mieto35

Użytkownicy
 • Content count

  613
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  17

mieto35 last won the day on May 25 2019

mieto35 had the most liked content!

Community Reputation

8 Neutral

About mieto35

 • Rank
  Boss

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Opolskie

Recent Profile Visitors

6,774 profile views
 1. @jarki Po rzepaku mam to samo .
 2. Ile po oprysku odżywkami musiało by być bez deszczu? Bo szczerze mówiąc to na duży luksus nie mogę liczyć.
 3. U was też jest już mszyca w jęczmieniu ?
 4. Mi też poznaniak mniej wysłał, celowałem w 250 szt/m2 a wysiał 220-230 szt/m2 odmiana RGT Specjalist ,ale podobno mocno się krzewi . A co jest najlepsze jęczmień wysiał idealnie co do kila, mi się zdaje że to zależy od grubości ziarna , pszenica była bardziej drobniejsza .
 5. Macie jakąś sprawdzoną trutke na myszy w rzepaku ?
 6. Ile byście teraz dali caryxu i tebukonazolu na 4-5 liść ?, jeśli wcześniej dałem 0,25 tebukonazolu na 2-3 liść. Fajnie się pozbierał , ale nie chcę mu za bardzo dowalić, myślałem dać po 0,5l jednego i drugiego , a może zmniejszyć caryxu na 0,4l ma to w ogóle sens ?
 7. Na 2-3 liść dałem 0,25 tebukonazolu , a jak teraz podejść do skracania ? Rzepak ma od 4 do 6 liści przewaga 4-5 liści poczekać jeszcze czy nie czekać i dać 0,5 l caryxu + 05 tebukonazolu
 8. Siałem poznaniakiem każdą lejką , to powiem że nawet w miare równo rozmieszczone .
 9. @jarki jak byś zgadł :) deszcze zrobiły swoje wschody bardzo nie równe i od 20 do 25 sztuk na metrze , i jeszcze do tego sąsiad od miedzy zmniejszył obsadę randapem.
 10. Jak podejść do skracania rzepaku w którym po deszczach mocno ziemia osiadła?, myślałem żeby na 2-3 liście opryskać tebukonazolem a póżniej dać caryx.
 11. Zaprawialiście jeszcze raz już zaprawione zboże ? , chciałem spróbować tej legendarnej systiwy :) , ale nie chcę narobić sobie problemów .
 12. U nas na wiosce areał rzepaku się zwiększył , posiali nawet ci co nigdy nie mieli rzepaku . Ja w wczoraj posiałem , zapowiada się ciekawy rok po wycofaniu paru środków.
 13. Co myślicie o preparacie Contans wg przed siewem rzepaku , szkoda kasy ? Czy coś w tym jest ? Tani to on nie jest.
 14. Rzepak wykoszony i sprzedany odmiana Dk Exotter plon 4,16 z ha
 15. Ja też próbowałem, ale mokre 10,5 procent 50 arów skoszone reszta została plon ciężko powiedzieć na przyczepie może z 2 tony jest .