Daymon

Dynia

251 postów w tym temacie

Sama panida to zdecydowanie za słabo na chwasty 

Ja bym spróbował z chlomazonem w mieszaninie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... czyli chyba najlepiej stosować pendimetalinę zaraz z wiosny bo bezpośrednio przed siewem dyni to bywa sucho... poza tym właśnie zauważyłem tak jak jarki pisze że to by pasowało jeszcze z czymś wymieszać... a co do odżywek w dyni to się boję żeby czymś nie zaszkodzić bo jak wiadomo za duże dawki np. boru czy miedzi czy moczniku mogą zrobić więcej szkody niż pożytku...w ogórku to wygląda dosyć standardowo większość tych odżywek stosowałem w owocach już, jedynie Mikrokomplex bym zastąpił zwykłym siedmiowodnych MgS... https://intermag.pl/nawozy/zalecenie-uprawne/zalecenia-uprawowe-ogorek-gruntowy

...jest Optysil to już mi będzie łatwiej chociaż, bo w ostatnich latach to każdą kompozycję odżywek w każdej uprawie od niego zaczynam budować...

 

Edytowano przez sapek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy to będzie pendimetalina chlomazonem czy ich mieszanina

Zawsze trzeba zadbać o wilgotną glebę może wcześnie rano na rose 

Ja widzę dobrą skuteczność w grochu bo wczesną wiosną jest wilgoć

Zachęcam do mieszaniny zróbcie próbę na moje powinno być ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztuje na hektar ,bo na jednoliścienne  nie ma potrzeby

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pojęcia nie mam ile stalion kosztuje, i tak taniej kupisz ode mnie

Ja robię mieszaninę zbiornikową z tego co na rynku 

W dyni zalecał bym jednak najpierw próbę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... 3 miesiące od zbiorów minęło, dynia jak na razie nie psuje się za bardzo (kilka sztuk wyrzuciłem ale to chyba normalne, ze są zawsze jakieś straty przy przechowywaniu)... muszę przepis na kichę o Mareckiego wziąć, może kury taką postać dyni też zjedzą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powoli kończy mi się ta kiszona z trawą. Kury u mnie ją jedzą, jest miękka jak masło, łupiny ziaren też nie są takie twarde, jak surowej. Za to z surowej dyni moje dziobate tylko makaron wybierały, leniwe są. W sierpniu chcę spróbować kisić osobno samą dynię, bo z trawą też jest ok, ale trzeba próbować nowych metod. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... do siewów dyni jeszcze niecałe 3 miesiące co prawda - jakie areały planujecie w tym roku przeznaczyć pod tą uprawę? jakie odmiany i nawożenie?... tylko po kolei nie pchać się, pierwszy Marecki niech się wypowie :P

Edytowano przez sapek
1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobre 0rofl.gif

Odmianę będę siać tą samą, czyli Bambino. Bo wyszła bardzo ładnie, no i nasion mam jeszcze sporo. Nawożenie też to samo, czyli naturalne, obornik i cola. Zmiana będzie jedynie w powierzchni. Było 0,2 ha, teraz będzie 0,7. Zbiory chyba będę musiał zacząć we wrześniu... :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... szalejesz z tym areałem ... u mnie ok. 17-18 arów, ale i tak trzeba uważać przy zbiorach żeby się jakiej przepukliny nie nabawić ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wsiałbym więcej, nawet 1ha, ale nie mam tyle miejsca. Zdecydowanie najlepsza uprawa, jeśli chodzi o wkład, ilość pracy i plon. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... ja kurom zaczynam już w lipcu dawać dynię także zbiór jesienny to nie jest całkowity plon jaki można uzyskać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@miwigos Ty nie wierz Im zobacz co piszą wyżej  to jakaś tajna dyskryminacyjna organizacja

Tu jest jakieś drugie dno zara CBA się tym zajmie nowy El Chapo tylko który z NICH 

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo ile by musiało być kur żeby zjeść te tony,mi by było szkoda pola było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim dla bydła to mam. Wolę zdecydowanie to, niż kuku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, bo miałem to jakiś czas, nic nie gorszą od krowiarzy w okolicy. Znam uprawę i wartość pokarmową. I nie wrócę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2019 o 22:21, Marecki napisał:

Dobre 0rofl.gif

Odmianę będę siać tą samą, czyli Bambino. Bo wyszła bardzo ładnie, no i nasion mam jeszcze sporo. Nawożenie też to samo, czyli naturalne, obornik i cola. Zmiana będzie jedynie w powierzchni. Było 0,2 ha, teraz będzie 0,7. Zbiory chyba będę musiał zacząć we wrześniu... :D 

A gdzie kupujesz nasiona? iczy swoimi obsiewasz? jaka obsada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się