Łukasz

Użytkownicy
 • Content count

  27
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Łukasz

 1. Czyli lepiej 330? Teraz to i tak muszę poczekać ze 3 dni żeby owiało trochę. A nie ma jakiegoś przepisu że azot można dopiero w marcu zapodawać?
 2. To już czas na N w pszenicy? ja liczyłem, że zima jeszcze wróci żeby chociaż mróz złapał to z rana bym ciapkiem wjechał, teraz to chyba zostaje mi 60 bo mocniejsza i wygrzebie się szybciej.
 3. no właśnie bardzo mokro, więc tylko skoro świt jak jest mróz
 4. no to jutro z rana pojadę po mrozie.
 5. czy Warto już w pszenice i pszenżyto sypnąć saletrzak?
 6. ok. A lepszą metodą jest oprysk na ściernisko i wtedy jaki środek coś podobnego do "ROUNDAP" Ten Atribut stosuje się wczesną wiosną czy można na jesień? mam zakupiony środek Bizon na te kawałki gdzie nie mam problemu z perzem i teraz nie wiem czy dać teraz BIZON a na wiosne dać atribut ?
 7. to jaki polecacie środek na perz?
 8. A co na perz polecacie? Jest jakiś środek do stosowania w zbożu czy najlepiej po żniwach?
 9. A ja mam mało bo około 5 ha do posiania cóż z tego jak na 2 ha nie da rady wjechać bo mokro zaorałem przed deszczami i teraz lipa jak wczoraj byłem to koleiny porobiłem a na dziś deszcz zapowiadają pozostaje chyba już tylko wiosenne a wysiewam 240kg/ha bo i tak nie wiem co wyjdzie na tych mokrych obszarach
 10. a u mnie lej już tydzień, w tamtą sobotę opryskałem połowe i teraz dopiero chyba w listopadzie wjadę moją C330
 11. Wiem, w tamtym roku nie miałem czasu bo byłem w ciągłych delegacjach w pracy i siałem na szybkości a jak wracałem z delegacji to już było późno. W tym roku czekam mam środek już zakupiony tylko nie wszędzie równo wzeszła i nie wiem czy pryskać czy poczekać aż wszystko wzejdzie.
 12. u mnie też w tym roku cienizna, ale ja dałem ciała bo dużo miotły było, bardzo dużo.
 13. przepraszam, już się to nie powtórzy. Ale to było takie przy okazji pytanie.
 14. ja siałem 18 pszenice września to tata mówi chyba oszalałem, że tak wcześnie sieje na pszenice jest czas można siać do 15 października, najwcześniej na początku października. To teraz bym nie wjechał, martwi mnie tylko żeby za bardzo nie urosła do zimy. No i jeszcze muszę poczekać bo muszę oprysk wykonać. Mam środek BIZON co o nim myślicie?
 15. a ja nie mogę utrafić, jak się mokry rok trafi to w optymalnym terminie a jak tak jak w tym roku sucho było to raczej wcześniej staram się siać czyli około 15 września. Dopiero teraz drugi dzień pada (trochę za mocno ale lepsze to nic niż) od początku września. Pszenica wzeszła ale niestety nie równo, w twardej ziemi typowo gliniastej to nie mogła się przebić w takiej normalnej to ładnie równo.
 16. Kiedy robicie zabiegi przeciw chwastom przed wschodami czy po wschodach zboża?
 17. No niestety sucho tak uczciwie to padało w czerwcu. we wrześniu 0 opadów (małopolska okolice Tarnowa)
 18. ja w tym roku posiałem po jęczmieniu jarym pszenice zobaczymy co będzie
 19. Ja posiałem pszenice i pszenżyto w ubiegły poniedziałek i nic nie wyszło. Deszczu nie było od dwóch tygodni
 20. nie za wcześnie na jęczmień ? przecież jak wzejdzie i złapie przymrozek to po nim
 21. Jestem tu nowy, i takie głupie pytanko można już nawozić azotem bo planuje jutro tylko czym saletrą czy saletrzakiem?
 22. Dobra a teraz takie pytanie mam do posiania około 1ha. siewnikiem typ poznaniak i kupić materiał siewny z nasiennictwa czy od rolnika przez pół tańsze.?