mieto35

Użytkownicy
 • Zawartość

  540
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  12

mieto35 wygrał w ostatnim dniu 7 Sierpień 2017

mieto35 ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

6 Neutral

O mieto35

 • Ranga
  Boss

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Opolskie

Ostatnio na profilu byli

5226 wyświetleń profilu
 1. Jest sens jeszcze opryskać rzepak mikro typu bor, molibden, mangan, czy to już o tej porze nie ma sensu.
 2. U mnie Hondia w tym roku Wilgotność- 11,30 Białko- 14,90 Gęstość- 76,80 Gluten- 33,50 Liczba opadania - 334
 3. Wiesz pierwszy raz widziałem taki efekt , wyglądał jak by go walcem przejechało :)
 4. U mnie wczoraj 1,5mm, a dzisiaj jak na razie 6mm i nadal pada .
 5. @szymon87 tak wyglądał mój rzepak rok temu , aż się wystraszyłem jak go zobaczyłem po skracaniu fotka z dnia 09 10 2017 a to fotka z 18 11 2017 trochę się wyrobił Wiem że nie ma co porównywać tamtego roku z tym , w tamtym było dużo wilgoci , w tym susza . Poczekaj zobaczysz co będzie , bo i tak teraz już nic nie zmienisz czasu nie cofniesz .
 6. Miałem plan dzisiaj opryskać pszenice ekspertem met a tu mgła, stanie się coś jak rośliny będą trochę mokre ?
 7. Choć bym nie wiem co robił nie umiem temu zapobiec , z tego co zauważyłem najwieksze nasilenie larwy śmietki w korzeniach przypada na koniec września początek października i żeruje tak powiedzmy do połowy listopada , i obojętnie czym bym pryskał,To nie da rady jej całkowicie wyeliminować. Co roku sobie mówię że ostatni rok sieje rzepak , a co do czego przyjdzie to dalej sieje :) .
 8. Expert Met uszkodzi pszenice która dopiero kiełkuje? , przeważnie ma 1 do 2 liści ale są takie miejsca co dopiero kiełkuje .
 9. @przem ja mam tak praktyczne co roku jak rzepak mocny i korzeń gruby to daje radę bo zanim go przgryzie to się usra a nie da rady to przegryść ,larwy żerują ok miesiąc czasu podobno :) ale jak rzepak słaby i korzeń nie zabogaty tak jak u mnie to się robi problem , poprostu brak sił, bo co z takiego rzepaku jak korzeń przegryziony na wysokości 3-4 cm . Zostają tylko te najmocniejsze.
 10. @przem próbowałeś tą actare 25 wg w rzepaku ?
 11. Czyli lepiej siać w każdą lejkę , a jeśli chodzi czy dam radę wysiać to bez problemu zejdę nawet do 2 kg/ha .
 12. W jakim rostawie rzędów siejecie rzepak ? Bo przerabiam trochę siewnik poznaniak i zastanawiam się nad wywaleniem dwóch lejków, i wtedy siejąc co drugą wyszło by 26 cm między rzędami, nie będzie to za dużo?
 13. @jarki dzięki za odpowiedź , mam jeszcze jedno pytanie odnośnie nawożenia , kiedy posiać nawóz teraz jesienią pod pług , czy lepiej na wiosnę . ty z tego co czytałem dajesz jesienią , ale uprawiasz bezorkowo , czy to nie ma znaczenia ? Jeszcze jedno jak duże to nawożenie i w jakiej postaci , groch był by po pszenicy , słoma pocięta . Na tej działce co będzie groch z badań które robiłem dwa lata temu Ph było od 6,2 do 6,4 , fosfor na średnim poziomie , potas na niskim , magnez też niskim , mam nadzieję że się to już trochę poprawiło , przynajmniej do tego dążyłem , w przyszłym roku po żniwach następne badania będę robił, po żniwach poszło wapno z magnezem . Teraz myślałem żeby dać Superfosfat wzbogacony i korn-kali, albo zamiast korn-kali ,sól potasową i kizeryt .
 14. U mnie 5mm.
 15. Jeśli chodzi o rolki to nie ma problemu bo mam na zmianę, a jeśli chodzi o siew ,to nie dam rady wszystkimi lejkami ? Chodzi o to że będzie za blisko siebie , czy że za płytko ?