maslak88

Użytkownicy
  • Zawartość

    704
  • Rejestracja

  • Ostatnio

  • Wygrane dni

    23

Wszystko napisane przez maslak88

  1. rusza ktoś po niedzieli z regulacją, ma być od 10 - 14 st. C w dzień od poniedziałku do czwartku, tylko te noce trochę chłodne do 2 - 4 st. C
  2. skoro powinna być 6 metrowa droga to czym ty się przejmujesz
  3. tak jak w jeździe samochodem, jak policja nie widzi to jedź jak chcesz
  4. Sprawdziłem i wychodzi na to że nie można
  5. gnojowicę można tylko lać na oziminy i użytki zielone, a reszta po 1 marca
  6. dobra sprawa, tylko ta końcówka z kulką potrafi wypaść z węża i zostać w zbiorniku :(
  7. a w ogóle odleciały, bo u mnie latają cały czas
  8. mi jak żurawie kukurydze wybierały to wyciągały roślinę i tylko ziarniak zjadły a resztę zostawiły i miejscami też trzeba było się przyjrzeć dokładnie żeby ślady po nogach znaleźć
  9. mi to wygląda na jakieś ptactwo
  10. Akurat z liści tego potasu trochę zostaje http://wodr.poznan.pl/powiaty/powiaty-c-k/zespol-doradczy-w-koninskim/item/5672-wartosc-nawozowa-lisci-buraczanych a kukurydza na wytworzenie 1 t ziarna potrzebuje ok 35 K2O
  11. w podsiewacz to najlepiej fosforan amonu
  12. zauważ że pronto, rapid, cirrus i wiele innych bezorkowych siewników jest na wałach oponowych
  13. ten z wałem oponowym będzie dla Ciebie lepszy - krótszy, lepszy do manewrowania, no i jak piszesz że masz w większości 4 klasę to paker mógłby się zapychać. Mam bronę talerzową z wałem gumowym, gleby w większości 4 i 5 kl. i w uprawie ścierniska jest ok chociaż na "piochach" potrafi się pchać, to po orce już tak kolorowo nie jest.
  14. jak będzie taka pogoda jak w styczniu to tez nie ma sensu czekać, zresztą teraz to na pola wjedzie bez problemu nawet bez przymrozku
  15. no i jest kopaliną
  16. stosowałem siarczan magnezu ze złotnik, alwerni, agrochemu puławy i epsotop i powiem że najdłużej się rozpuszczał epso, a przy reszcie nie zauważyłem róznicy
  17. a YaraVita albo foliQi z agrii ktoś stosował?
  18. Możecie polecić jakieś odżywki mikro kompleksowe płynne na zboża i kukurydzę, stosuję ASXy albo Opti z Mogilna ale denerwuje mnie już to rozpuszczanie
  19. no a w rzepaku to zostają tylko pyretroidy o ile jeszcze na coś pomagają i acetamipryd
  20. no to Proteus też wycofany i już w uprawie rzepaku robi się ciekawie
  21. trzeba zrobić zapasy śmierdziela
  22. no właśnie im bardziej sucha tym się gorzej ubija
  23. być może za słabo ubita, ale wybieranie pryzmy też takie sobie
  24. ASF

    Lepiej żeby u nich nie było bo przynajmniej możemy tam pchać a tak wszystko u nas stanie
  25. ASF

    z tymi sąsiadami to nie do końca dobrze żeby u nich było