mieto35

Użytkownicy
 • Zawartość

  524
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  12

mieto35 wygrał w ostatnim dniu 7 Sierpień 2017

mieto35 ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

6 Neutral

O mieto35

 • Ranga
  Boss

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Opolskie

Ostatnio na profilu byli

5012 wyświetleń profilu
 1. U mnie też 9
 2. U mnie też 3 mm
 3. W tamtym roku miałem to samo plaga śmietki w korzeniach , naprawdę ciężko jest ją wybić , też dawałem dimetoatem całkiem nie wybił , ale powiedzmy efekt był zadowalający , w tym roku jeszcze nie wyrywałem , aż się boję bo ona uwielbia w moich rzepakach siedzieć odkąd sieję rzepak to na trzy razy , dwa miałem problem .
 4. @Daymon wczoraj dałem 0,7 l /ha , rzepak obecnie ma przeważnie 4 do 5 liści są też miejsca co ma 2 do 3 liści. Za parę dni jeszcze raz planuje skrócić tylko nie wiem za bardzo czym , myślałem nad caryxem w dawce 0.5 l/ha , a może caryx + tebu tylko w jakich dawkach ?
 5. Mój też się wziął do roboty , na drugi liść dostał bor , mangan , potem za trzy dni dostał siarczan magnezu , mocznik , cynk wszystko w najniższych dawkach jakie są zalecane , opryskałem tak na próbę czy coś go ruszy , i myślę że nie były to stracone przejazdy . Pięć dni temu poszedł oprysk na chwasty dwuliścienne i to był ostatni moment , wczoraj poszedł caryx 0,7 l/ha pierwsza dawka , jeszcze mi zostały samosiewy jęczmienia do zwalczenia , nie wspomnę o śmietce i mszycy jakaś masakra już dwa zabiegi poszły . I na dzień dzisiejszy wygląda tak ,
 6. @jarki bo nie równy rzepak i chcę dbać pełną dawkę metazanexu.
 7. Jak myślicie kiedy najlepiej opryskać metazanexem , wieczorem czy lepiej z samego rana , czekam na deszcz ale się raczej nie doczekam wszystko się przesuwa , dodam że chwastów jest bardzo mało , nawet one nie chcą rosnąć, to bardziej by doglebowo zadziałał , później planuję jeszcze navigator.
 8. Jest sen dać odżywki na mały rzepak , faza od liścieni do fazy trzeci liść wychodzi, żeby go trochę ruszyć.
 9. @miwigos obecnie jest w fazie od liścieni do fazy trzeci liść wychodzi .
 10. Patrząc na pogodę i na ten nierówny rzepak , to trochę żałuję że nie opryskałem doglebówką po siewie , bałem się że mogło by go trochę hamować, a tu i bez doglebówki się męczy ten rzepak , tak pomału rośnie że masakra .
 11. @miwigos za redlicami talerzowymi idą kółka i dociskają , w tym roku nie siałem sam brałem usługę .
 12. @jarki ja też nie powiem złego słowa na temat hondii , miałem ją dwa razy , pierwszym razem plon 8.5 z hektara w tym roku 7,6 z hektara a nie wyglądała , z parametrami za każdym razem nie miałem problemu , nie powiem że suszy się nie boi , bo odczuła i to nie mało .
 13. Mój obecnie wygląda tak , siany 18 sierpnia , obsada się poprawiła jest od 15 do 25 sztuk , miejscami 30 sztuk , ale jest nie równy , na dniach pójdzie oprysk na samosiewy ,jeszcze mnie czeka oprysk na chwasty dwuliścienne bo w ogóle jeszcze nic nie dawałem .
 14. Ja aż tak to bym nie chciał sprawdzać tych zapraw , nie jestem pewien tego ich ponownego zaprawiania .
 15. @lokizom u mnie jest tak samo 90 % pola to obsada 10 do 20 nasion na metrze większość do 15 sztuk a 10 % pola to najwięcej 30 sztuk . Rzepak siany 18 sierpnia w ilości 45- 50 tak siewnik wysiał. Nie wiem co z tym teraz zrobić, czy zlikwidować, czy przesiać, ale na przesianie to trochę chyba późno?