tomtom

Użytkownicy
 • Content count

  65
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  16

Everything posted by tomtom

 1. dziś talerzowane po rzepaku i słabo z wilgocią, 18 stopni w dzień i ostro się kurzyło...
 2. rzepak 3,94 t/ha ,pszenżyto jeszcze z dobry tydzień poczeka
 3. mój też wczoraj się doczekał -okienko pogodowe jak się patrzy a dziś już 2 litry spadło
 4. Też z drugim zabiegiem czekam, przymrozki lub albo wieje ponad 6m/s
 5. Jakie proporcje?Za doradcą planuję 0,5 prochloraz plus 0,8 azoksystrobiny
 6. Brak kasy za 2019,a będzie(już jest) znowu sucho...
 7. Wczoraj łubin posiany -kurzyło się podobnie jak rok temu.
 8. Też czekam-brak warunków.Ostatnie okienko temperaturowe było dwa tygodnie wcześniej,ale wiatr 7-8 m/s.Przedwczoraj minus 7,wczoraj i dziś minus 5 bladym świtem.Od niedzieli/poniedziałku powrót silnych przymrozków.Natura rozdaje karty.W niedzielę pod Postominem kurzyło się za siewnikiem,nie wróży to dobrze.
 9. Nawożenie rzepaku w tym roku w pół dnia,dostał wszystko dwa tygodnie temu z uwagi na planowany deficyt wody
 10. Nie oceniam nikogo zależnie od stanu posiadania,wykształcenia czy też długości słomy wystającej z buta-takie mam zasady. Ale kultura i szacunek to podstawa ,szczególnie w dzisiejszych czasach gdy autorytety padają. Za moich szkolnych lat ,gdy nauczyciel wchodził do klasy to muchę było słychać. Teraz postaram się merytorycznie - posiałem między innymi za podpowiedzią forumowiczów pszenżyto 300/m2 i wygląda ok. , oczywiście wynik spod kombajnu też postaram się podać.
 11. pax,pax między chrześcijany chciałoby się rzec Panowie-nie mam wykształcenia rolniczego,więc wiedzę czerpię z wielu żródeł. Także z tego forum ,więc proszę merytorycznie. Jak zapewne nie jedyny jestem uciekinierem z AF -tam też niektórych nerwy ponosiły. Do brzegu panowie do brzegu -swoją Warkę zostawiłem na brzegu.
 12. Ja także przy rzepaku nie oszczędzam opryskiwacza.W tym sezonie: -dwuliscienne przedwschodowo -jednoliścienne+tebu+robak -poprawka dwuliścienne -navi -caryx -MgS,B,Mn plus odżywka -
 13. Powracam powoli do schematu czwórki , czyli rzepak -zboże ozime - łubin - zboże ozime
 14. Meloman wysiany 300/ metr akurat przed deszczem.Słyszałem o stosowaniu ccc jesienią -stosujecie takie praktyki ?
 15. Dzięki za odzew - lokizom kiedyś pisał o tej odmianie.
 16. Planuję posiać odmianę Meloman C1 w tym sezonie.Przedplonem był raps - jaka będzie optymalna norma wysiewu?MTZ to 37 g.Mile widziane uwagi n/t tej odmiany i nie tylko.
 17. Plon w tym roku na rokującej działce 0,8t /ha.Nie rokująca działka podobnie jak kilka w okolicy nie doczekała się przyjazdu kombajnu niestety ...
 18. Po co czekać? Proponuję jak Olek Finlandię...
 19. Dostałem 13 litrów
 20. Okoliczny rolnik przez duuuże R siał 7-8 sierpnia w tym roku.U mnie paradoksalnie najlepiej plonował siany 3 września kilka lat wstecz.
 21. Populacyjny rzepak syngentowski Apanaci dał 2,83 t/ha , za to wilgotność 8% i zanieczyszczenia bez potrąceń, zaolejenie 42 -pobliski skup 1520 netto
 22. i o taki głos rozsądku mi chodziło ,człek w przedżniwnych nerwach może zrobić jakąś (mega kosztowną ) głupotę
 23. Dzisiaj lustracja i mieszane odczucia -desykować(jeśli tak to glifosat +sklejacz czy dikwat) -czy czekać na zapowiadane upały po 30 stopni.Każdy wjazd w ścieżki 12m to teraz spora strata plonu plus koszty środka.W okolicy 90% desykowanych a jeden weteran o pogladach jak jarki pojechał tylko wybitnie niedojrzały poprzeczniak.
 24. Czy są tu fani tenisa?Wczorajszy finał Wimbledonu Nole vs Roger zabrał mi całe popołudnie.
 25. Deszczomierz -suszomierz nadal suchy.Kolejny ,,ciekawy ''sezon.