Marecki

Użytkownicy
 • Content count

  2,508
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  102

Marecki last won the day on April 23

Marecki had the most liked content!

Community Reputation

95 Excellent

About Marecki

 • Rank
  Boss
 • Birthday 03/14/1894

Profile Information

 • Gender
  Not Telling
 • Location
  Kaszuby, albo ziemia chełmińska.

Recent Profile Visitors

15,034 profile views
 1. U mnie tylko 3 mniej. Przez dobrą godzinę czasu, przed północą.
 2. @jarki, chyba coś kiedyś mówiłeś na ten temat https://www.farmer.pl/fakty/polska/lider-agrounii-zaklada-partie-polityczna,86560.html
 3. No to teraz połówka na drugą nogę :p
 4. Oby nie. Starczy tego. Deszcz chętnie, ale żadne echo mi nie jest potrzebne.
 5. U mnie w godzinę ok 45mm, przez pierwsze pół godziny ponad 30. Miejscami nawet jare położyło. Sąsiadowi dach ściągnęło z domu.
 6. U mnie właśnie wszystko zalało. Przeszła gwałtowna burza z ulewą ponad pół godziny. Żyta leżą, w dołkach wszędzie woda stoi. Potop się zrobił. Była chwila przerwy, idzie kolejna burza.
 7. Mnie akurat niezwykle zaskoczyło pszenżyto. Takie żółte w maju się zrobiło, tak okropnie wyglądało... Za miedzą sąsiada pszenżyto było jak z obrazka, a teraz na odwrót. Na dodatek musiałem je dać po sobie na polu, a wygląda jeszcze lepiej, niż rok temu.
 8. Ten jęczmień, który mi poleciłeś @lokizom jest rewelacyjny! Parę dni temu jak byłem w domu, to się kłosił, niektóre miały 12 kłosów, nie pędów, z jednej rośliny. A jeśli chodzi o chwasty, to wiosną poprawiam, bo często wychodzi mi powój i komosa.
 9. Ja też. Do tego w stacji napada 100 litrów więcej, niż na Twoim polu i czy w ogóle była susza...?
 10. U mnie gorsze ziemie, to i chwasty gorzej rosną. Końcówkę mieszanki siałem praktycznie w błocie, że ledwo się dało jechać. Wiele redlic się zatykało błotem, siew wyszedł średnio co drugi lej (mam co11cm) i gdyby rozmieszczenie ziaren w rzędzie było równe, to teraz rozkrzewienie nadrabia. Więc jeśli chodzi o chwasty, to u mnie wystarcza zabieg jesienią, powtórka wiosną. Bardziej mnie ciekawi reakcja zboża. I nie mam tu na myśli, że dzięki temu nagle skoczy mi do 10t, tylko czy siejąc co drugą redlicę i trochę zwiększając gęstość wysiewu bardziej sobie pomogę, czy zaszkodzę. Bo konkretnie chodzi mi o resztki pożniwne, jakiś poplon i jeśli się da, to bez orki. Ale każdy wie, że poznaniak słabo sobie z tym poradzi.
 11. W tym roku wszystko siałem rzadziej i na razie widzę same plusy. Szczególnie mieszanka jęczmienia z owsem mnie zaskoczyła, bo oba zboża wyglądają super, chociaż po siewie przyszła ulewa, był beton i potem to wyglądało z gęstością jak sadzony ryż. Ale od roku zastanawiam się nad pewną zmianą, może ktoś już coś próbował w tym kierunku. Chodzi mi o szerokość międzyrzędzi w siewniku. Ile cm może być najszerzej, żeby nie było zbyt szeroko? Np jak rośnie zboże siane w rzędy co 22cm? Wiem, że w necie można dużo na ten temat znaleźć. Ale net (np. af) i nasze forum to dwie różne sprawy.
 12. Zobacz, a u mnie dwie burze obok przeszły. Jedna bez niczego, a druga dała kwadrans mocnego deszczu (tak Żona mi doniosła). Za to na Cyckach też burze, ale wszystkie bokiem i siano jutro do wzięcia.
 13. Prawie jak mój ;) ale jednak lepszy :p
 14. Kiedyś babcia jak się na dziadka wkurzyła o coś, to zawsze krzyczała "ty rusku jeden". Potem na ojca jego teściowa identycznie wołała. Za to mnie to już każdy Kaszubem nazywa, szczególnie niejaki @arszczecin :p. Nie mam w sobie wrogości do kogoś z innego kraju, czy kultury, jedynie nie lubię, albo może nienawidzę ludzi, którzy sortują innych według właśnie pozycji społecznej, portfela, zawodu, czy pochodzenia.
 15. A u mnie wyszło połączenie kaszubskiego bolszewizmu i taki popaprany efekt teraz łazi po ziemi :p