Magic fly

Użytkownicy
 • Zawartość

  59
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O Magic fly

 • Ranga
  Boss

Profile Information

 • Gender
  Not Telling
 • Location
  Północno wschodnie lubelskie

Ostatnio na profilu byli

3348 wyświetleń profilu
 1. Miłośników Zetora Majora CS 80 nie ma tutaj?
 2. Wysypałem wapno na pole, szło to opornie i nie udało się przemieszać go z ziemią. Możecie doradzić jak postąpić do wiosny i wiosną? Na polu będzie uprawiany owies i ostropest.
 3. Owies głuchy wylezie w gryce, w pszenżycie jarym i oczywiście w owsie. Ważne, żeby się nie rozsiał. Raz posiałem pszenżyto jare i w takim gliniastym kawału urósł tylko owies głuchy. Jako początkujący nie poznałem się na chwaście i nie spryskałem go. W kolejnych uprawach był tępiony i już go nie ma tyle, co zaraz po przejęciu pól od poprzedniego rolnika. W uprawach dwuliściennych można go zwalczać graminicydami (dawki 0,5-1l/ha). Jeden sąsiad utrzymuje, że w owsie owies głuchy zlikwidował Pumą, ale jakoś w to nie wierzę - albo czegoś nie pamięta, albo sobie żartuje ze mnie.
 4. Zważyłem w końcu ubiegłoroczne plony. Z planowanych 3 ton/ha udało się zebrać ok. 2,9 t/ha, co uważam za dobry wynik zważywszy to i le przeszkód miałem w sezonie. W tym roku też nie obyło się bez cyrków. Głównie przeszkadzały opady.
 5. Siewnik taczkowy mam na stanie - brakuje w nim tarczy z drobnymi otworami, bo jakiś orzeł prawdopodobnie je rozwiercił. A nie jest z taczkowym tak, że sieje gniazdowo, tzn. po kilka nasion w jednym miejscu?
 6. Dzień Dobry, miał lub ma ktoś z kolegów do czynienia z siewnikiem Kruk? Jaka jest jego przydatność do siewu pietruszki, marchwi, cebuli? Robi dużo przepustów lub podwójnie wysiewa? Jak do tego siewnika ma się siewnik taczkowy ze szczotkowym mechanizmem siewu? Czy da się nim posiać punktowo drobne nasiona?
 7. Ja używałem sit 4 mm oczkowych i leciało tak sobie.
 8. Wie ktoś jak skuteczny jest łubin w dziedzinie fitomelioracji?
 9. Ja kosiłem 9 sierpnia. Plon słaby (ok 500 kg/ha), bo nawożenia nie było i powierzchnia mizerna (0,5ha). Kombajnista ignorant zniszczył sporo nasion młocarnią. :( Ochrona herbicydowa tylko na jednoliścienne (fusilade forte 150 ec), w efekcie sporo nasion komosy białej i innych dwuliściennych było do odwiania. Wilgotność nieznana z powodu braku aparatury pomiarowej. Mam kawałki pól, które lubią zamoknąć wiosną czy latem po opadach. Pomoże im siew łubinu na poplon, czy lepiej dać mu rosnąć cały sezon?
 10. Jak nie uszczelnić, to może wymienić?
 11. Dzień Dobry, czy ktoś wie gdzie w Polsce można kupić części zamienne do przyczepy PSE-F-12.5B (oryginalne oznaczenie пÑе-Ñ„-12.5-б)? Podstawowe problemy z tym urządzeniem to ucho zaczepu i cieknący siłownik.
 12. Ja od kilku lat używam jednego akumulatora w C360. Trzeba wybierać taki, żeby pasował w skrzynkę i miał jak największy prąd rozruchowy. Pasujące wymiarami akumulatory mają około 100Ah pojemności.
 13. I ja jestem na językach. A to dużo nawozu kupuję, a to stary traktor mam bez napędu z przodu i nie da się nim robić, a to nic się nie opłaca. A to jeszcze inne durnoty.
 14. Miało być dokładne. Do czyszczenia wstępnego już mam.