Marecki

Użytkownicy
 • Content count

  3,311
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  132

Marecki last won the day on March 8

Marecki had the most liked content!

Community Reputation

109 Excellent

About Marecki

 • Rank
  Boss
 • Birthday 03/14/1894

Profile Information

 • Gender
  Not Telling
 • Location
  Kaszuby, albo ziemia chełmińska.

Recent Profile Visitors

21,766 profile views
 1. Poczekaj, za parę dni przymrozki i śnieg zapowiadają, to Pałuk będzie chciał przesiewać ;)
 2. Jasne, tak se tłumacz ;) Jedź do lasu i zapomnij o mięsie. Na ognisko weź kawałek i wystarczy :)
 3. Pszenżyto ok, ładnie rozkrzewione, samosiewy owsa wymarzły. Wyka z żytem leci w górę, jedynie plamy po pleśni zostały.
 4. Nie trzymałeś nigdy dłużej, bo Cię palce do wędzenia swędziały :) Teraz masz okazję wreszcie podtrzymać dłużej, nie zmarnuj tego ;) chociaż 10 dni.
 5. To jak najbardziej. Nie jest łatwo, bo jest grubsza i dym dłużej dochodzi, ale efekt powinien być. Krakowską robię w 6 i jest dobrze dowędzona.
 6. Słoikową czasem zrobię, mieloną lub krojoną. Ale wolę z dymu. Sztuczny flak, to masz na myśli osłonkę bydlęcą, czy folię?
 7. Tu też były burze piaskowe, bo ludzie czekali z zabobonami, żeby siać po świętach, od wtorku robili pył i dziś to wszystko poszło dwie wioski dalej.
 8. Tyle ich wtedy zrobiłem, teraz też czasem z tęsknoty jakiś kawałek się do dymu wsadzi, że do jesieni pewnie tego wystarczy ;) Chyba ze trzy tygodnie nic nie wędziłem i już znowu zaczyna tego brakować, ale czasu nie ma. Czasem tylko zdążę przy garnku postać...
 9. W kieleckim cisza :p
 10. Wyżej kilka razy napisał, że nie (wreszcie się ode mnie czegoś dobrego nauczył).
 11. Las

  Niektóre leśnictwa też przechodzą na inny sposób nasadzeń. Oprócz jeszcze większego mieszania sadzonek, bo kiedyś to tylko pasami różne gatunki szły, zmieniają sposób "uprawy" lasu przed sadzeniem. Powszechne jest jesienne oranie z odwracaniem ściółki na lewą stronę (powstaje pole przeciwczołgowe) i sadzenie wiosną w ten jałowy pas sadzonek dwu- i trzyletnich. Ale niedawno widziałem coś fajnego. Bez żadnego orania, tylko za ciągnikiem coś jak strip-till, uprawa wąskiego pasa, bez odwracania i w to od razu ta machina sadziła roczne sadzonki. Też się przymierzam do sadzenia, ale sadzonki tanie nie są niestety.
 12. Pisał wyżej, że na pierwsze ma Jarki, a na drugie Janda :D
 13. Dobrze pogadaj, to dostaniesz odznakę dzielnego pacjenta :)
 14. On ma więcej, niż 60 ;)
 15. Las

  Mam gdzieś tarczę coś ok metra, ale chcę zrobić taśmowy trak.