja się zastanawiam, jak podejść do nawożenia pszenicy . Pszenica na jesień miała obsadę 250- 300 roślin na metrze, teraz ma po 7- 8 rozkrzewień . Zastanawiam się kiedy podać azot , na pewno pójdzie saletrosan 26 , myślałem o 250 kg/ha. Jak myślicie poczekać jeszcze ?, czy sypnąć już koło soboty póki woda jeszcze jest .
 5. U mnie saletrosan 26 -1110
 6. Ja kupowałem , Saleta - 1210 , polifonia 6 - 1690.
 7. To też jest Hondia , mam jeden przejazd głębiej to po prostu jest dłuższa przerwa.
 8. Wiecie czym jest spowodowany taki wygląd tej pszenicy ?, chodzi mi o tą odległość między korzeniem a węzłem krzewienia .
 9. U mnie w okolicy też są czerwone jedne pola tak placami , są też całe pola , masakra .
 10. Jak myślicie Expert Met uszkodził pszenicę, która jeszcze nie powschodziła, chciałem dodać jeszcze legato 500 0,1 -0,15 , ale już sam nie wiem, mam jedno miejsce gdzie jest większa gruda i tam jeszcze nie powschodziła, a na reszcie pola dostaje drugi liść.
 11. @jarki jeśli o mnie chodzi to kupiłem rohana ,ale nie zaśałem zostawiłem na przyszły rok na słabszy kawałek, jak by miało faktycznie już nie być, a w tym roku zaśałem jeszcze inne cudo DK EXOTTER.
 12. U mnie nadal 0 .
 13. @miwigos w tym roku jeden skup , dodam że to jest jedyny skup co bierze groch , płaci po 800 .
 14. U mnie to samo sahara , masakra.
 15. @lokizom z tego co się orientuję to u nas Rohan w tym roku jest jeszcze dostępny .
 16. @jarki co cię zniechęciło do rohana ?
 17. Plon masakra rzepak 2, 750 z hektara , pszenica 4, 620 z hektara , jęczmień jary 4, 100 z hektara .
 18. Ja już wczoraj zakończyłem żniwa .
 19. U mnie w nocy 4.5
 20. Pszenica już ledwo ciągnie
 21. Mój też jeszcze daje radę , powiem wam że zadziwia mnie , że przy takiej pogodzie jeszcze ciągnie , jestem ciekaw ile jeszcze da radę Ale już pomału kapituluje , ale i tak nie jest tego tak dużo
 22. Od 28 maja ani kropli nie spadło .
 23. U mnie dzisiaj T3 poszło.
 24. Na T2 w jęczmieniu jarym jaką mieszaninę byście polecili z tych substancji , azoksystrobina , tebukonazol , propikonazol , i tiofant , to mi akurat zostało . W tamtym roku zastosowałem soligor i nie do końca sobie poradził, kłosy miałem trochę porażone .
 25. U mnie zaczął kwitnąć około 26 kwietnia , to 4 tygodnie minęły . Jak dostał wody to mu tak odbiło , to co niby odrzucał ruszyło , a czy to dobrze że tak długo kwitnie ? to nie wiem.