tomtom

Użytkownicy
 • Content count

  56
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

tomtom last won the day on September 3 2019

tomtom had the most liked content!

Community Reputation

3 Neutral

About tomtom

 • Rank
  Boss

Profile Information

 • Gender
 • Location
   Słupsk

Recent Profile Visitors

495 profile views
 1. Nie oceniam nikogo zależnie od stanu posiadania,wykształcenia czy też długości słomy wystającej z buta-takie mam zasady. Ale kultura i szacunek to podstawa ,szczególnie w dzisiejszych czasach gdy autorytety padają. Za moich szkolnych lat ,gdy nauczyciel wchodził do klasy to muchę było słychać. Teraz postaram się merytorycznie - posiałem między innymi za podpowiedzią forumowiczów pszenżyto 300/m2 i wygląda ok. , oczywiście wynik spod kombajnu też postaram się podać.
 2. pax,pax między chrześcijany chciałoby się rzec Panowie-nie mam wykształcenia rolniczego,więc wiedzę czerpię z wielu żródeł. Także z tego forum ,więc proszę merytorycznie. Jak zapewne nie jedyny jestem uciekinierem z AF -tam też niektórych nerwy ponosiły. Do brzegu panowie do brzegu -swoją Warkę zostawiłem na brzegu.
 3. Ja także przy rzepaku nie oszczędzam opryskiwacza.W tym sezonie: -dwuliscienne przedwschodowo -jednoliścienne+tebu+robak -poprawka dwuliścienne -navi -caryx -MgS,B,Mn plus odżywka -
 4. Powracam powoli do schematu czwórki , czyli rzepak -zboże ozime - łubin - zboże ozime
 5. Meloman wysiany 300/ metr akurat przed deszczem.Słyszałem o stosowaniu ccc jesienią -stosujecie takie praktyki ?
 6. Dzięki za odzew - lokizom kiedyś pisał o tej odmianie.
 7. Planuję posiać odmianę Meloman C1 w tym sezonie.Przedplonem był raps - jaka będzie optymalna norma wysiewu?MTZ to 37 g.Mile widziane uwagi n/t tej odmiany i nie tylko.
 8. Plon w tym roku na rokującej działce 0,8t /ha.Nie rokująca działka podobnie jak kilka w okolicy nie doczekała się przyjazdu kombajnu niestety ...
 9. Po co czekać? Proponuję jak Olek Finlandię...
 10. Dostałem 13 litrów
 11. Okoliczny rolnik przez duuuże R siał 7-8 sierpnia w tym roku.U mnie paradoksalnie najlepiej plonował siany 3 września kilka lat wstecz.
 12. Populacyjny rzepak syngentowski Apanaci dał 2,83 t/ha , za to wilgotność 8% i zanieczyszczenia bez potrąceń, zaolejenie 42 -pobliski skup 1520 netto
 13. i o taki głos rozsądku mi chodziło ,człek w przedżniwnych nerwach może zrobić jakąś (mega kosztowną ) głupotę
 14. Dzisiaj lustracja i mieszane odczucia -desykować(jeśli tak to glifosat +sklejacz czy dikwat) -czy czekać na zapowiadane upały po 30 stopni.Każdy wjazd w ścieżki 12m to teraz spora strata plonu plus koszty środka.W okolicy 90% desykowanych a jeden weteran o pogladach jak jarki pojechał tylko wybitnie niedojrzały poprzeczniak.
 15. Czy są tu fani tenisa?Wczorajszy finał Wimbledonu Nole vs Roger zabrał mi całe popołudnie.