Marecki

Użytkownicy
 • Content count

  2,684
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  112

Marecki last won the day on January 6

Marecki had the most liked content!

Community Reputation

98 Excellent

About Marecki

 • Rank
  Boss
 • Birthday 03/14/1894

Profile Information

 • Gender
  Not Telling
 • Location
  Kaszuby, albo ziemia chełmińska.

Recent Profile Visitors

16,452 profile views
 1. Strach mieszkać w Małopolsce https://aszdziennik.pl/amp/128581,kola-lowieckie-przyjely-prawo-trzech-bledow
 2. https://www.wprost.pl/uwaga/10292425/uwaga-tvn-krowy-razone-pradem-w-glowe-drastyczne-nagrania-z-ubojni.html Kolejny cudowny materiał. Ludziom całkiem się w głowie miesza. Też mógłbym powiedzieć, że mnie to nie dotyczy, bo tylko dziobate mam, ale jeszcze trochę, to kury też będą zabierać, bo produkcja jaj na własny użytek to sadyzm. Cytując kogoś "nie o takie Polskie ja walczyłem"
 3. Mi do tej pory niedobrze po gadaniu tych chorych ludzi. To już nawet nie fanatyzm, ani inne zboczenie. Powinni na rok czasu iść do lasu i żreć same szyszki i mech.
 4. Ja mam jakiś dziwny, bo 2,4m już oryginalnie, ale przynajmniej idealnie do ścieżek pasuje. Sąsiad przerobił na 3, bo zwiększył rozstaw i dał za kołami.
 5. Najlepiej na łatwiznę. Zostaw ten pług i kombinuj. Ja nie mam zamiaru go zakładać.
 6. A Kinga powinna do pracy w tv na ulubionym dziku jeździć :D
 7. Przydałoby się, żeby się coś zmieniło. Te wszystkie vivy i inne Rusinopodobne organizacje powinny najpierw do roboty przy zwierzętach się zabrać i zobaczyć, jak to wygląda naprawdę. Tylko tak dużo się tego nasiało, że kto z nimi zrobi porządek... Nie będzie łatwo ich do normy sprowadzić przy obecnej samowoli, jaką mają.
 8. W lutym ma być chłodniej. Też czekam na trochę chłodu, bo na razie jedną noc było tylko -5 maksymalnie. W pszenżycie nawet samosiewów owsa nie siekło. Za to niepokoi mnie ciągle, jak widzę te gęsi, żurawie i inne takie, których obecność raczej wielkiej zimy nie zapowiada.
 9. Lub też, jeśli "wujek pamięć" ;) dobrze mówi, to -5 przez minimum 5 dni. U Ciebie jednak łatwiej o taki przymrozek.
 10. Ja chcę w tym roku wrócić do "pieluchy". Kiedyś grapis ładnie mi się udawał, ale niski był i na nierównych polach zbyt dużo go zostawało. Dlatego jeszcze konkretnej odmiany nie wybrałem.
 11. https://www.google.com/amp/s/www.gazetaprawna.pl/amp/1447280,projekt-w-2020-r-rzad-zwroci-rolnikom-zlotowke-za-litr-zuzytego-oleju-napedowego.html Tak się srali, że 1,17zł będzie, że się należy itp. A tu dupa. Paliwo w górę, tylko zwrot w miejscu stoi.
 12. las

  Mokro w tym sensie, że pada ;) a wiosną zbyt często tego brakuje. Korzenie mają mocne, to samosiewy z mojego lasu, które wyrosły już na piachu i mają mocny system korzeniowy.
 13. las

  Dopóki nie zetnie ziemi mrozem i znajdę czas i coś do sadzenia, to będę to robić. Teraz jednak mokro, wiosną może być gorzej i czasu zwykle mniej. Tym razem świerki poszły w ziemię, pewnie tyle, ile moja gmina wycięła na święta :(
 14. To zazdroszczę, bo z wczoraj kojarzę tylko wiatr i deszcz. Dziś było trochę słońca, ale spędziłem wolny czas na sadzeniu drzew. Trochę mało tych ładnych dni.
 15. Dokładnie, lepiej profilaktycznie. @jarki, miałeś wczoraj pogodę na spacer?