Marecki

Użytkownicy
 • Content count

  3,591
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  147

Marecki last won the day on August 14

Marecki had the most liked content!

Community Reputation

116 Excellent

About Marecki

 • Rank
  Boss
 • Birthday 03/14/1894

Profile Information

 • Gender
  Not Telling
 • Location
  Kaszuby, albo ziemia chełmińska.

Recent Profile Visitors

23,793 profile views
 1. Ale masz problem. Ja mam taką kabinę, że gdybym założył go na środku, to jednocześnie byłby po prawej i po lewej stronie ;)
 2. Może ktoś jeszcze lepszą zapoda.
 3. Fields area measure. Darmowa aplikacja, perfekcyjnie nie pokaże, ale do wyznaczania obszarów i linii na moje potrzeby wystarcza. Dziś próbowałem inną, niby granicę błędu miała 1,5m (ustawiłem na 10cm), ale waliła na minimum 3 w bok. Ta moja może prowadzić idealnie też nie daje rady, ale np jak wyznaczę linię, to zejdę krok w bok i już to pokazuje. Do podziału pola lepszej nie muszę mieć. A ciągnik mam taki, że wolę sam nim kierować.
 4. Skąd ten stereotyp, że jak Ursus, to po kij mu nawigacja... :) A na poważnie, to niektóre ursusy z nawigacją czy bez ciężko prosto poprowadzić. W jeździe nie używam, bo nie znalazłem na tyle dokładnej, żebym mógł się nią kierować. Ale używam takiej jednej do wyznaczania nowych pól upraw w zmianowaniu. Bo nie mam tyle ha, żeby całymi polami obsiewać, a czasem dzieli się na mniejsze. Wtedy taka z dokładnością do 1m wystarczy, żeby np wyznaczyć równoległe linie na polu i nie latać w tym celu z kraczkiem.
 5. Ja mam Huawei i używam jako nawigację w C360 :)
 6. I jak na ironię @lokizomdo tych młodych nie został zaliczony. Ja tak, mimo że taki się nie czuję i nie jestem. Ale żeby już uważać, że @arszczecin jest młody, to gruba przesada. On na własne oczy towarzysza Gomułkę widział, to młody być nie może :)
 7. Jeszcze gorzej to nie być katolikiem...
 8. @sapek nic nie opuściłem, nie decyduj za mnie. Czasu tylko mało mam. Aha, zaszczepiłem się i nie mam dzieci.
 9. U mnie wreszcie przestaje padać.
 10. Dokładnie tak to wygląda, dlatego odpuściłem sobie zbiór na nasiona. Kombajnem jednoetapowo zbiera się ok połowy nasion, bo reszta jest zielona. Najlepszy efekt daje wcześniejsze skoszenie i zbieranie z pokosów po kilku dniach. Facet, od którego miałem nasiona, kosi listwową, po podsuszeniu delikatnie zbiera na przyczepę, składa w stodole i zimą jedzie tym przez młócarnię. Do tego pole musi być czyściutkie, bo inaczej chwasty idą w potęgę. Spróbowalem i nie będę wracać do siewu na ziarno.
 11. Treści... Różne znaczenia ma to słowo ;)
 12. @Pałuczanin81 Tak to się kończy, jak żeś dał radę przez tydzień farmazonów nie pisać ;)
 13. Miałem koguta, który miał podobną narośl na palcu, ale brzegowym, to było łatwiej. Najpierw znieczulenie "kołowrotkiem", żeby mi się nie ruszał, potem palec amputowany, na ranę alu-spray, bo miałem od bydlaków i bandaż. Początkowo kulał, ale potem nauczył się chodzić na dwóch palcach. Normalnie też by poszedł na rosół, ale to był pierwszy kogut z mojej własnej produkcji i miałem sentyment. Prawie 6 lat przeżył. Mam kilka sztuk drobiu, które przychodzą, jak je wołam po imieniu i na nie nigdy ręki nie podniosę.
 14. kaczka

  Trochę to wygląda, jakby się skaleczył i na ranie w wyniku skażenia wyrósł guz. Moim zdaniem powinien to wyciąć, odkazić, zabezpieczyć opatrunkiem i powinno być ok. Ale tu potrzeba chęci weta.
 15. Robi tak cały czas, czy tylko np na biegu jałowym lub pod obciążeniem? Ten olej to na pewno olej silnikowy, czy "ropa"?