Marecki

Użytkownicy
 • Zawartość

  2387
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  98

Marecki wygrał w ostatnim dniu 14 Marzec

Marecki ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

92 Excellent

O Marecki

 • Ranga
  Boss
 • Urodziny 14.03.1894

Profile Information

 • Gender
  Not Telling
 • Location
  Kaszuby, albo ziemia chełmińska.

Ostatnio na profilu byli

14657 wyświetleń profilu
 1. RSM

  Jestem za. Może przynajmniej cena będzie znośna.
 2. RSM

  Jak się dobierze wzór odpowiedni do gęstości rsm, to samo wychodzi. Na początku może trochę kłopotliwe jest, żeby pamiętać o odróżnianiu kilogramów od litrów, ale to jedynie kwestia pamięci. Bo są wzory, są tabele i nic trudnego w tym nie ma. Mi wyszło 20kg/ha więcej, niż planowałem (oczywiście rsm, nie azotu), ale to moja wina. Trochę mokro było i nie pomyślałem, że na niższym ciśnieniu w oponach prędkość będzie troszkę mniejsza od założonej. Poza tą małą pomyłką bajka.
 3. Trochę piachu oczywiście jest, pewnie 1/4 pola, tyle samo gliny i reszta to takie coś "ździebło" lepsze od piachu. Po łubinie glina super krucha się zrobiła. Czyli są miejsca bardzo dobre na jęczmień, w innych pewnie wypadnie i owies zostanie. Myślałem też o czystym jęczmieniu, ale nie mam żadnego pola bez piachu, dlatego idę w mieszankę.
 4. Sieje ktoś mieszankę owsa z jęczmieniem? Bo mam mały dylemat. W ostatnie lata siałem praktycznie czysty owies, teraz chcę dać do niego 1:1 jęczmienia, odmiana mocno się krzewi, zalecana norma wysiewu 150-180kg/ha. Planuję dolny pułap, bo pora raczej jeszcze w miarę wczesna, do tego stanowisko po łubinie i poplonie. Owies sieję zwykle 170kg. Teraz jak to dziadostwo ustawić... Zakładając ustawienie siewnika na 150 jęczmienia, owsa pójdzie 130. I na odwrót 170 owsa daje 180 jęczmienia. Ale to za dużo. Więc bardziej odpowiada mi pierwsza opcja, oczywiście dzielona przez dwa gatunki zbóż, co daje 140kg mieszanki. Waszym zdaniem będzie to grało?
 5. U mnie akurat bez awarii prądu, ale parę drzew poleciało. Z drugiej strony wioski u gościa część dachu zerwało. Powoli słabnie to dziadostwo.
 6. @lokizom, jak tam po "wiaterku"?
 7. U mnie -6 nad ranem. Sąsiad kończy orać jakieś niby ozime pszenżyto.
 8. OSN

  Zawiść ludzka to cholerstwo.
 9. OSN

  Po to wprowadzili zakaz, żeby kontrolować i udupić, kogo tylko się da.
 10. A tak właściwie po co jest termin wydłużony, jeśli chodziło tylko o kody cn?
 11. I co ja mam Wam powiedzieć... ;) Z trawą to robię akurat w pryzmę, nie lubię balotów i od lat nie stosuję tej metody, jedynie na siano. Ale jak tu dodać dynię? Pojęcia nie mam. Podbieracz miałby problem nawet w kawałkach wciągnąć. Na pryzmie robiłem to w ten sposób, że przywiozłem kilka przyczep (ujeżdżam każdą po kolei), że było ok pół metra trawy, potem na to poszła dynia (przy zwalaniu część pęka), potem kolejna przyczepa trawy, którą ujeżdżałem dłużej, żeby dynię kołami połamać i ugnieść. Jeśli chodzi o proporcje... Dałem ok 6-7 metrów dyni na 70 metrów trawy, czyli 1:10. Mogłoby śmiało być trzy razy więcej. W tym roku chcę spróbować kichę z samej dyni, ale na dół musiałbym w zagłębieniu ziemi folię dać, żeby soków nie stracić, no i tu już wszystko musi iść przez rozdrabniacz. No i każdą pryzmę zakładaną od sierpnia (od kiedy można zbierać owoce dyni) będę robić z dynią, bo rogate za tym szaleją.
 12. To była ekspansja amerykańskiej wołowiny na polski rynek, z chińskim znakiem jakości znanym jako ChQ i który w wolnym tłumaczeniu Kolegi @arszczecin brzmi #uje #urwa ;)
 13. Nasiona kupione od hodowcy, strasznie tanio. Swoich nie sieję, zdolność kiełkowania wyszła mi 80%, a to dużo za mało, nie warto. Z obsady Kolega @barts byłby zadowolony ;) rozstaw 1x1,5m.
 14. Sam też podobnie kombinuję. Pod łubin nie robiłem orki na zimę, szły inne uprawki. Teraz też się zastanawiam, jak zasiać, żeby najmniej ruszać. A drugi rok z rzędu suszowego nie wypłacą.