Magic fly

Użytkownicy
 • Content count

  101
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Magic fly

 • Rank
  Boss

Profile Information

 • Gender
  Not Telling
 • Location
  Północno wschodnie lubelskie

Recent Profile Visitors

3,871 profile views
 1. Owies głuchy nie wzejdzie wiosną w oziminach, ale jego nasiona zachowują długo zdolność do kiełkowania, czyli 5-10 lat. Jak kogoś stać na 10 letnią przerwę w uprawie zbóż jarych, to w ten sposób pozbędzie się chwasta. Tak więc u kolegi z pewnością wylezie i trzeba będzie go prysnąć Fusilade Forte, Axialem, Agilem czy czymś innym, co ma rejestrację na jednoliścienne w uprawach buraków. Niestety bardzo często pojawia się on na polu dzięki sąsiadom lub usługodawcom, którzy swoimi kombajnami rozwożą chwasty po okolicy niczym nosiciele wirusy.
 2. Owies głuchy można wyeliminować opryskami jeśli rośnie w jarych uprawach pszenżyta, pszenicy lub roślin dwuliściennych. Jednego roku posiałem pszenżyto jare, to 20 arów już po wschodach odróżniało się sposobem odbicia światła i nie wiedziałem dlaczego tak się dzieje. Gdy się zboże wykłosiło/wywiesiło to owe 20 arów okazało się owsem głuchym. Gdybym ja wtedy wiedział, co to za dziadostwo, to pszenżyto potraktowałbym opryskiem z propachizafopem lub chizalofopem i owsa głuchego pozbyłbym się razem z perzem. Można posiać grykę - późna uprawa przedsiewna wyeliminuje większość chwastów, a gryka stłumi resztę, która próbowałaby wschodów. Można na polu posadzić ziemniaki - w tej uprawie są opryski zarejestrowane do zwalczania owsa głuchego i innych chwastów jednoliściennych.
 3. Jeszcze kolegom podpowiem, że owies Maczo lepiej sobie radzi z suszą niż owies Amant. Amant trochę później dojrzewa i nie jest tak skłonny do wylegania jak Maczo. W 2019 roku sporo owsa osypało się przed zbiorem przeprowadzonym na początku sierpnia. Wielka szkoda, że mało kto poza mną kupował odmianę Maczo. Podobnie skończyła oplewiona odmiana Sławko.
 4. Serwis milczy.
 5. Pomiar czasu opadania podpowie coś kolegom?
 6. Od pozycji transportowej do pozycji 1 (tuż przed float) podnośnik opada bardzo wolno i nie da się tego regulować. Przestawienie wajchy w pozycję float powoduje, że podnośnik opada zależnie od tego jak jest ustawione pokrętło przy siedzeniu. Teraz jest to dość szybko. Drobna korekta wysokości trwa wieki i jest to wkurzające.
 7. Podejrzewam, że zlewa = ulewa = ulewny deszcz. Regionalizmy są fajne w regionie, w którym wszyscy je znają. Pozostali muszą je pakować w tytkę i iść na pole.
 8. Może ktoś z kolegów podpowie, czy jest sens podsypać pietruszkę saletrą? Korzenie mają średnicę do 1cm i długość do 5 cm. Plon iście niehandlowy, więc może da się ją podgonić? Oczywiście podgonić o tyle, o ile będzie padał deszcz. No i czy tym zabiegiem nie spowoduję, że pietruszka będzie miała rozdwojone korzenie? Pomóżcie ratować, co się da.
 9. Dzień Dobry, może ktoś z posiadaczy ciągnika Major 80CL powiedzieć jak szybko opada podnośnik? W ciągniku jest regulacja, ale narzędzia opadają niezbyt szybko. Masa maszyn zawieszonych na podnośniku 200-500 kg. Mimo regulacji TUZ najszybciej opada w położeniu pływającym (float). Tak ma być, czy to jest wadliwy egzemplarz?
 10. średnia strata ok. 68%. 40% w łąkach, w pozostałych uprawach ponad 70%. W strączkowych duża strata, więc nie będą liczone do dopłat bezpośrednich.
 11. Powiadomienia jak nie emailem, to gdzieś na stronie, bo - uwaga - ja tutaj nie przesiaduję codziennie i nie muszę czytać wszystkiego od deski do deski. Chcę tylko dowiedzieć się, czy w obserwowanych tematach pojawiły się odpowiedzi. Jeśli to zbyt słabe uzasadnienie, to już sobie darujcie elektrodę, nie da się, to nie będę płakał.
 12. Trochę popadało, traktor umył się, kałuże na podwórzu powstały. Dzisiaj tylko rosa i wspomnienie deszczu podtrzymywane kałużami na drodze.
 13. Ok, będę sobie skanował nowe tematy. Szybko nauczę się na pamięć, które obserwuję. Dla tych, który nie potrafią czytać między wierszami napisze wprost to, co już pisałem - chcę widzieć powiadomienia o nowych wpisach w obserwowanych tematach. Jak się nie da, to trudno. Ludzie do tej pory żyli bez tego to i ja przeżyję.
 14. Mogłoby się pojawiać coś na stronie. Teraz muszę organoleptycznie analizować obserwowaną zawartość. Trochę to uciążliwe.
 15. Na V i VI klasie to sobie można posiać żytko i owies. Ceny i plony nie są atrakcyjne.