Magic fly

Użytkownicy
 • Content count

  65
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Magic fly

 • Rank
  Boss

Profile Information

 • Gender
  Not Telling
 • Location
  Północno wschodnie lubelskie

Recent Profile Visitors

3,508 profile views
 1. I to jest pewno, czy to kolejna wiejska legenda?
 2. Jak na razie dobrze się zetory sprzedają. Nie wiem z jakiego powodu. Nie są jakieś szczególne na tle konkurencji. Ursus niby to samo, ale jakoś nie przekonuje rolników.
 3. Może i cudo,ale więcej jak 4,7T/ha nie uzyskasz na ziemi klasy IIIB. Owies siany rzadko krzewi się, al siany gęsto nie ma na to szans. Im wcześniej posiany, tym bardziej się krzewi. 2-3 pędy z jednego ziarna to już sukces w przypadku odmian oplewionych. Nieoplewione mają tendencję do lepszego krzewienia, ale sieje się ich zdecydowanie mniej na hektar (130-160 kg). Oszołomy sieją zwykłego owsa po 300 kg/ha. W tym roku lekkim owsem siali po dwa razy, bo mało z siewnika leciało. Ale sprawdzić MTN to czarna magia.
 4. Ma ktoś z forumowiczów doświadczenia z pietruszką i MCPA? Interesuje mnie jej wrażliwość na ten herbicyd zastosowany w nikłej ilości.
 5. Południowe Podlasie też lubi siać owies w ilości koło 250 kg/ha. O próbie kręconej to mało kto słyszał. Często ludziska korzystają z tabel siewu dołączonych do siewnika i jakoś tam leci. Ja się trzymam owsa bezłuskowego. W 2017 130 kg/ha to było mało. W 2018 150 kg/ha było za dużo. W tym roku usługodawca wysiał o 10% więcej niż zakładałem i znowu będzie za gęsto, bo siew był terminowy a wyszła górna norma czyli ok. 160 kg/ha. Fakt, że w ubiegłym roku miałem rekordowo niskie plony - ok. 500 kg/ha, ale za to ziarno grube, pośladu niewiele na ściernisku i stodole. Bingo siałem w ilości ok. 180 kg/ha i zbiory były przyzwoite, z grubym ziarnem. W tym roku widziałem tzw. Bingo rok po centrali - wyglądało jak jakiś odrzut z zaniedbanej uprawy ekstensywnej lub krzyżówka owsa siewnego z owsem głuchym. Zasadniczo wyleczyłem się z doradzania wszystkim naokoło. Ktoś chce słuchać, to słucha, a zatwardziali "siejom" ile siewnik da radę.
 6. Podłóżcie pod to forum muzykę. Proponuję "Where are you?", Paffendorf. "Kiedyś Cię znajdę", Reni Jusis. "Krycha bez oka", Dżipago.
 7. Miłośników Zetora Majora CS 80 nie ma tutaj?
 8. Wysypałem wapno na pole, szło to opornie i nie udało się przemieszać go z ziemią. Możecie doradzić jak postąpić do wiosny i wiosną? Na polu będzie uprawiany owies i ostropest.
 9. Owies głuchy wylezie w gryce, w pszenżycie jarym i oczywiście w owsie. Ważne, żeby się nie rozsiał. Raz posiałem pszenżyto jare i w takim gliniastym kawału urósł tylko owies głuchy. Jako początkujący nie poznałem się na chwaście i nie spryskałem go. W kolejnych uprawach był tępiony i już go nie ma tyle, co zaraz po przejęciu pól od poprzedniego rolnika. W uprawach dwuliściennych można go zwalczać graminicydami (dawki 0,5-1l/ha). Jeden sąsiad utrzymuje, że w owsie owies głuchy zlikwidował Pumą, ale jakoś w to nie wierzę - albo czegoś nie pamięta, albo sobie żartuje ze mnie.
 10. Zważyłem w końcu ubiegłoroczne plony. Z planowanych 3 ton/ha udało się zebrać ok. 2,9 t/ha, co uważam za dobry wynik zważywszy to i le przeszkód miałem w sezonie. W tym roku też nie obyło się bez cyrków. Głównie przeszkadzały opady.
 11. Siewnik taczkowy mam na stanie - brakuje w nim tarczy z drobnymi otworami, bo jakiś orzeł prawdopodobnie je rozwiercił. A nie jest z taczkowym tak, że sieje gniazdowo, tzn. po kilka nasion w jednym miejscu?
 12. Dzień Dobry, miał lub ma ktoś z kolegów do czynienia z siewnikiem Kruk? Jaka jest jego przydatność do siewu pietruszki, marchwi, cebuli? Robi dużo przepustów lub podwójnie wysiewa? Jak do tego siewnika ma się siewnik taczkowy ze szczotkowym mechanizmem siewu? Czy da się nim posiać punktowo drobne nasiona?
 13. Ja używałem sit 4 mm oczkowych i leciało tak sobie.
 14. Wie ktoś jak skuteczny jest łubin w dziedzinie fitomelioracji?
 15. Ja kosiłem 9 sierpnia. Plon słaby (ok 500 kg/ha), bo nawożenia nie było i powierzchnia mizerna (0,5ha). Kombajnista ignorant zniszczył sporo nasion młocarnią. :( Ochrona herbicydowa tylko na jednoliścienne (fusilade forte 150 ec), w efekcie sporo nasion komosy białej i innych dwuliściennych było do odwiania. Wilgotność nieznana z powodu braku aparatury pomiarowej. Mam kawałki pól, które lubią zamoknąć wiosną czy latem po opadach. Pomoże im siew łubinu na poplon, czy lepiej dać mu rosnąć cały sezon?