mieto35

Użytkownicy
 • Content count

  589
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  17

Everything posted by mieto35

 1. Jak myślicie Expert Met uszkodził pszenicę, która jeszcze nie powschodziła, chciałem dodać jeszcze legato 500 0,1 -0,15 , ale już sam nie wiem, mam jedno miejsce gdzie jest większa gruda i tam jeszcze nie powschodziła, a na reszcie pola dostaje drugi liść.
 2. @jarki jeśli o mnie chodzi to kupiłem rohana ,ale nie zaśałem zostawiłem na przyszły rok na słabszy kawałek, jak by miało faktycznie już nie być, a w tym roku zaśałem jeszcze inne cudo DK EXOTTER.
 3. U mnie nadal 0 .
 4. @miwigos w tym roku jeden skup , dodam że to jest jedyny skup co bierze groch , płaci po 800 .
 5. U mnie to samo sahara , masakra.
 6. @lokizom z tego co się orientuję to u nas Rohan w tym roku jest jeszcze dostępny .
 7. @jarki co cię zniechęciło do rohana ?
 8. Plon masakra rzepak 2, 750 z hektara , pszenica 4, 620 z hektara , jęczmień jary 4, 100 z hektara .
 9. Ja już wczoraj zakończyłem żniwa .
 10. U mnie w nocy 4.5
 11. Pszenica już ledwo ciągnie
 12. Mój też jeszcze daje radę , powiem wam że zadziwia mnie , że przy takiej pogodzie jeszcze ciągnie , jestem ciekaw ile jeszcze da radę Ale już pomału kapituluje , ale i tak nie jest tego tak dużo
 13. Od 28 maja ani kropli nie spadło .
 14. U mnie dzisiaj T3 poszło.
 15. Na T2 w jęczmieniu jarym jaką mieszaninę byście polecili z tych substancji , azoksystrobina , tebukonazol , propikonazol , i tiofant , to mi akurat zostało . W tamtym roku zastosowałem soligor i nie do końca sobie poradził, kłosy miałem trochę porażone .
 16. U mnie zaczął kwitnąć około 26 kwietnia , to 4 tygodnie minęły . Jak dostał wody to mu tak odbiło , to co niby odrzucał ruszyło , a czy to dobrze że tak długo kwitnie ? to nie wiem.
 17. Mnie coś jednak podkusiło i opryskałem, ale przejazd bolał , zdecydowałem się między innymi że jeszcze kwitnie, a w okolicy rzepaki już praktycznie przekwitły, czy dobrze zrobiłem czas pokaże rzepak podniósł się na 80-100 cm .
 18. Tyle udało mi się zgarnąć robactwa , bardzo dużo u nas chowacza i pryszczarka , aż się wszystko ruszało :) , wybaczcie za jakość zdjęcia
 19. W hondii jednego roku miałem 12 - 13
 20. U mnie w hondii 9 - 10 pięterek.
 21. Ja dawałem pod koniec krzewienia II dawkę , ja myślałem żeby jeszcze raz opryskać medaxem pierwszym razem 0.5 kg medaxu teraz myślałem o 0.3 kg tylko czy to coś da ? czy lepszy etafon ?
 22. Jęczmień fajnie narazie wygląda te opady w maju mu pomogły, ale w pszenicy i rzepaku to rekordów nie będzie, przynajmniej u mnie , jak będzie to co w tamtym roku to będzie fajnie .
 23. @jarki też nie bardzo jestem za tym żeby teraz wykonywać zabieg fungicydowy , bo i tak już dostał mocną ochronę , najpierw toprex po trzech tygodniach parę dni przed kwitnieniem azoksystrobine 0.5 i po następnych trzech tygodniach czyli 8 maja propulse jak myślicie da radę taka ochrona ? z drugiej strony już prawie miesiąc kwitnie , i jeszcze mu parę dni zejdzie tak jak na zdjęciach widać. Wjechać to i tak będę musiał bo u nas jest duży problem z pryszczarkiem.
 24. Pszenica po tych deszczach się poprawiła , ale w porównaniu do choćby tamtego roku to ma mniej pięterek , obecnie pomału będzie się zaczynała kłosić , ma 80 cm wysokości , trochę wysoka , ale była skracana samym medaxem nie dodawałem ccc.
 25. U mnie obecnie wygląda tak