HMX

Krzewy owoce

26 postów w tym temacie

https://www.lublin112.pl/kolejny-produkt-nie-wjedzie-z-ukrainy-do-polski-to-zaplesniale-maliny/ Tu mi się przypomina jak jeszcze kilkanaście lat temu zawoziliśmy maliny na skup do takiego starszego pana. Gość już nie żyje niech mu ziemia lekką będzie. W każdym razie brał wszystko jak leci. Niby fajnie. Ale w sumie jak czasami zacząłem porównywać nasze maliny, suche, zbierane dopiero po obeschnięciu rosy, z niektórymi innymi. No i tak sobie myślałem czemu mam się starać skoro za lepszej jakości towar i tak dostanę tyle samo co inny plantator za tzw. "prytkę". (Na Lubelszczyźnie "pryta" to nie tylko tanie wino, ale i słabej jakości owoce). I tu jest sedno. Jak mamy produkować w Zielonym Ładzie, skoro przez ten import z UA nie ma tak naprawdę motywacji do tego. Trochę taka kwestia psychologiczna. Myślę, że cała ta sytuacja, która ma teraz miejsce to nie jest wina jakichś odrealnionych urzędasów z UE. Ktoś to zaplanował i celowo to wywołał. Inteligentni ludzie, nie dopuściliby do tego przez własny brak wiedzy czy nieświadomość. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się