maslak88

Użytkownicy
  • Zawartość

    704
  • Rejestracja

  • Ostatnio

  • Wygrane dni

    23

Wszystko napisane przez maslak88

  1. Jedno jest pewne, z mocznika leci w powietrze więcej azotu niż z pozostałych nawozów azotowych, a ile to już zależy od wielu czynników. Każdy sypie to co chce.
  2. Czy do pomiaru powierzchni pól potrzebny jest internet w telefonie, czy wystarczy sam gps?
  3. i jak wrażenia?
  4. Był ktoś w Biedrusku?
  5. Żeby 20% się uzbierało to będzie dobrze
  6. Dotyczy całego kraju.
  7. i to trochę śniegu w niektórych miejscach okazało się zbawienne
  8. podobno 17.01 ma jeszcze dać popalić
  9. ja sieję co roku Opokę i ostatnio Legiona ze Smolic i nie narzekam. Opoka może nie najnowsza ale pewna i sprawdzona. W tym roku Legion niby na oko się nie różnił od Opoki, ale już w masie zwiezionej z pola była lekka różnica na korzyść Legiona. Chciałem kupić na ten rok jeszcze Bogorię też ze Smolic ale już brakło nasion :( I mam zamiar jeszcze coś sprawdzić tylko jeszcze nie wiem co. Zastanawiałem się nad Pioneer'em PR39H32 i Ułanem ze Smolic.
  10. i najlepiej w nocy deszczyk a w dzień słoneczko
  11. @ikcomas wg tej twojej pogody u mnie 10.01 ma być -20, a na norweskiej +2. I bądź tu mądry :-\
  12. Chyba się zatrzymały bo u mnie pszenica jak miała w listopadzie 3 liście tak ma do dzisiaj i siana w optymalnym terminie :/
  13. @marek_p to jaka jest bezpieczna popołudniowa godzina aby można było z opryskiem wjechać a nie zaszkodzić pszczołom? Po 18.00 będzie ok?
  14. @jarki na jaką głębokość ryjesz?
  15. @jarki jakoś tak wyszło, a to pogody nie było albo jakaś inna robota była pilniejsza
  16. Tebu stosowałem bardziej jako fungicyd niż jako skracacz, a temperatura była koło 10 i następnego dnia też
  17. Bor

    no i się udało, poszło 3 kg Opti Rzepak + 100 g boru + tebu
  18. @Pałuczanin nie za szybko te myśli samobójcze :P
  19. Bor

    Ja też zamierzam podać bor i mikro w sobotę. Ma niby być koło dychy, to coś tam wchłonie :/
  20. U mnie 159 mm od początku października, grzyb już pszenice bierze a nie ma warunków żeby opryskać :(
  21. @Pałuczanin a samo Legato sobie nie poradzi, przecież tam są 2 substancje czynne które się uzupełniają niby?
  22. Czy Legato Plus 600 SC (izoproturon i diflufenikan) poradzi sobie z większością chwastów i obędzie się bez poprawek, a jak nie to co jeszcze dodać?
  23. Przewódkę teraz, rozumiem jakby to był koniec listopada albo początek grudnia, tak jak @barts pisze pierwszy lepszy mróz i poleci.
  24. Bor

    A u mnie na razie nie ma okazji żeby wjechać bo albo pada, albo wieje
  25. @Pałucznin81 tylko jak zima jest bez śniegu to o dobrych plonach jarych tez można pomarzyć. A ty cały czas nie możesz wjechać w pole? To konika do kosa i bronki i w pole :P