Magic fly

Użytkownicy
 • Content count

  128
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Magic fly

 • Rank
  Boss

Profile Information

 • Gender
  Not Telling
 • Location
  Północno wschodnie lubelskie

Recent Profile Visitors

4,079 profile views
 1. Przed unią były inne/niższe ceny nawozów i oleju napędowego oraz inne/wyższe ceny żywności.
 2. Doszło w czwartek. Wielka łaska... po ujowych 2 latach musiałem się zapożyczać na mat. siewny, usługi i nawozy. Na przyszły rok niewiele zostanie nawet po sprzedaży polonów i wypłacie dopłat (nie wiadomo kiedy, z powodu kontroli krzyżowej). Dobrze, że odbiorca zboża bardzo nie zwlekał z zapłatą.
 3. owies głuchy powychodził prawie na każdej działce. W ub. roku nie niszczyłem go, bo nie było czym. W tym roku dwie najlepsze działki i obie z głuchym. Będzie 50 zł mniej na tonie owsa za zanieczyszczenia. :/
 4. Uważaj, wróg czuwa! Takie tam hasło z PRL, ale ma w sobie wiele prawdy i w połączeniu z: "skuteczniejszy od nieprzyjacielskiego jest ogień własnej artylerii" powoduje, że lepiej trzymać gębę na kłódkę.
 5. Tak trochę jak w powieści "Wiater ze wsi" autorstwa Dżipago. Rozdziały "chłoporobotnik" oraz "szczęśliwe życie". :)
 6. takie tam trudne sprawy oraz dlaczego ja. Wróg najął człowieka z traktorem C-360 i agregatem w postaci kultywatora z wałem rurowym. Dalej sza, bo wróg czuwa!
 7. Na jednej działce 2 czerwca wróg skultywatorował mi 4,6ha . Do tej pory podniósł się, jest rzadki, ale stoi. Na razie spokój z deszczami. Ubiegłej nocy padało spokojnie, dzisiaj też powinno być spokojnie.
 8. Po ostatnich burzach trochę mi przygięło owies. Wstanie jeszcze, czy już tak sobie zostanie pochylony?
 9. No i jak to jest, że opłaca się im kupić w żniwa trochę drożej niż miejscowym a później z powrotem przywieźć i sprzedać?
 10. Ile kosztuje transport łodzią?
 11. Jakże to sprzedają? Przecież eksportujemy nadwyżki zboża. :)
 12. No panie, tak na oko to nie było widać, że tam jest tylko 75 kg. Teraz jakiś tam punkt odniesienia mam, żeby wiedzieć czy warto, czy nie. Tutaj na łubiny ludzie rzucili się jak była wprowadzana dopłata do strączkowych. Zapał opadł, gdy z zapowiadanych 1500 zł/ha zostało może 100 czy 200 zł/ha albo i mniej. I tak większość sieje, aby dostać jałmużnę z Unii.
 13. Kiedy w owsie stosować CCC? Aktualnie ma 4 liście. Na glinie tez mam puste place.
 14. To prawie to samo. Różne kosze zasypowe, mniej regulacji na tarczy rozsiewającej w KOSie i napęd łańcuchem od koła. Być może w kosie nie ma regulacji tarczy - lewo prawo.
 15. No tak jest tam możliwość regulacji. Regulować lewo prawo tarczą? Rozsiewacz Kłos, taka tam piracka wersja Motyla N031.