Marecki

Użytkownicy
 • Zawartość

  2374
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  95

Marecki wygrał w ostatnim dniu 19 Luty

Marecki ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

91 Excellent

O Marecki

 • Ranga
  Boss
 • Urodziny 14.03.1894

Profile Information

 • Gender
  Not Telling
 • Location
  Kaszuby, albo ziemia chełmińska.

Ostatnio na profilu byli

14522 wyświetleń profilu
 1. Nasiona kupione od hodowcy, strasznie tanio. Swoich nie sieję, zdolność kiełkowania wyszła mi 80%, a to dużo za mało, nie warto. Z obsady Kolega @barts byłby zadowolony ;) rozstaw 1x1,5m.
 2. Sam też podobnie kombinuję. Pod łubin nie robiłem orki na zimę, szły inne uprawki. Teraz też się zastanawiam, jak zasiać, żeby najmniej ruszać. A drugi rok z rzędu suszowego nie wypłacą.
 3. U mnie glina zaczyna pękać. Trochę mokro było tydzień temu, dziś bez problemu można wszędzie wjechać. Jest taki brak wody, że głowa mała. Rowy na łące i oczka na polu tylko w połowie pod wodą. Moja strona z prognozami zapowiada suchy marzec.
 4. Pewnie masz rację. Ale nie idę w tym kierunku.
 5. Wiem, bo miałem to jakiś czas, nic nie gorszą od krowiarzy w okolicy. Znam uprawę i wartość pokarmową. I nie wrócę.
 6. Przede wszystkim dla bydła to mam. Wolę zdecydowanie to, niż kuku.
 7. @jarki, a krowy żeś policzył? :p
 8. Ciągle ktoś dyma chłopa. Sianie dla dopłat to chyba jedna z niewielu okazji, kiedy to chłop kogoś dyma...
 9. @miwigos, pytasz, czy stwierdzasz?
 10. Byłem dziś po wniosek o zwrot akcyzy. Pytałem, jak u nas w gminie podchodzą do kodów CN na fakturach. Facetka mówi, że nie wie. Pod koniec stycznia mieli szkolenie i nic nikt im o kodach nie mówił. Jak ktoś przychodzi po wniosek, to każe mu się nie spieszyć ze składaniem. Jak ktoś już składa, to odkłada na bok i z weryfikacją czeka na decyzję z góry, czy będą jakieś zmiany, czy nie. Słyszała, że w sąsiedniej gminie odrzucają, a ona na razie nie chce rozpatrywać, żeby nie musiała odrzucać. Jaja i tyle.
 11. Dlatego nie obchodzę świąt :p
 12. Wsiałbym więcej, nawet 1ha, ale nie mam tyle miejsca. Zdecydowanie najlepsza uprawa, jeśli chodzi o wkład, ilość pracy i plon.
 13. Agencja suszowe płaci, to łączne zobowiązanie pieniężne podatku rolnego wyższe o 20%.
 14. Wczoraj widziałem, jak kruk nosił suchą trawę do gniazda. Dziś u mnie na łące widziałem parę żurawii i kilka czajek. Krokusy są już nad ziemią. Coraz więcej tego wszystkiego. A grubasa nie lubię, bo on tylko deszcz ciągle zapowiada ;)
 15. Dobre Odmianę będę siać tą samą, czyli Bambino. Bo wyszła bardzo ładnie, no i nasion mam jeszcze sporo. Nawożenie też to samo, czyli naturalne, obornik i cola. Zmiana będzie jedynie w powierzchni. Było 0,2 ha, teraz będzie 0,7. Zbiory chyba będę musiał zacząć we wrześniu... :D