Marecki

Użytkownicy
 • Content count

  2,875
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  122

Marecki last won the day on May 29

Marecki had the most liked content!

Community Reputation

99 Excellent

About Marecki

 • Rank
  Boss
 • Birthday 03/14/1894

Profile Information

 • Gender
  Not Telling
 • Location
  Kaszuby, albo ziemia chełmińska.

Recent Profile Visitors

18,794 profile views
 1. @jarki, ale po to właśnie jest dynia, o czym Kolega @sapek może więcej powiedzieć. Ma dynię i kury, a że Lublin żyje wyłącznie jego jajami to moim zdaniem wie, co gada.
 2. To są tzw. brodawki białkowe. Ich występowanie świadczy o tym, że wybieg jest bogaty w cenne pierwiastki, których kury potrzebują do jak najlepszej zdrowotności. Gdyby czegoś im brakowało, to wtedy brodawki nie występują. Zaczynałem kiedyś hodowlę od tej rasy kur i nigdy nie udało mi się osiągnąć tego efektu. Teraz systematycznie przechodzę na zielononóżki, może tu będzie łatwiej z brodawkami. I co najważniejsze - jeśli kura ma brodawki, a znosi jajka z malutkimi kropkami, to zdrowszych jaj sobie nawet wymarzyć nie można.
 3. Zboża nawet za bardzo nie rozczarowały, bałem się gorszego zbioru. Dziś mieszanka owsa z jęczmieniam zaskoczyła pozytywnie. Jutro jeszcze peluszka i będzie pozamiatane.
 4. Czasem 2 to bardzo dużo.
 5. A u mnie cały dzień deszcz. Gdyby od jutra nie padało, to może w sobotę uda się zacząć.
 6. Kiedyś sąsiad próbował na łubinie. Rozpuszczał w beczce, jak mocznik do dolistnego. Chyba 100kg na 3ha, nie pamiętam dokładnie, bo dawno temu to było. Po dwóch tygodniach zero efektu i pojechał wtedy glifosatem.
 7. Ta mgła była na pewno bardzo pomocna przy ziemniakach, bo dużo liści, szczególnie jak się na grzyba jechało. Im drobniejsze krople, tym lepiej kryło. Miałem starego Pilmeta, z dwiema pompami (po co, to nie wiem). Im większe ciśnienie, to mniejsze krople, ale jechało się wtedy szybszym biegiem, żeby wydatek cieczy został utrzymany. Ostatni raz używałem go 18 lat temu. Potem kuzyn brał części do swojego. Dysze też musiał zabrać, bo nie znalazłem.
 8. Na rolnictwie też się zna? ;)
 9. Dałeś se nieźle czasu z przemytem tej reklamy.
 10. To żałuj. Tyle radości przy czyszczeniu zapchanych dysz Cię ominęło... :D
 11. Dajcie foto, to żeś wymyślił :p https://allegro.pl/oferta/dysza-rozpylacza-opryskiwacza-1mm-porcelanowa-4937293370?utm_medium=app_share&utm_source=facebook Jutro poszukam na warsztacie, gdzieś leżał karton zapasowych gratów od pilmeta.
 12. U mnie pelucha żółta tylko na piachu i przy lesie, bo znowu sucho.
 13. Stożek na dół. Jeśli się da odwrotnie, to będzie leciał cienki strumień.
 14. 1/3 kosztu zakupu paliwa to koszt transportu, nieźle.