Pałuczanin81

Użytkownicy
 • Content count

  5,979
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  80

Everything posted by Pałuczanin81

 1. Nadejszła wiekopomna chwila!Mój brat Jaśko... EEE.Nasz moder jarki zezwolił na utworzenie nowego tematu!
 2. Wywołany do odpowiedzi możesz wyrazić własne zdanie.Z którym ja się zgadzam,bo właśnie zaświeciło piękne słoneczko.Utopiłem 2880..trudno!
 3. Jakoś nikt się nie pokusił o ocenę celowości zastosowania azotu w pierwszym dniu marca.W warunkach postępującej suszy i mrozów. @barts i @Marecki najłatwiej błaznować na "farmer-chat" i robić ze mnie głupka. @jarki i to ma być forum,to ma być dyskusja?
 4. @bartschciałbyś tak tanio kupić saletrę,jak ja.Mój cyrk, moje clowny! Więcej nie sieję.Oziminy z normalnego terminu czekają na deszcz i ciepło. I co niby rośliny skorzystają z tych lutowych zasileń?
 5. U mnie na jutro aż 1,5mm w prognozie..i na tym koniec.Aż do Wlk.Tygodnia? Rozsiałem na Kilimandżaro 260kg/ha saletry. Teraz pobawię się w nawożenie buraków.
 6. Chłopy ja jeszcze saletry nie posiałem.U nas mrozy do -6*C. Włókę osiami od gnojary trza było dociążyć,a kurzyło się na dwie wioski.
 7. @Marecki ja już modły żałobne u imama zamówiłem.
 8. Czym ten kryzys się objawia? Pszenica 1775 netto, rzepak po 4tys. świnie na 5,40. Ropa po 7,89 kupiłem dwie beczki na przedostatniej czynnej stacji paliw.A saletra po 6100(w Lechu-Polu Szubin)!
 9. Jak go wewnątrz nie zwiną to się wojna rozwinie.Ale jakoś o Covid szybko ucichło?
 10. Zapadli się pod ziemię,jak Putin?
 11. Weź jakąkolwiek żarówkę samochodowa i dwa kable,zrób se "próbówkę".
 12. Pie...olną atomem i nas pogodzą. Ciekawe, jak za buraki będą płacić. Rzepak 4200, tuczniki 6 netto na żywo?
 13. "Gdy w Popielec pogoda służy, suchą wiosnę wróży!"?
 14. Dziś dopiero siarczan magnezu w pszenicy,w dawce 150kg/ha(czy to nie za mało?),gleba nie badana. Do deszczu saletra na pszenicę terminową w dawce 200kg/ha. Na te listopadową (ma trzy liście, czyli wegetacja w lutym ruszyła?)333kg/ha.
 15. No chyba coś nam spadnie.Przecież mamy buraki i kukurydzę do posiania.W rzepaku jestem zwolennikiem szybko podanego azotu, choć nie koniecznie jednorazowo.W pszenicy zwykle pośpiech na dobre nie wychodzi.
 16. TU "białe szaleństwo" wieś opanowało.Znów będę tydzień traktor próbował uruchomić zanim wyjadę.Wykręci akumulator i nie odpali "za wuja".Trza było MgS posiać w październiku.
 17. Mam nadzieję, że nie sypiecie z firmy PHOSAGRO!? Jutro dopiero kizeryt,na saletrę przyjdzie pora... się posieje.
 18. @sapek ale fajny kawał historii odgrzebałeś,nawet jeśli ją znamy tylko z opowiadań.Od 1980 to faktycznie już coś nowego się trafiało na naszej wsi.Największy gospodarz to z podwarszawskiej gminy Błonie maszyny ściągał.Ponoć w mieście nie potrzebowali.
 19. Tylko z tą wygodą się zgodzę. Kury roczne w krematorium lądują,bo nikt na rosół nie chce.Ale jaja po 0,8zł,nijak się ma do KALKULACJI zjedzonej pszenicy.
 20. To późno tych koni się pozbyli. Dziadek kupił c325 w 1971, wcześniej od 1966 miał na spółkę ze swoim bratem.Ale Baśka i Karino były do 1985.
 21. @Marecki też "nówka" na gospodarstwie?
 22. I ciągnikami pół Polski-kto nie dał w łapkę.Mój MF-255/1985 z Sępólna Krajeńskiego, tego jeszcze nie pamiętam!Wuj swoją 360-3p w Wałczu odbierał.Ta listopadowa,deszczowa noc z 1987 to już w pamięci się wyryła.Czekaliśmy z kuzynem,a i tak musieli nas budzić:). Reszta rodziny była hojna-to w Żninie i Inowrocławiu w pięknym słońcu odbierali. @sapeka ty z jakiej dekady XX wieku?
 23. Niech nam czapeczki albo koszulki przyślą.
 24. Sprzedawałem prosiaki i tuczniki. Kupuję zboża i groch.
 25. Inna sprawa, że znaleźli Husajna,Bin Ladena...