Marecki

Użytkownicy
 • Content count

  2,425
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  102

Marecki last won the day on April 23

Marecki had the most liked content!

Community Reputation

94 Excellent

About Marecki

 • Rank
  Boss
 • Birthday 03/14/1894

Profile Information

 • Gender
  Not Telling
 • Location
  Kaszuby, albo ziemia chełmińska.

Recent Profile Visitors

14,811 profile views
 1. Znowu ostatni będę ;) @jarki pewnie już też sadził.
 2. Nie byłoby aż tak źle, gdyby ktoś nie wymyślił jakichś programów azotanowych i tym bardziej chorych terminów stosowania nawozów naturalnych.
 3. @Daymon, pokaż mi na tym zdjęciu suszę ;)
 4. Szczerze to też w to wątpiłem, że aż taka różnica będzie. Dlatego zostawiłem ten jeden przejazd na kulki i teraz żałuję. W mokry rok lub na glebach lepiej trzymających wilgoć różnica może nie byłaby taka duża. A tu znowu susza i warto było dać całość w jednej dawce.
 5. U mnie też, chociaż bardziej to widać w pszenżycie. Białe plamy zaczęły się pokazywać jakieś dwa tygodnie temu, wtedy jeszcze takie dosłownie 2x3m. Teraz to są place 1-2 arów. Liście blade i zwinięte w rurki. Dolne liście już zaschły. Żyto trzyma się trochę lepiej, ale wyraźnie widać, gdzie jest piach, a gdzie lepszy piach. Za to zauważyłem jedno, może to przypadek, ale jeśli tak, to bardzo dziwny. Jak lałem na żyto rsm, coś mnie podkusiło zrobić próbę z saletrą. Zostawiłem jeden przejazd suchy, potem specjalnie pojechałem po saletrę, założyłem rozsiewacz i przejechałem tą ścieżkę w życie dając 15kg azotu więcej, niż na resztę poszło w rsm, niech ma. Ojciec teraz cały czas łazi i gada, że chyba zabrakło mi "tego oprysku" na jeden przejazd, bo nie rośnie. No i wysokość niby ta sama, ale mocno blade i przede wszystkim tylko 2-3 źdźbła z rośliny, gdzie na reszcie pola 4-5 to norma. Więc może przypadek, a może jednak u mnie coś ta forma azotu jednak daje... Mieszanka wolno szła przez skorupę, ale dostaje trzeci liść. Za to te po sąsiedzku wybiegły dawno temu i teraz w tym wietrze żal na nie patrzeć. Z łubinem gorzej. Jak nie popada, to będę miał problem.
 6. Dziś to w ogóle szaleństwo jest. Jak na nowo czegoś nie połamie, to będzie dobrze. Nie lubię kurde wiatru. A na moich stronach z prognozą deszcz już też przesunęli z piątku na przyszły wtorek. Za dwa dni przesuną dalej i tyle go widzieli. Trawę na górkach już pali.
 7. A póki co kolejny dzień słońca i suchego wschodniego wiatru, podobno znad Białorusi ;)
 8. Liczysz pewnie razem z tym gradem ;) Byłem dziś w Szwajcarii, wiesz na pewno gdzie. Żyto zostawiło po 1-2 pędów, reszta już żółta. Truskawki schną, bo stawy puste i nie mają skąd wody lać. Owies wyszedł i padł. Ziemia podobna do Twojej.
 9. Miała być trawa siana na początku maja. Z drugiej strony trawy na zbiór też póki co nie widać.
 10. Będzie bida. Susza już od wiosny. Łąki stoją w miejscu, a powinno zielono być. Zasiałem żyto na kichę, powinno zejść pod koniec miesiąca, ale będzie musiało poczekać do połowy maja, może dłużej.
 11. Czyli jednak @ikcomas dał na tacę więcej
 12. No właśnie. Znad Belarusi miało nie być deszczu. To chyba coś innego jest. Sprawdź dobrze, posmakuj :D
 13. W prognozie pogody? ;)
 14. Ta kontrolka to pikuś. Wiesz może, gdzie się sprawdza stan oleju?
 15. @jarki, teraz wytłumacz Koledze w łatwy prosty sposób różnicę między altkiem, a prądnicą :D Ale tak, żeby ktoś niekumający zasadności istnienia czerwonej świecącej piguły potrafił te rzeczy odróżnić. Przecież jedno i drugie napędza pasek i wiszą kabelki. A gdzie tu potem kwestia zużycia szczotek... :D