Gas74

Użytkownicy
 • Content count

  74
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Gas74

 • Rank
  Boss

Profile Information

 • Gender
 • Location
  Realizacja cała Polska
 • Interests
  Tel. 725 231 833 grzegorz.szulc@pp-dystrybucja.pl

Recent Profile Visitors

2,514 profile views
 1. @maslak88 dotacje do 30 listopada
 2. Przejrzałeś mnie. To żeby podbić jeszcze bardziej https://i-rolnik.pl/ubezpieczenie-upraw-z-generali-agro/ (info gdzieś w połowie strony). I nie, że posiłkuję się tylko artykułami w necie -> wiem (bo mam dostęp), że wytyczne konkurencyjnych towarzystw określają konieczność zachowania pewnych proporcji zboże vs rzepak.
 3. Dlatego, że konkurencja często wymaga, żeby z rzepakiem ubezpieczyć również zboża.
 4. Pojawia się często od czytelników forum pytanie czy zrobimy jesienią ubezpieczenie samego rzepaku (bez dokładania zbóż) => TAK Zapraszam do kontaktu i realizacji
 5. @jarki tak, jak zastosujesz wszystko na full (z odpowiednią odmianą zimotrwałości włącznie) to załatwię Tobie niższą składkę - zapraszam. Nie rozumiem trzech ostatnich wersów: "...zbierasz $$$ dla ubezpieczalni" - zgadza się (z tego między innymi wypłacane są później odszkodowania rolnikom); "...zielonego pojęcia o rzepaku nie masz..." - zgadza się (natomiast w zakresie ubezpieczenia rzepaku to małoskromnie napiszę, że wiedzę mam dosyć dużą. Wiem np. co to są łuszczyny i faza trzech liści)
 6. @miwigos Jeżeli mówisz o rzepaku to max suma ub. byłaby 12.700 zł. Co prawda standardem są pakiety, gdzie najmniejszy zakresem jest przezimowanie, przymrozki i grad. W prywatnej wiadomości wysłałem Tobie info o cenie. Na zrobienie samego przezimowania zgodę musiałaby wyrazić centrala - przechodziło to w ubiegłym sezonie - warto próbować. @jarki pytasz "...po co dziś ubezpieczyciele pytają czym rzepak był chroniony ?". Zanim powiem o analogii ubezpieczenia upraw do autocasco w ubezpieczeniach samochodów i pytania jakie dany samochód ma zabezpieczenia przeciwkradzieżowe, to zapytam Ciebie: czy zastosowanie (lub nie) we właściwych terminach środków ochrony roślin oraz odpowiedniego nawożenia nie ma wpływu na odporność roślin na działanie takich czynników jak np. mróz czy grad? @ikcomas jeżeli pamiętasz: likwidator terenowy protokół wypełniał przy Tobie czy podpisałeś go in blanco? Pytam, bo zdarzają się takie sytuacje. Jeżeli na takim protokole nie ma adnotacji klienta, że nie zgadza się za zapisami protokołu i wykonanymi wybiórczo zdjęciami (dodatkowo wskazane byłoby wykonanie własnych zdjęć w czasie oględzin likwidatora z datą i lokalizacją we właściwościach pliku obrazujących złomy i łuszczyny na ziemi) to proces chociażby odwołania się od decyzji może być utrudniony.
 7. OK, rozumiem. Faktycznie niektórzy rolnicy z dystansem podchodzą do przezimowania. Są jednak tacy (i to nie mali i nie młodzi), którzy biorą całoroczny pakiet i twierdzą, że świadomie doliczają koszt ubezpieczenia razem z przezimowaniem, żeby ten element ryzyka prowadzenia gospodarstwa nie przysparzał im dodatkowych ewentualnych kłopotów.
 8. OK. Zastanawiam się czy przy np. uśrednionym koszcie 3100 zł nie ma sensu wkalkulować dodatkowych 150-200 zł na ubezpieczenie przezimowania. Oczywiście byłby to dodatkowy wydatek, ale zabezpiecza jednak możliwość odzyskania części nakładów.
 9. A powiedzcie tak z ciekawości (zawodowej + faktycznie sensowności lub nie ubezpieczenia od przezimowania) jaki jest taki średni koszt uprawy rzepaku w okresie do np. 31 marca - biorąc oczywiście pod uwagę aktualne ceny środków i paliwa.
 10. Ustawa plus rozporządzenie - stawki 2022
 11. Szkoda, że tak wyszło. Faktycznie bywają niezrozumiałe decyzje. Patrząc po klientach, którzy odnawiają u mnie ubezpieczenia widzę jednak, że jest też pozytywnie. Pewnie podobnie jest również w innych TU. Co do sum ubezpieczenia to ograniczeniem zawsze były stawki wynikające z rozporządzenia MR. Nasz system co prawda przyjmował cenę i wydajność na niższym poziomie niż sugerowana przez rolnika, ale można to spokojnie zmienić "z palca" i wysłać taki wniosek do akceptacji przez centralę - kilka godzin i polisa gotowa. Nie spotkałem się z sytuacją, żeby nie zaakceptowali sum ubezpieczenia w granicach rozporządzenia.
 12. Minęło już 30 dni od złożenia przez Ciebie odwołania od decyzji (lub kolejnym zgłoszeniu szkody)? @ikcomas podeślij na maila decyzję grzegorz.szulc@pp-dystrybucja.pl
 13. Ogień i pakiecie i wypłata od 8% to w Generali (Con.) dodatkowa klauzula - składka trochę wyższa. U nas też jest sumowanie szkód (np. pierwsza 5% + druga 3% = wypłata odszkodowania). Do zrobienia jest "rozerwanie pakietu" tj. susza standardowo musi być z przymrozkami, gradem, deszczem i huraganem, ale na indywidualnych warunkach robiłem sam grad z suszą.
 14. ... ni w ząb nie rozumiem tego co napisałeś. Ale zostawmy nie rozwijaj myśli...
 15. Pytanie do @slawenty181 wynikało z chęci pomocy. Z jednego jego postu nie wynikał stan roślin, a słusznie zauważył, że okres ochronny dla ryzyka przezimowania trwa do 30 kwietnia. Teraz (po lekturze wpisów @jarki i @lokizom) już wiem, że nawet z czysto teoretycznego punktu widzenia, gdziekolwiek w Polsce (nie znam lokalizacji uprawy @slawenty181) nie ma szans, żeby nawet największy mróz między 15 a 30 kwietnia zniszczył całkowicie rośliny, tak że uprawę nawet na jakiejś części trzeba byłoby zaorać. @jarki widać, że jakieś traumatyczne przeżycia masz z firmami/ludźmi od ubezpieczeń.