Marecki

Użytkownicy
 • Zawartość

  2258
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  89

Marecki wygrał w ostatnim dniu 3 Październik

Marecki ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

82 Excellent

O Marecki

 • Ranga
  Boss
 • Urodziny 14.03.1894

Profile Information

 • Gender
  Not Telling
 • Location
  Kaszuby, albo ziemia chełmińska.

Ostatnio na profilu byli

13842 wyświetleń profilu
 1. A ja nie. Chciałem się upewnić, że moje mają więcej rozkrzewień, ale się nie da.
 2. Działa u Was Kolegi zdjęcie? Bo ja go nie widzę.
 3. Księżyc ma wpływ na wodę na ziemi, chodzi mi o przypływy i odpływy. Zwykle są na jednakowym poziomie, ale w fazie pełni i nowiu są większe. Też uważam, że siew w odpowiedniej fazie księżyca ma znaczenie. Tak samo np zbiór owoców i warzyw. Tylko że nie zawsze można się aż tak dopasować, a szkoda.
 4. To luksus jednym słowem.
 5. Ojciec kiedyś jeździł do naszej wsi gminnej, bo był młyn i bez problemu mąkę się na wymianę dostało. Teraz stolarnia w nim jest. Potem już ja jeździłem do niedalekiego miasta i też machniom było normalne. Bez problemu w razie nadwyżki sprzedawałem im żyto. Zmienił się prezes kilka lat temu, młyn przeszedł remont i od tej pory nie mają detalicznej sprzedaży mąki, bez tłumaczenia dlaczego. Zboża okolicznego też nie skupują.
 6. Tak żeś to se wymyślił... "Kiedyś" sprawdziło się o wiele bardziej, niż "tydzień" ;) Prawie miesiąc na kolanach, chłopie, szacunek
 7. No i gra, bo mam kopaczkę, kiedyś na 2ha wystarczyła, to na obecne ilości tym bardziej. Jedynie zastanawia mnie, jak to we wniosku ująć, że dynia, a nie sama. Mieszanka? :D
 8. To na pewno. Ale chyba cztery lata temu chciałem sobie buraki przypomnieć, wkurzyły mnie niesamowicie. Kiedyś to była super sprawa, a tym razem plon nie był wart nakładów. Może dwa rzędy ziemniaków. Bo te będę miał akurat przed dynią, w tej samej linii. Np jakieś paszowe paskudztwo ;)
 9. Marchew pastewna? Jeśli tak zrobię, to tylko jedna ścieżka wyjdzie, bo na przyszły rok pole wąskie i długie. Tylko u mnie marchew nie wyjdzie. Kiedyś to w takie miejsca się sadziło brukiew...
 10. Jakiś sens to ma. Wtedy można akurat zamknąć sekcję środkową i pryskać bokami. Może wymyślą kiedyś środek na chwasty, to tym bardziej taka ścieżka się przyda. Czyli to byłoby coś podobnie, jak w cebuli.
 11. Do mnie przysłali wczoraj po 14, że mam w domu siedzieć.
 12. Z tym podłączeniem kabelka... Najprościej byłoby to samemu zrobić, bo zainteresowany nie odróżnia nawet w nazewnictwie sprzęgła i rozrusznika. Poza tym tłumaczone było jak dziecku.
 13. Też chciałem dać odżywki, ale właśnie długie pędy to uniemożliwiają. Jedynie po wschodach. Ważyłem wczoraj największe, kilkanaście miało ponad 30kg, jedna dobre 40 i największa 45. Najwięcej takich 10-20kg.
 14. Zależy, co masz na myśli. Dla Ciebie dochodem byłby pewnie zysk ze sprzedaży pestek. Dla mnie to dodatkowa pasza soczysta w roku suszy na prawie całą zimę. Wcześniej były to ziemniaki, czyli można ich użyć do liczenia. Aktualnie u mnie nie ma poniżej 200zł/t. Czyli w przeliczeniu 1800zł. Ilością, bo jakość paszowa dyni moim zdaniem jest bez porównania. A gdybym miał ziemniaków nie kupować, a uprawiać u siebie? Potrzebowałbym cztery razy więcej pola, więcej zabiegów, za to zbierać tej ilości nie chciałbym niczym. To tak na chłopski rozum, bo na liczby czasem ciężko to przełożyć. Np wsiej łubin na poplon, puść potem w to bydło i oblicz dochód. Nie zawsze się tak da, jeśli się coś uprawia nie do sprzedaży bezpośredniej.
 15. U mnie pada od20 wieczorem, chwilami leje.