Marecki

Użytkownicy
 • Content count

  2,744
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  112

Marecki last won the day on January 6

Marecki had the most liked content!

Community Reputation

98 Excellent

About Marecki

 • Rank
  Boss
 • Birthday 03/14/1894

Profile Information

 • Gender
  Not Telling
 • Location
  Kaszuby, albo ziemia chełmińska.

Recent Profile Visitors

17,099 profile views
 1. Miałem dwa lata temu i nie urosły, nie zdążyły. Rok temu się udało, ale wniosek mam jeden - trzeba je siać najwcześniej, jak tylko się da. No i mocno rwać odrosty, bo puszczają bardzo dużo pędów i idą w pędy, zamiast w owoce. Dwa, trzy pędy w zupełności wystarczą. Ogórki długie gładkie? Zawsze kupowałem cztery sztuki, żeby mieć do jedzenia, a gruntowe z własnego siewu. Tak samo pomidory. Ale teraz targ zamknięty, to trzeba będzie liczyć tylko na swoje rośliny. Wreszcie ciepło ma się zrobić, to w przyszłym tygodniu chcę siać ogórki, pomidory i inne kapustne na późniejszą rozsadę. Z reguły sieję po 10 kwietnia, latem już spokojnie są owoce.
 2. Próbowałem dwa razy siać cebulę i nie wyszło. Moja babcia miała do tego rękę i tylko taką cebulę uprawiała. A jeśli o szczypior chodzi, to czasem jest wygodniejszy i lepiej się komponuje w sałatce właśnie taki gruby, niż ten cienki. Ja akurat wolę cienki na kanapki, a do sałatki i jajecznicy ten cebulowy.
 3. To kilkuletnia cebula, z której zbierasz tylko szczypior.
 4. O tyle więcej to mógłbyś zasiać przed 10 października. Bronami przejedź.
 5. Puść szczupaka.
 6. Zwiększyłeś obsadę siejąc w optymalnym terminie. Teraz siadaj i płacz :p
 7. Co tak cicho? Wczoraj wszyscy jaja robili, a dziś nic?
 8. Mi się podoba, bo moje i inne w całej okolicy tak wyglądają. Taki mamy klimat.
 9. Pewnie bliżej do Kociewia, niż do Kaszub ;) Ale nic o podobnej nazwie nie kojarzę w tych stronach.
 10. Bardziej do Lniana ;) A wioski duże, moja ma coś ok dwustu mieszkańców :D Sąsiad wczoraj też po siewie latał bronami, potem jeszcze wałem łąkowym to zjeździł i na dzisiejszym wietrze wyglądało jak na pustyni ;)
 11. Bliżej mnie, a większy. U mnie o świcie niecałe -4. W zeszłym tygodniu było więcej i w końcu samosiewy jarych z jesieni chyba dostały, przynajmniej niektóre.
 12. Nie w tą stronę chyba zmieniłeś ;)
 13. Co nie zmienia faktu, że śpisz do późna :p
 14. A chcesz to konkretnie do tych warzyw korzeniowych z tematu, czy innych też? Bo ja w sumie w zeszłym roku miałem wszystko pod włókniną. Rozłożona na uprawionej ziemi, brzegi obsypane, do drobniejszych warzyw zrobiłem nacięcia i siałem nasiona (na środku ok 100cm nie przecięte, bo wiatr by za mocno podrywał). Przy większych warzywach typu np pomidora, czy kapusty robiłem małe nacięcia na krzyż jak do truskawek. Może jest trochę zabawy, ale praktycznie bez chwastów i zdecydowanie dłużej utrzymuje się wilgoć. Do tego szybszy wzrost, bo ziemia cieplejsza (miałem czarną włókninę). To tak na szybko. Jak coś, to pytaj. W wolnej chwili odpowiem.
 15. To pomyśl o agrowłókninie. W zeszłym roku miałem pierwszy raz i nie żałuję.