Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
kierat

''Młody rolnik''

22 postów w tym temacie

Orientujecie się, czy premię Młodego Rolnika można zwydatkować na kupno ziemi żeby spełnić wymóg 4 ESU?

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

składał ktoś w majowo-czerwcowym naborze? Macie już jakieś info?

Ja składałem i czekam na odzew agencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no tak, dzięki  :o

Z informacji wynika, że nie było aż tak wielu chętnych. Choć sam wysyłałem dokumenty pocztą ostatniego dnia :o

 

wczoraj przyszło mi pismo z ARiMR z wezwaniem do poprawek. 9 pozycji do korekty  :o

 

czy ktoś was ma już decyzję o premii z MR?

podobno ma być najpierw lista rankingowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie otrzymałem pozytywną decyzję z ARIMR :o

Czy ktoś wie, jak jest lepiej zrobić - czy żeby ojciec przepisał mi ziemię teraz, czy poczekać jak dostanie dopłaty, żeby nie było jakich komplikacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jest ktoś, kto już dostał kasę na "młodego rolnika" z ubiegłorocznych wniosków?

Ile czekaliście na nią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też czekam za decyzją a upływa mi niedługo 18 miesięcy. Cały czas jestem na żółtej liście, ciekawe kiedy otrzymam decyzje. A ty z jakiego jesteś województwa i czy też jesteś na liscie rezerwowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja załapałem się na podstawową listę, ale dopiero złożyłem wniosek o płatność, bo trochę mi się zeszło z poprawkami i różnymi formalnościami. Podobno od wniosku o płatność, jeśli wszystko ok, kasa na koncie to maks. 2 miesiące. a jestem z lubelskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tez z lubelskiego a powiedz konkretnie z kad jestes bo w mojej wsi to dwoch kupli składało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dostali już premię twoi koledzy? mieli jakieś problemy? ja na razie czekam, ale nie dawno złożyłem wniosek o płatność. A mieszkam przy samej Białej Podl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no włanie nie składfali wniosek w 2011 gdzies wiosna jakos tak i przyszło pisemko ze w czerwcu tego roku dostana pieniadze bo ich wnioski zostana czy zastały juz rozpatrzone pozytywnie nie wiem dokładnie. Tak jeden i drugi mieli korekte a tak poza tym to mi nic nie wiadomo. Teraz rozgladaja sie za ciagikami... a Ty masz cos juz na oku??? ps ja jestem od zamoscia 70 km pod samym przejsciem w zosinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i jak tam u was z premiami? Dostał już ktoś? Ile czekacie?U mnie jeszcze nic.

Ja na oku maszyn nie miałem, we wniosku zadeklarowałem zakup ziemi. Ale jeśli będzie jeszcze w tym roku Modernizacja, to być może pomyślę nad zmianą wniosku. Rodzicie już jakiś czas nie inwestowali w maszyny i przydałoby się odnowić trochę sprzęt. Ale na to trzeba dużo więcej pieniędzy niż premia+dofinansowanie z modernizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja wciąż czekam. Jestem z lubelskiego 20 km od szczebrzeszyna w połowie marca miałem poprawki do wniosku. ale juz je ok. jestem prwie na koncu tej białej listy

http://www.arimr.gov...elskie_OR03.pdf

koleżanka jest na tej samej liście w drugiej setce i już miesiąc temu miała kapuche na koncie.

I jeszcze pytanie o co chodzi z tym ze niektórzy są napisani dużymi literami ???

POZDRAWIAM!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam . Chciałbym sie dowiedzieć czy być może orientujecie się czy są przwidywane jakieś na nabory na młodego rolnika w 2012/2013? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie będzie nabór na młodego rolnika w 2014 roku nasuwa mi sie takie pytanie jak ktos juz nabył ziemie 12 miesiecy przed dniem złozenia wniosku, spełnia warunki wielkosci gospodarstwa, nawet cały czas powieksza gospodarstwo to co może zrobic? Z jakiego programu moze skorzystać ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Mam pytanie będę starał się o premie dla młodego rolnika. Czy jeśli otrzymam ją mogę podjąć jakieś dodatkowe zatrudnienie np. umowa zlecenie lub inna smieciówka tak żeby nie stracić KRUSu

Mam prawo jazdy C+E i chciałbym sobie dorobić i czy jeśli podejmę pracę to ARiMR może cofnąć dotacje?

Z góry dziękuje za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzi dla Adama było bez liku... W naborach z PROW na lata 2007 - 2014 można było pracować po roku  funkcjonowania jako rolnik ubezpieczony w KRUS. W kolejnych naborach zmieniło się to trochę. Wszystkie szczegóły są w ustawach a więc i w Dzienniku Ustaw.

Z własnego doświadczenia:

Urzędnicy są różni - jedni chętni do pomocy, inni chętni do zachowania swojego stołka za wszelką cenę (również kosztem rolnika) i nie pomogą a nawet są skłonni zaszkodzić.

Umowy dzierżawy najlepiej podpisać u notariusza - będzie pewność, że druga strona nie będzie się próbowała wykręcić z umów powołując się niepoczytalnością czy niewiedzą. Umowa z datą pewną - taką najlepiej przeczytać delikwentowi w obecności urzędnika, ale nie będzie pewności że delikwent ją zrozumiał.

 

W razie gdyby wydzierżawiającemu zachciało się uprawiać swoją ziemię to ARiMR stanie z boku i będzie korzystać. Policja i adwokaci nie pomogą dzierżawcy. Policja ma obowiązek znać kodeks karny i kodeks wykroczeń, a sprawy cywilne nie bardzo ich obchodzą, a już w szczególności kłótnie rodzinne i sąsiedzkie. Trafiają się policjanci, którzy zrobią wszystko, żeby patrol nie dojechał na miejsce zdarzenia (w szczególności kłotni) i jeszcze zechcą zwalić za to winę na zgłaszającego. Adwokaci biorą się za takie sprawy niechętnie, bo są mało dochodowe, skomplikowane i do tego trzeba się znać na prawie karnym i kodeksie wykroczeń.

Wrócę do urzędników - ARiMR rozliczy kolegę bardzo dokładnie z realizacji biznesplanu i jakakolwiek odchyłka lub nieścisłość będzie bezwzględnie karana. Już bardziej pobłażliwe są sądy powszechne niż urzędnicy/strażnicy.

Edytowano przez jarki
Połączenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0