tomtom

Użytkownicy
 • Content count

  69
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  16

Everything posted by tomtom

 1. z innej beczki-apka suszowa i zakładanie profilu zaufanego poprzez logowanie w banku-trochę mnie to niepokoi.Czyżby cień NWO?
 2. Meloman oddał 6,9 t/ha
 3. Regent
 4. Łubin 0,9 t/ha a wyglądał na 1,5-2 t/ha,czas wymienić materiał.Ogólnie strączki w okolicy słabo w tym roku-dużo jeszcze zostało i czeka na pogodę.
 5. dziś talerzowane po rzepaku i słabo z wilgocią, 18 stopni w dzień i ostro się kurzyło...
 6. rzepak 3,94 t/ha ,pszenżyto jeszcze z dobry tydzień poczeka
 7. mój też wczoraj się doczekał -okienko pogodowe jak się patrzy a dziś już 2 litry spadło
 8. Też z drugim zabiegiem czekam, przymrozki lub albo wieje ponad 6m/s
 9. Jakie proporcje?Za doradcą planuję 0,5 prochloraz plus 0,8 azoksystrobiny
 10. Brak kasy za 2019,a będzie(już jest) znowu sucho...
 11. Wczoraj łubin posiany -kurzyło się podobnie jak rok temu.
 12. Też czekam-brak warunków.Ostatnie okienko temperaturowe było dwa tygodnie wcześniej,ale wiatr 7-8 m/s.Przedwczoraj minus 7,wczoraj i dziś minus 5 bladym świtem.Od niedzieli/poniedziałku powrót silnych przymrozków.Natura rozdaje karty.W niedzielę pod Postominem kurzyło się za siewnikiem,nie wróży to dobrze.
 13. Nawożenie rzepaku w tym roku w pół dnia,dostał wszystko dwa tygodnie temu z uwagi na planowany deficyt wody
 14. Nie oceniam nikogo zależnie od stanu posiadania,wykształcenia czy też długości słomy wystającej z buta-takie mam zasady. Ale kultura i szacunek to podstawa ,szczególnie w dzisiejszych czasach gdy autorytety padają. Za moich szkolnych lat ,gdy nauczyciel wchodził do klasy to muchę było słychać. Teraz postaram się merytorycznie - posiałem między innymi za podpowiedzią forumowiczów pszenżyto 300/m2 i wygląda ok. , oczywiście wynik spod kombajnu też postaram się podać.
 15. pax,pax między chrześcijany chciałoby się rzec Panowie-nie mam wykształcenia rolniczego,więc wiedzę czerpię z wielu żródeł. Także z tego forum ,więc proszę merytorycznie. Jak zapewne nie jedyny jestem uciekinierem z AF -tam też niektórych nerwy ponosiły. Do brzegu panowie do brzegu -swoją Warkę zostawiłem na brzegu.
 16. Ja także przy rzepaku nie oszczędzam opryskiwacza.W tym sezonie: -dwuliscienne przedwschodowo -jednoliścienne+tebu+robak -poprawka dwuliścienne -navi -caryx -MgS,B,Mn plus odżywka -
 17. Powracam powoli do schematu czwórki , czyli rzepak -zboże ozime - łubin - zboże ozime
 18. Meloman wysiany 300/ metr akurat przed deszczem.Słyszałem o stosowaniu ccc jesienią -stosujecie takie praktyki ?
 19. Dzięki za odzew - lokizom kiedyś pisał o tej odmianie.
 20. Planuję posiać odmianę Meloman C1 w tym sezonie.Przedplonem był raps - jaka będzie optymalna norma wysiewu?MTZ to 37 g.Mile widziane uwagi n/t tej odmiany i nie tylko.
 21. Plon w tym roku na rokującej działce 0,8t /ha.Nie rokująca działka podobnie jak kilka w okolicy nie doczekała się przyjazdu kombajnu niestety ...
 22. Po co czekać? Proponuję jak Olek Finlandię...
 23. Dostałem 13 litrów
 24. Okoliczny rolnik przez duuuże R siał 7-8 sierpnia w tym roku.U mnie paradoksalnie najlepiej plonował siany 3 września kilka lat wstecz.
 25. Populacyjny rzepak syngentowski Apanaci dał 2,83 t/ha , za to wilgotność 8% i zanieczyszczenia bez potrąceń, zaolejenie 42 -pobliski skup 1520 netto