barkas

Użytkownicy
  • Zawartość

    1383
  • Rejestracja

  • Ostatnio

  • Wygrane dni

    55

Wszystko napisane przez barkas

  1. Powiedzcie kiedy kosic rzepak. Pierwszy raz posialem i nie umiem ocenic. Gora brazowa wyglada na sucha, chociaz rano o 7.30 ziarka byly miekkie. Dol jeszcze delikatniie brazowo zielonkawy
  2. @ikcomasJest duzo gorzej niz w poprzednim roku. Nawet na 3 klasie pszenice sa biale. Czosnek w ciagu 4 dni z 3/4 zielonych lisci usechl. Rzepaki brazowe. Pod koniec tygodnia pewnie zyto bede kosil.
  3. Wczoraj szacowalistraty na rzepaku od przymrozkow. Od przymorzkow wyszlo im kolo 7-8%, a od robali 10-12%...
  4. U mnie po ostatnich kilku dniach upalow, w pszenicy na 4b juz wszystkie liscie uschly, tylko lodygi i klosy jeszcze zielone. Zyto w tamtym roku kosilem kolo 10-15 lipca. Przy tej pogodzie za 2 tyg bedzie do koszenia. Jednak lepiej jak nie pada marzec-kwiecien, niz koniec maja-czerwiec...
  5. Ja juz odpuscilem. Co ma byc to bedzie. Rzepak jak sciana, sciezek w ogole nie widac
  6. I to chyba bedzie najlepsze rozwiazanie na nastepne lata. Pszenicy coraz wiecej i coraz wieksze koszty uprawy. Natomiast jak narazie zyto bez zadnych opryskow wiosennych dobrze sie prezetnuje na 5-6 klasie. Chyba tak jak @jarki mowi nawet na 3 klasie, chyba bardziej bedzie oplacalo sie meic plodozmian zyto-rzepak-zyto niz pszenica-rzepak-pszenica.
  7. Ja jeszcze nie wjezdzialem z zabiegiem na platek i robaka i pewnie nie bede wjezdzal. Moze duzo chorob nie bedzie, jak w okolicy nigdy rzepaku nie bylo...? Codziennie deszcze przez 10 dni nadaja.
  8. U mnie identyko wyglada jak u Ciebie na zdjeciach. Na niektoych krzakach wiekszosc luszczyn tak wyglada.
  9. @lokizomU mnie tez jest duzo tego. A to moga byc objawy zerowania slodyszka?
  10. Od jakiej temperatury "działaja" chowacz podobnik i pryszczarek?
  11. Czesc rzepakow juz klapla, teraz jedyny ratunek na nie to chyba przymrozki i ubezpieczenie
  12. no to wspolczuje, U mnie troche wiecej kolo 18 spadlo lacznie. Ale przy 6mm, to nawet kombajnu u mnie, nie bylo by trzeba
  13. Chyba trzeba zwijac interes, od swiat ani kropli nie spadlo, a teraz rosliny potrzebuja najwiecej wody, na slabszych glebach nawet zyto usycha. Na kolejne 10 dni nie nadaja opadow...
  14. Macie jakies sprawdzone srodki do ochwaszczania lubinu waskolistnego powschodowo?
  15. @ansu u mnie tez takie sobie, na slabszych glebach juz usychaja.
  16. Z albumu raps

  17. Z albumu raps

  18. Z albumu raps

  19. Z albumu raps

  20. Z albumu raps

  21. Z albumu raps

  22. Ja chyba juz bede musial wjezdzac, Dopiero czesc zaczela kwitnac, a w kwiatach czarno i szaro. Te szare dziadostwo to chowacze? Jakie dawki mospilianu na te dziadostwo? Czy cos innego w tej fazie?
  23. a jaki bys polecil srodek na szkodniki przy platku? oraz co z fungi? azoksy 0,5 + tebu czy prochloraz po 0,5? I kiedy najlepiej ten zabieg wykonywac?
  24. Rzepak zaczyna pomalu kwitnac, a w pakach zaczynaja pojawiac sie czarne robaczki. Niektore preciki od kwiatow juz obumarle. 8 dni temu poszedl chloropiryfos. Czym teraz zwlaczac slodyszka w takiej fazie? Dodawac cos jeszcze do oprysku?
  25. @ansu w tym roku kto sie spoznil z druga dawka przed ostatnim sniegiem, kolo 19 marca, to zboza ma slabiutkie, no poza jednym krowiarzem, ktory uprawia zyto na slome, ale przedsiewnie daje 10 cm obornika krowiego, na wiosne w ogole nie wjezdzal. Aktualnie ma szczote pewnie z 1000 zdzbel/m2, ciagle ciemnozielony kolor nawet na piacach 5 i 6 klasy.