Daymon

Dynia

251 postów w tym temacie

Na 31.10-nawet TU poszukiwana.Osobiście ozdobne z guzami i piegami-ohydne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... Daymon u mnie jest popyt - kury przez zime to i przyczepę dyni opierdzielą... :) i podejrzewam że tak jak Pałuk pisze na hallowen też by coś można opchnąć, zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pomieszczeniu typu spiżarni doleży do marca. U mnie popyt w oborze też będzie. Bo jedynie w tym celu będę siać. Byłem u gościa, który to kisił z sieczką ze słomy owsianej, lepsze byłyby pewnie wysłodki. Będę miał pierwszy raz, uprawa wydaje się łatwiejsza od ziemniaka, plon chyba też niegorszy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... dynie posiane, jak dziki nie opierdzielą albo jakieś inne ustrojstwo to będzie dobrze... :) jak się udadzą to wyślę Pałukowi taką wielką na jesieni żeby się już nie gniewał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znowu mnie wyprzedziłeś... Czyli rozumiem, że Zośki nie będzie ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... zapowiadają ochłodzenie ale może przymrozków nie będzie.... albo poschodzi dopiero po Zośce... :) zobaczymy jakie będą wschody nasion zostało trochę to w razie czego będzie czas żeby podosiewać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja dynia w końcu też w ziemi. Teraz tylko deszczu, bo susza straszna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...dynia z siewu 1 maja zaczyna wschodzić, co prawda tylko pojedyncze sztuki jak na razie, miejmy nadzieję że popada i będzie to lepiej wyglądać...large.5af9d7d83b455_Zdjcie-0210.jpg.4724fb435de3400e813775a0aaf6698f.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ładna. Moja nadal czeka na deszcz, bo nic nie dostałem od dłuższego czasu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... no u mnie kilka razy pokropiło jak ksiądz kropidłem, nadal sucho jest... także rekordowej dyni się nie wyhoduje raczej... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie nic. W suchym poszedł obornik, orać całe szczęście się dało, bo wcześniej dużo drapania było. Uprawa i siew w suchym, teraz deszcze zapowiadają, w które nie wierzę. Powoli trzeba będzie z jeziora wodę pompować... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

.. w sumie można by kilka krzaczków podlewać i spróbować wyhodować taką jedną wielką chociaż :)... ja pod tą dynię też uprawiałem w suchym, widać zresztą na zdjęciu jakie bryły pozostawały...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bardziej na całości planuję. Wody mam dość, do tego zaraz obok, więc jakoś powinno to iść. Jeśli do końca tygodnia nie będzie padać, to trzeba będzie "lać wodę" ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ogródku w tym roku wzeszła dynia z tamtego roku mimo podlewania więc ciężko to widzę. Deszcz to deszcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki deszcz. Bo z tym u mnie problem, a jeziorem dynię dam radę kilkukrotnie utopić. Poza tym jest zaraz obok, więc nie problem wrzucić pompę wieczorem i niech leci do woli. Trawa i koniczyna schną, ale ich nie podleję, bo są dalej i powierzchnia dużo większa. Dynię łatwiej.  (sąsiad ściął dziś trawę i gadał, że woli zebrać niską, niż czekać i nie zebrać nic) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... zdarzają się już takie okazy szkoda że nie każda taka jest... dynia Golias, w sumie nie wiem jak to rośnie w taką suszę... drugie motyczenie trzeba zrobić bo się robi nieciekawie...5b1d82d60d2a5_large.Zdjcie-0261.jpg.3f9147814539b7d72cae3f23f83a914b.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ładna ;) 

Masz rację, sucho okropnie, a one rosną. Po ostatnim deszczu część jeszcze wzeszła i teraz puszcza trzeci liść. Te pierwsze, największe mają pąki kwiatowe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co Wy tam wiecie o uprawie dyni ;-p

DSC01655.JPG

dla porównania wielkości obok kubek LITROWY

DSC01654.JPG

DSC01652.JPG

Samosiejka, a raczej nasiono przetrwało sezon i wzeszło tej wiosny. Imponująca, niestety mimo podlewania w południe strasznie więdnie aż liście się jej rwą.

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... wstawiam tylko po to żeby wkurzyć ikcomasa :) u mnie jak na razie dają radę bez podlewania zobaczymy jak długo tak pociągną... ikcomas u ciebie to chyba w zacienionym miejscu rośnie bo ją do góry ciągnie jakby światła szukała , u mnie krótsze łodygi mają liście... a i chrzan też masz całkiem ładny :)large.5b28036e9ede4_Zdjcie-0298.jpg.f4ac88343112c206d981d32a7edfc837.jpglarge.5b2803518ccfc_Zdjcie-0293.jpg.4e06837c8cf3d08af844cc4ad4f2fd3b.jpglarge.5b280331a3135_Zdjcie-0289.jpg.af7c0a7db986bd03c1208bddd349cbaa.jpg

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@sapek z czym do ludzi? :-p Ta dynia zwariowała, z pędu głównego robi kolejne odnogi i wali na boki. Trochę cienia jest od wschodu (orzech) i zachodu (bez sąsiada) ale od południa nie ma nic i tak ją napierdziela w południe, że strach patrzeć. A chrzan to bylina, czort jego nie weźmie, przyda się do ogórków. Trzeba robić zapasy bo susza wypali wszystko i będzie głód. @Marecki są już męskie pąki, czekają aż pojawią się właściwe

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...jak ją podlewasz tym litrowym kubkiem codziennie to się nie ma co dziwić że oszalała... posiej w szczerym polu bez podlewania to wtedy pogadamy... w sumie deszcz by się przydał to bym swojej hydrokompleksu z saletrą posypał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się