Magic fly

Użytkownicy
 • Content count

  180
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  10

Magic fly last won the day on July 26 2020

Magic fly had the most liked content!

Community Reputation

1 Neutral

About Magic fly

 • Rank
  Boss

Profile Information

 • Gender
  Not Telling
 • Location
  Północno wschodnie lubelskie

Recent Profile Visitors

6,450 profile views
 1. Jak wał kołeczkowy radzi sobie z grudami gliny i kamieniami?
 2. Jak ziemia gliniasta, to rura poradzi sobie z nią czy jednak wał strunowy będzie lepszy?
 3. tryjer powinien odebrać ziarna w postaci kulek. Z takich nieprzetestowanych, o których tylko słyszałem, to być może stół grawitacyjny by zabrał nieco kulek. No i maszyna wysokiej klasy - sortownik optyczny. Cena za przeczyszczenie tony ziarna ok. 800 zł brutto.
 4. Jakie są różnice w nasionach bylicy i facelii?
 5. No to przykre, że fosforoorganicznych stonka się nie boi. Pozostanie zbierać ręcznie lub pryskać bakteriami pasożytującymi na stonce.
 6. Ja kupuje lokalnie. 7km ode mnie jest ogarnięta kobieta, która prowadzi wiele sklepów z śor. Wcześniej były chwastoxy w jednym punkcie plust jakieś podstawowe opryski od grzyba i stonki. Więcej było w mieści 18 km stąd, ale sprzedawca i właściciel mieli słabe pojęcie o tym, co sprzedają.
 7. Wygląda na to, że "są ale jakoby ich nie było". Trzeba pytać, czasem się trafi. Z opryskami jest tak, że sprzedawcy kupują to, co się sprzedaje. Skoro nikt nie pyta o inne środki, to nie trafiają do sprzedaży. Część sprzedawców oferuje różne wynalazki w wygórowanych cenach, albo oferuje tylko to, co jest tanie. Można ryzykować kupno środków przez Internet. Jak się jakiś preparat sprawdzi i sąsiedzi zaczną o niego dopytywać, to lokalnie też będzie dostępny.
 8. Środków jest jeszcze trochę. Jeden fosforoorganiczny, sporo neonikotynoidów i pyretroidy zwalczanie stonki.
 9. Jeśli stonka uodpornia się ne pestycydy po 1-3 latach i polski chłop pryska jednym, nowym opryskiem do czasu aż stonka uodporni się na niego, to nie dziwne, że w Polsce do końca świata będzie hodowana stonka. Stonka przecież też chce żyć. Polski chłop nie rozumie, że opryski trzeba stosować przemiennie, żeby nie wytworzyć odporności na 2 lub 3 substancje chemiczne. Takimi głupotami to się tylko naukowcy zajmują. Jeden pryskał Coragenem, ale nie wszystka stonka spadła. Ile to było gadania, że oprysk do bani, że kiedyś jak popryskał, to stonka spadła i już było po niej. W końcu pryskał drugi raz, ale nawet nie wiedział co to był za oprysk.
 10. Na pyretroidy jest za gorąco. W takie upały polecane są fosforoorganiczne.
 11. Skąd ta myśl płocha? Kolega ma problem z tym, że dużo czytam, zapamiętuję i wykorzystuję wiedzę? Nie muszę robić własnych badań, bo mogę korzystać z cudzych. Większość okolicznych rolników nie potrafi nawet tego.Jakoś udało mi się wyprowadzić ziemię z pH 4,2 do pH 5.5-6.2. To też wynik kopiowania informacji z internetu? Przy okazji za 50 ton kredy zapłaciłem 5 tys, a nie jak miejscowi 20 tys. ale na raty. Obrzucanie błotem/g..em to taka brzydka cecha polaków, może i innych nacji, ale szczególnie polaków ze wsi.
 12. Nie wiem. Do tej pory miałem trochę bambino, trochę zwykłej niewiadomej odmiany. Bambino była dobra w przetworach. Ta pewnie też będzie dobra.
 13. 6 lat temu wziąłem opryskiwacz i zanim dojechałem na pole z całego baniaka zrobiła się połowa, bo po drodze opadła piana w zbiorniku. Uzupełnić wody nie było gdzie - sąsiedzie nie pomogą. Po zastanowieniu zrobiłem oprysk 4 biegiem i wyszło dokładnie o połowę mniej wody niż normalnie. Oprysk był skuteczny, lance nie zostały oberwane. Opryskiwacz taki jak ten opryskiwacz 300l.
 14. Można robić na słodko, można robić na ostro - marynaty są pyszne. Dynia z dodatkiem ostrej papryki jest bardzo smaczna.
 15. Dzięki za informacje. Teraz palec nie zadrży przed wciśnięciem "wyślij". :)