mieto35

Użytkownicy
 • Content count

  617
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  17

Everything posted by mieto35

 1. @miwigos ja nie mam takich zniżek , bo potrzebuje małe ilości . Mało pola , mała ilość :)))
 2. @przem Delaro przy 1l na ha wyszło by mnie po 165zl / ha a Input triple też przy 1l na ha wyszło by mnie po 180 zł/ ha .
 3. Na pierwszy .
 4. Witam ma do was pytanie , co będzie lepsze Delaro 1l/ha czy Input Triple 1l/ha cenowo wychodzi mi podobnie .
 5. @jarki Po rzepaku mam to samo .
 6. Ile po oprysku odżywkami musiało by być bez deszczu? Bo szczerze mówiąc to na duży luksus nie mogę liczyć.
 7. U was też jest już mszyca w jęczmieniu ?
 8. Mi też poznaniak mniej wysłał, celowałem w 250 szt/m2 a wysiał 220-230 szt/m2 odmiana RGT Specjalist ,ale podobno mocno się krzewi . A co jest najlepsze jęczmień wysiał idealnie co do kila, mi się zdaje że to zależy od grubości ziarna , pszenica była bardziej drobniejsza .
 9. Macie jakąś sprawdzoną trutke na myszy w rzepaku ?
 10. Ile byście teraz dali caryxu i tebukonazolu na 4-5 liść ?, jeśli wcześniej dałem 0,25 tebukonazolu na 2-3 liść. Fajnie się pozbierał , ale nie chcę mu za bardzo dowalić, myślałem dać po 0,5l jednego i drugiego , a może zmniejszyć caryxu na 0,4l ma to w ogóle sens ?
 11. Na 2-3 liść dałem 0,25 tebukonazolu , a jak teraz podejść do skracania ? Rzepak ma od 4 do 6 liści przewaga 4-5 liści poczekać jeszcze czy nie czekać i dać 0,5 l caryxu + 05 tebukonazolu
 12. Siałem poznaniakiem każdą lejką , to powiem że nawet w miare równo rozmieszczone .
 13. @jarki jak byś zgadł :) deszcze zrobiły swoje wschody bardzo nie równe i od 20 do 25 sztuk na metrze , i jeszcze do tego sąsiad od miedzy zmniejszył obsadę randapem.
 14. Jak podejść do skracania rzepaku w którym po deszczach mocno ziemia osiadła?, myślałem żeby na 2-3 liście opryskać tebukonazolem a póżniej dać caryx.
 15. Zaprawialiście jeszcze raz już zaprawione zboże ? , chciałem spróbować tej legendarnej systiwy :) , ale nie chcę narobić sobie problemów .
 16. U nas na wiosce areał rzepaku się zwiększył , posiali nawet ci co nigdy nie mieli rzepaku . Ja w wczoraj posiałem , zapowiada się ciekawy rok po wycofaniu paru środków.
 17. Co myślicie o preparacie Contans wg przed siewem rzepaku , szkoda kasy ? Czy coś w tym jest ? Tani to on nie jest.
 18. Rzepak wykoszony i sprzedany odmiana Dk Exotter plon 4,16 z ha
 19. Ja też próbowałem, ale mokre 10,5 procent 50 arów skoszone reszta została plon ciężko powiedzieć na przyczepie może z 2 tony jest .
 20. @jarki Też myślałem żeby połączyć , ale jednak nie zaryzykowałem . A dlaczego lepiej odwrotnie ? Pryskałem pierwsze dwuliścienne bo nie które chwasty dosyć wyrośnięte bo czekałem na deszcz żeby więcej powyłaziło . Z rzepakiem też dylemat pryskać czy nie , ale to nie ten temat . Dodał bym zdjęcia, ale coś się mi się popsuła strona garnek i nie umiem dodać zdjęcia.
 21. Bardzo zaszkodzę jęczmieniowi jaremu jak wczoraj pryskałem na chwasty dwuliścienne a dzisiaj opryskam na głuchy owies ?
 22. Ja też się zastanawiam czy nie opryskać po niedzieli , ale się boję, rzepak ma już 15 cm . Ile po oprysku by musiało być bez przymrozku?
 23. Ja się zastanawiam, jak podejść do nawożenia pszenicy . Pszenica na jesień miała obsadę 250- 300 roślin na metrze, teraz ma po 7- 8 rozkrzewień . Zastanawiam się kiedy podać azot , na pewno pójdzie saletrosan 26 , myślałem o 250 kg/ha. Jak myślicie poczekać jeszcze ?, czy sypnąć już koło soboty póki woda jeszcze jest .
 24. U mnie saletrosan 26 -1110
 25. Ja kupowałem , Saleta - 1210 , polifonia 6 - 1690.