Marecki

Użytkownicy
 • Zawartość

  2337
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  92

Marecki wygrał w ostatnim dniu 15 Grudzień 2018

Marecki ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

88 Excellent

O Marecki

 • Ranga
  Boss
 • Urodziny 14.03.1894

Profile Information

 • Gender
  Not Telling
 • Location
  Kaszuby, albo ziemia chełmińska.

Ostatnio na profilu byli

14303 wyświetleń profilu
 1. Pewnie niewielu, bo nie ma rzetelnego przekazu informacji, tylko jest propaganda, sterowanie myśleniem szarego człowieka.
 2. ASF

  Teraz nagle każdy mądry i kocha biedne dziki. Wielu z tych obrońców pewnie nigdy tego stworzenia na oczy nie widziało. Ale w gębie mocni. Rolnik ma dbać o dobrostan zwierząt. Robi to np mordując rocznie tysiące much. Czemu nikt nie broni i nie ratuje biednej muchy przed chemią i lepami zakładamymi przez okrutnego rolnika...
 3. Też dorzucam średnio co tydzień słomę, a otwarte mam na dwór, bo gęsi cały dzień tam siedzą. Kurnik w budynku obory.
 4. Dla nich paszy bogatej zimą nie mam, tylko ziarno, śruta z łubinem, dynia i coś z kuchni. A mróz nie dokucza. Teraz go praktycznie nie ma, a rok temu było najzimniej +1 przy największych mrozach. Stosuję dziadka metodę i od jesieni nie wyrzucam ściółki, bo zimą to jednak też grzeje.
 5. Powoli kończy mi się ta kiszona z trawą. Kury u mnie ją jedzą, jest miękka jak masło, łupiny ziaren też nie są takie twarde, jak surowej. Za to z surowej dyni moje dziobate tylko makaron wybierały, leniwe są. W sierpniu chcę spróbować kisić osobno samą dynię, bo z trawą też jest ok, ale trzeba próbować nowych metod.
 6. I jary rzepak? ;)
 7. U mnie też leży ok 15, a ziemia miękka. Idąc przez zboże but wpada w ziemię na 2cm. Dlatego liczę na deszcz, bo zboże szlag trafi.
 8. Ja mam dochodzenie z głowy ;) Za to w tym śniegu robota w lesie trudniejsza, mógłby już zniknąć...
 9. Też jestem ciekaw. Panel to cicha alternatywa dla turbin wiatrowych.
 10. Gsowski skład pasz i nawozów rozsprzedali łajzy i teraz to jest prywatne, ale np piekarnia czy skup żywca i masarnia ciągle są pod szyldem GS. Nawet w gminnej wsi w miejscu dawnego sklepu gsowskiego jest teraz lewiatan, ale właśnie pieczywo i mięso są z gsów. Do tego w mojej i dwóch sąsiednich gminach działa jeszcze 11 wiejskich sklepów spożywczych mających właśnie nasze gminne gs w nazwie.
 11. Niekoniecznie. Sąsiad sprzedał dwa dni temu po 3,50 obwoźnemu kupcowi. Kolega wczoraj był zapisać swoje świnie w gsach, ma dostać 4,30 ale po 20 stycznia. Mają jeszcze do niego dzwonić.
 12. https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2307644919285802&id=481084125275233 Warto obejrzeć film.
 13. Od kolegi dostałem cynk. Zbyt wielu polityków pokroju premiera czy trampka to ma, żebym ja to miał.
 14. https://mobile.twitter.com/MRiRW_GOV_PL/status/1073261030770380800
 15. @sapek, pewnie masz rację. A w razie dobrego smaku akurat będą świeże do nastawienia kolejnej ;) Spróbuj może uprawę chryzantemy. Jesienią ma wzięcie :D