mieto35

Użytkownicy
 • Content count

  634
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  17

mieto35 last won the day on May 25 2019

mieto35 had the most liked content!

Community Reputation

8 Neutral

About mieto35

 • Rank
  Boss

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Opolskie

Recent Profile Visitors

7,295 profile views
 1. @jarki dzięki , pszenica ma dwa liście , to tylko jak nie będzie dużego wiatru to trzeba opryskać i się nie zastanawiać :))
 2. Jaka jest minimalna tęperatura żeby opryskać pszenicę ekspert met + legato żeby to miało ręce i nogi bo ciężko o porządne okienko pogodowe jak nie pada to wieje i różne inne anomalia pogodowe :)))
 3. Mam pytanie mogę zmieszać herbicyd pontos z inezumom ? Bo mi łokoś garbatek czy jak mu tam jęczmień mi zjada.
 4. Wczoraj poszedł caryx , zobaczymy jak to wyjdzie , ale i tak będę musiał poprawić pod kątem fungicydowym . A tak przy okazji macie jakieś doświadczenia z moddusem w rzepaku pod kątem skracania ?
 5. @przem siałem 21 sierpnia przed tymi deszczami , po tem dzień po siewie w ciągu tygodnia spadło na niego 50 litrów wody co ku mojemu zdziwieniu dało dosyć szybkie i w miarę równe wschody.
 6. http://www.garnek.pl/trojan3 Tak wygląda na dzień dzisiejszy
 7. Ile byście dali caryxu na rzepak który uciekł trochę przez pogodę rzepak ma przeważnie 6 liści 7 wychodzi , do caryx dodaję jeszcze metkonazol w dawce ok 0.6-0.7 l , ale nie wiem za bardzo ile dać caryxu , dodam że na 2-3 liście rzepak dostał 0,25 l tebukonazolu .
 8. Przed pszenicą był rzepak .
 9. Powiem Ci że też się tego bałem, dwa mocne skracania pierwsze kolanko 0,65l/ha moddusa i w fazie pierwszych ości 0,15 l/ha moddusa + 0,3 l/ha cerone i było ok .
 10. @Pałuczanin81 przedplonem była pszenica jedną wadą tego jęczmienia (Baracooda) to wysokość
 11. Ja też już jęczmień wykosiłem odmiana baraccuda , plon mnie bardzo zaskoczył 9,8 t/ha .
 12. Mam pytanie , jak pszenica na całym kłosie wyrzuciła pylniki to mogę już opryskać odżywkami ? Bo jedni mówią żeby w czasie kwitnienia nie pryskać inni znów że można pryskać , że już sam nie wiem .
 13. @jarki Grzybówka poszła osobno , teraz bym chciał dokarmić ,ale znowu upały idą i strach co kolejek robić ten sezon mam straszny jeśli chodzi o pszenicę zawsze coś nie tak , albo to kwestia odmiany , albo ja mam pecha :))
 14. @jarki ty chyba stosujesz Basfoliar 2.0 36 Extra , mam trochę tego na próbę , ile tego dać żeby głupot nie narobić a żeby coś to dało ?
 15. Co myślicie o takiej drugiej regulacji w jęczmieniu 0,3 cerone + 0,15 moddusa ,jęczmień dostał ok 180 kg azotu w czystym składniku dość wysoka odmiana na pierwsze kolanko poszedł moddus .