Marecki

Użytkownicy
 • Content count

  3,029
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  126

Marecki last won the day on November 10

Marecki had the most liked content!

Community Reputation

105 Excellent

About Marecki

 • Rank
  Boss
 • Birthday 03/14/1894

Profile Information

 • Gender
  Not Telling
 • Location
  Kaszuby, albo ziemia chełmińska.

Recent Profile Visitors

20,187 profile views
 1. Tak, właśnie peluchę dostają. Wyczytałem w paru miejscach, że w takiej ilości jest dla nich najlepiej przyswajalne, a większe dawki przynoszą odwrotny skutek. Chociaż mi czasem się zdarzy sypnąć "dobre" 15% i jest ok. Czerwcowe zaczęły mi się ostatnio nieść.
 2. @jarki, tak się akurat składa, że dużej powierzchni nie miałem, do tego brak wody też swój plon zabrał. Trochę poszło na poplon, reszta wiosną do siewu, trochę dla kur musi zostać i sprzedać nie będzie tym razem co, niestety.
 3. U mnie na odwrót - w peluszce mam groch. Nawet przetrwał moje warunki.
 4. Za to u mnie dopiero wychodzi, pod koniec dnia. Do tej pory gęsta mgła, ale ciepłej, niż u Ciebie.
 5. Jak bym miał... Ja na Twoim miejscu... Łatwo się kogoś ustawia, jak się nie zna realiów. Jak bym mieszkał po dziadku na Żuławach i miał jego 5ha I klasy, to też ani tego tu, ani na Cyckach bym nie potrzebował. Ale życie się ułożyło tak, jak się ułożyło i też jest ok. Tam tylko lipy, a tu za stodołą własny las i miedze do obsadzenia ;) I nie wyobrażam sobie, żeby mogło być teraz inaczej.
 6. Chyba zagrzmiało, jak pisałeś ;) To tak samo, jak jeżdżący zielonym ciagnikiem będzie gadał, że Ursus to gówno. Ale słoma z butów garściami wyłazi.
 7. Najlepiej kazać sadzić komuś i u kogoś, a u siebie co do małego krzaka w pień wyrwać.
 8. Nie jest nigdzie nudno i tak samo ;) Już mrozi.
 9. GMO

  Dla zdrowotności. https://alterkino.net/ekologia/soja-trucizna-czy-bogactwo/
 10. I tereny ładne. Lubię jeździć na północ ode mnie, bo piękne krajobrazy są, aparat zawsze jest w samochodzie, no i fajnie mieć do Szwajcarii tak blisko ;)
 11. Z nim się nie da gadać, bo zaraz gęba na całego, że on może mnie zniszczyć, wywłaszczyć itp. Kiedys w jednym miejscu między słupem i drogą ojciec spokojnie poznaniakiem jechał. W ostatnich latach mi się już pług nie mieścił. Dalej niż słup nie wjadą :) I to niby ja jestem ten zadziorny... Ale może to się niedługo skończy. Dziki robią mi szkody. Jak się uda, to do wiosny chcę grodzić naokoło pastuchem, więc od drogi też. I przy okazji sarny nie będą mi łamać drzew na miedzy. Zamiast wymieniać połamane będę mógł sadzić dalej.
 12. Do mnie też wójt wchodzi z drogą przy każdym przejeździe równiarką. Mi zdjęcia bezpośrednio nie idą.
 13. Ja też tu i tam ;) Pod Szymbarkiem bez problemu bałwana by się ukulało.
 14. Bardziej Pawlak. Miło mi.
 15. Kolega pewnie odśnieża ;) Pod Wierzycą było biało na 2-3 cm, potem byłem w Rumi, to tam już czarno. U mnie rano trochę też sypnęło, w cieniu zostało do teraz.