mieto35

Użytkownicy
 • Zawartość

  429
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  12

mieto35 wygrał w ostatnim dniu 7 Sierpień 2017

mieto35 ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

6 Neutral

O mieto35

 • Ranga
  Boss

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Opolskie

Ostatnio na profilu byli

4478 wyświetleń profilu
 1. @jarki dzięki za radę, zobaczę jeszcze czy w ogóle będzie ten przymrozek bo bez tego to ani rusz .
 2. A tyle tego boru daję i jakieś mizerne efekty
 3. Ja też się zastanawiam czy nie dać mu w sobotę z rana z ostatnim przymrozkiem drugiej dawki , a po świętach rzucić mu jeszcze trzecią , tylko ile teraz dać ? Trzeciego marca dostał jakieś 86N w postaci saletrosanu .
 4. Byłem dzisiaj zobaczyć , i raczej przetrwał , nawet nie stracił wszystkich liści , chociaż trzeba poczekać aż całkiem ziemia puści . Tutaj trzy sztuki ułamane bo dalej zamarznięta ziemia , nie robiłem testu tylko przeciąłem. @jarki jak robiłem pierwszy raz test to też natrafiłem na dwie sztuki z 10 jakie wyrwałem do testu, z których jeden korzeń cały zaczął po czterech dniach gnić , a co dziwne to po przecięciu stożek wyglądał na zdrowy , natomiast drugi właśnie na pewnej wysokości jakieś 5-6 cm zaczął gnić , ale liście puścił nowe, a ten pierwszy nie , i u mnie woda na polu nie stała i nie stoi.
 5. No właśnie też nie chce mi się w to wierzyć ,jutro muszę sam zobaczyć.
 6. Ojciec był patrzeć na rzepak i twierdzi że padł teraz po tych mrozach , ale trochę sniegu było , mówi że stracił wszystkie liście i śmierdzi , ja jeszcze nie byłem może jutro mi się uda podjechać zobaczyć. Da się jakoś ocenić czy jeszcze żyje bez robienia próby.
 7. U mnie od rana śnieg sypie i mocno wieje, teraz jest już od 5 do 10 cm sniegu i - 2 stopnie , nadal sypie.
 8. Mój jęczmień czyli soldo swój materiał mtz wyszła mi średnia 66 gram siła kiełkowania 90 i hodowca normy wysiewu tak przedstawia. Wczesny siew 240-260 ziaren/m² Optymalny siew 270-320 ziaren/m² Późny siew 320-370 ziaren/m² Czyli przyjmując 300 ziaren to mi wychodzi ok 220 kg/ha to jakaś masakra , muszę jeszcze raz zmierzyć mtz .
 9. Tak wygląda na dzień dzisiejszy pszenica Hondia obecnie ma po trzy pędy . A tak wygląda rzepak Rohan
 10. Ja też uważam 60 N to mało sam się o tym przekonałem, pierwszym razem jak miałem pszenżyto, dobrze nawet bardzo dobrze pokrzewione, podałem 200 kg /ha saletry i to było mało, pszenżyto zredukowało pędy i było za rzadkie.
 11. Nic się nie stało na Bałtyku tylko trochę się wzbogaci o azot z pól, pewnie o to chodzi .
 12. Gdzieś czytałem że podanie do 30 kg szybko działającej formy azotu nie powinno zaszkodzić roślinom, to prawda ? Czy trochę naciągane. U mnie poszedł saletrosan w ostatnią sobotę na pszenicę i rzepak.
 13. U mnie z testu wyszło że pszenica hondia przetrwała, najwięcej było - 18 zero śniegu, rzepaku jeszcze nie sprawdzałem bo ciężko go jeszcze wykopać.
 14. O 6 rano było -10
 15. Ja mam coś takiego , trochę się różni od tego co dodał @przem , co źródło to inne dane .