Werka14

Użytkownicy
 • Content count

  6
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Werka14

 • Rank
  Świeżak

Recent Profile Visitors

2,212 profile views
 1. Borówkę można sadzić w zasadzie przez cały sezon. Najwięcej jednak sadzonek w sklepach pojawia się w marcu i we wrześniu. Owoców można się spodziewać już w roku następnym. Sadzimy borówkę w 40 cm dołku, o szerokości maksymalnie do 80 cm. Każda sadzonka musi być w osobnym dołku, w odległości około 2 m. dołek musi być wypełniony kwaśnym torfem i ziemią ogrodową. Sam krzew otoczony być powinien przekompostowanymi trocinami albo korą sosnową, najlepiej rozdrobnioną. Miejsce musi być słoneczne i nie wietrzne. Bezwzględnie gleba musi być kwaśna oraz przepuszczalna, bogata w próchnicę.
 2. Pogoda nigdy, NIGDY się nie sprawdza, chyba że są letnie upały i wiadomo, że potrwają przez tydzień, wtedy wszyscy bawią się w renomowane wróżki... Nie wspomnę nawet o tych bzdurach, które wygadują w telewizji, tam sprawdzalność ich pseudo prognoz wynosi 0,000000001/2 %... Nie wiem, po co puszczają te prognozy, bo nawet w letnim okresie jeśli chodzi o mój obszar może raz trafili, bardziej mogę napisać, że udało im się zgadnąć... Najlepiej sprawdzać w necie, tam już ta sytuacja lepiej wygląda nieco...
 3. Uważam, że pewne rzeczy tam zawarte są jak najbardziej uniwersalne, a niektóre łatwo przełożyć „na nasze czasy†:-) Co do dostępności, to można poszperać w necie, może się trafi jakiś zapomniany egzemplarz, a jak nie, to od czego są biblioteki – tam aż się roi od „nie-aktualnościâ€, czyli pozycji sprzed paru lat... można też poszperać w antykwariatach, są chyba nawet teraz i internetowe i może tam znajdzie się jakiś zagubiony egzemplarz... Uważam, że warto, może nie za wszelką cenę, ale warto mieć tą książkę na swojej półce:-)
 4. Ja może nie tak już przyjemnie, ale pożytecznie:-) Chodzi mi o książkę, bardzo praktyczną i przydatną, jeśli chodzi o kwestię rolnictwa, a mianowicie o pozycję Rachunkowość w przedsiębiorstwach rolniczych, Zofii Wyszkowskiej. Książka zawiera podstawowe wiadomości niezbędne dla sprawnego ewidencjonowania operacji gospodarczych i prowadzenia polityki finansowej w przedsiębiorstwach rolnych w warunkach gospodarki rynkowej.
 5. Zgadza się, suplementy są raczej ogólnie dostępne, ale jeśli chodzi o leki, to już jest bardzo ciężka sprawa i raczej nie ma możliwości kupienia ich w Internecie... Najlepszą opcją jest dogadać się z wetem i sprowadzić je w cenie hurtowej, ale do tego trzeba mieć bardzo dobre znajomości... Poza tym, żaden wet nie wypisze recepty po to, żeby potem klient mógł sobie kupić taki lek w sieci, a gdzie jego zarobek? Wiadomo, że przychodnie na takich właśnie lekach zarabiają 300%, także łatwo nie zrezygnują z łatwych pieniędzy...