barkas

Użytkownicy
  • Zawartość

    1382
  • Rejestracja

  • Ostatnio

  • Wygrane dni

    55

Wszystko napisane przez barkas

  1. @Pałuczanin1981 wszystko mozliwe, jakies 25 lat temu byla uroczystosc poswiecenia kamienia wegielnego pod nowa szkole. jakies 2 km od mojego domu. Rodzice dzien wczesniej zwiezil 2 fury siala i zostalo to na dworze bo nie mieli juz czasu i sily tego rozladowac. Podczas poswiecenia przyszla ogromna ulewa, ludzie nie mieli gdzie sie schowac. Ojciec wku..iony, ze bedzie musial wszystko wywalic w gnoj. Po uroczystosci wracamy do domu, a 200 m do domu coraz mniej padalo, zajezdzamy na podworko suchutko. Ale jak dzisiaj nie popada solidnie, to pozamiatane u mnie bedzie
  2. No i to fakt, bylo 5 lat opierdalania sie. I 18 mialem na studiach:)
  3. Tylko u mnie na studiach ciezko bylo wyleciec. Na 1 roku byl taki, ktory 2 miesiacach zrezygnowal, w ogole na zajecia nie chodzin, a na drugim roku jeszcze wyczytywali go z listy;) Ja mam mgr z historii, a tez wole gospodarstwo
  4. Zazdroszcze Dzisiaj 33 w cieniu bylo. Na nastepny weekend 35 Tydzien takiej pogody i zniwa za 3 tyg
  5. @sapek2 takie:)
  6. z triazolami poczekaj jeszcze jak bedzie chlodniej
  7. Infonito poszlo na zaraze, i signum musze kupic na alter ale od jest od fazy kwitnienia a niektorym troche brakuje protio i difeno dobrze zwalcza alterie ale triazole przy tej pogodzie moga przypalac azoksy jakos nie lubie bo te zprzypala
  8. Poszla dawka na zaraze ale jutro bede musial kupic srodek na alternarioze, bo tez sporo brazowych plamek na lisciach
  9. Nie mam soi ale database szczery opieprzyly mi lubin oraz fasole ktora zostala na wierzchu. Z fasala mam taki problem ze to co wyjdzie odrazu usycha albo jest zjedzone
  10. 62.5 i mysle nad 75 ale bym musial t25 zmienic. Tez mam problem z zieleniniem ale tylko w catania bo one jakos wysoko zawiazuje byly i po descz ziemia osypana i ziemniaki odkryte. Jednak dzisiaj musze pojechal od zaraz pierwszy raz bo zaczyna szybko wchodzic.
  11. Przy samych zbozach, rzepak, qq oraz ziemniaki to etat by sie jeszcze pociagnelo bez problemu. Jak dochodza inne warzywa to nie Kurde 20 lat temu godzina pracy 5-10 zl, pszenica 500-700, ziemniaki 0,5 zl teraz godzina pracy 30-40 zl, pszenica 700, ziemniaki 0,5 zl Plus ile wieksze koszty wszystkiego
  12. No u mnie lacina lepsza, ale z wczesnych lipa pod krzakiem, susza, przymrozki oraz chyba zasolilem podloze ale te sadzone w maju sporo nawiazuja
  13. Kutwa juz lepsze bylo minus 10 :) Zycia dzisiaj na sloncu nie ma, czlowiek od ciepla sie odzwyczail i sily nie ma w taka pogode U Was tez podobnie? Znaku po deszczach juz nie ma, za kilka dni rosliny wszystko wypija A jutro i pojutrze najgorzej Jedyny plus ze rosliny sie nie ugotuja tak jak kiedys, jedynie uschna:>
  14. U mnie porobili te linie swiatlowodowe, ze przy zjazdach z chodnika na pole, druga osoba podnosi linie, zeby kombajn przejechal
  15. Bys mial 20 lat to bys ogladal
  16. dawaj zdjecia jak bdziesz
  17. Odpukac ani stonki ani jakichkolwiek przebarwien na lisciach
  18. Jedz, bedziesz mial tone wiecej do detalowania:) tak bardziej slomiasty
  19. @ikcomas chyba bedziesz mial racje z ogorkami, za coraz mniejsze pieniadze sprzedaja rumuna i nasze Ziemniaki na gieldach juz wyschodza z cena po 15/16 zl woreczek kapusta zaczyna tez leciec Czosnku nasciagali z egiptu, plus idzie hiszpan, kazachstan i peru A to dopiero poczatek sezonu Chyba trzeba bedzie wrocic na etat bo i te 50 ha razem z warzywami nie pomoze
  20. Niestety ale masz racje. 2 lata temu bylo sucho, spadlo na poczatku czerwca 60-80 l w kilka dni a pozniej znowu 30 stopni i na polowa lipca po zniwach
  21. @lokizom kiedy bedziesz jeszxcze jechal z t4? Ja w sobote 3 godziny po deszczu pojechalem z protio i tebu ew, oraz cypekill na skrzypionke, bo juz jadlo liscie. Na peiwszych dzialkach po 2,5 h spadl deszcz, na ostatnich po 1.5 h. Ile czasu bez deszczu potrzeba zaby to zadzialalo?
  22. Wczoraj 5 dzisiaj 4, łacznie 85 jutro jeszcze cos nadaja i na weekend upal kilka dni
  23. To u mnie pewnie przez susze, pozniej przymrozki, nie zawiazalo na wczenie sadzonych a pozniej deszczu dostalo i w lety poszlo (70-80 cm) zamiast w bulwy tylko ja nic nawozu sztucznego nie dalem Jedynie ze 60-80 ton podloza i 10 kurzaka
  24. duze straty? tu przeszlo wszystko bokiem
  25. chu.nia u mnie, paznokcie mimo ze catania bardzo wczesna