Marecki

Użytkownicy
 • Content count

  2,577
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  102

Everything posted by Marecki

 1. https://gasurvey.gemius.com/recruiting/index.php?sid=93686&g=12031&o=1461693&id=vUERrclnOSxZQIvfWUVr1._7&v=0&c=5&xc=F8829F9C&debugtimes=1566328166700,1566328181704,1566328168118,1566328183969 Jak to jest, że odkąd tamten ktoś wstawił tu reklamę telefonu (którą Jarki wyrzucił) i teraz za każdym razem po wejściu w ten temat wyskakuje mi powyższa strona? Muszę wtedy cofnąć i dopiero otwiera ten temat. Cholera jedna jakiś spam dała, czy co?
 2. @jarki wie po sobie - Stary człowiek i może ;) Jak on może, to każdy może tego używać :p Sam też długo nie mogłem się przekonać, bo niby wystarczy mi, że można dzwonić, pisać i że jakoś tam net będzie działać. Ale całe szczęście to mi przeszło. Net musi działać bez problemu, bo w tych czasach zbyt często jest potrzebny, tak jest po prostu wygodniej i łatwiej. Większy ekran też jest wygodniejszy. No i plus nowszych smartfonów to coraz lepszy aparat, którego często używam, bo potem łatwiej znaleźć fotkę, kiedy robiłem to i tamto, niż szukać tego w papierach.
 3. Też fakt ;) (a miałem wrażenie, że dopiero ktoś u m tym pisał...) Ja to robię inaczej tylko pod tym względem, że jestem wciąż zalogowany.
 4. Jest jeszcze prostsze. U góry po prawej pod kopertą od maili jest "nieprzeczytana zawartość". Klikniesz i pokazuje Ci tylko nieczytane tematy.
 5. Ja mam z biedronki za 50zł Po 50 metrach wałków żadnego śladu zużycia nie widać
 6. Pierwsze z reguły pęknie drewno ;) Przy odpowiednim przełożeniu mniejszy silnik też wystarczy i spokojnie da radę. Przynajmniej jeśli trzeba go kupić, to wyjdzie taniej. W zeszłym roku w wolnoobrotowego zrobiłem zacieraczkę do betonu. Myślałem, że będzie za słaby, bo tylko 0,3 kW. Ale przełożenie 1:60 i przy tarczy 90 nawet jak wpadnie w beton, to nie jęknie.
 7. A tu taki deszcz, że belowanie szło jak bajka. Słoma fajna krucha, będzie fajnie się ścielić i szybciej przerabiać w oborniku. Sąsiad siał poplon, to go w kurzu nie było widać.
 8. Są i to wiele. Na dodatek nie zawsze zdrowie pozwala wszystko na czas zrobić. A teraz było lepiej, do tego bez nerwówki, pogoda też ładna.
 9. U mnie akurat się nie zapcha, bo słomę zbieram, a w pole idzie obornik.
 10. Za dużo innych zajęć było. Chciałem tydzień temu, ale trochę padało. A dziś pogoda idealna, nawet za gorąco nie jest.
 11. 12 sierpnia, czas zacząć żniwa (jak to niektórzy mówią "jak Pan Bóg przykazał) ;)
 12. Teoretycznie poplon, w tym roku facelię. A praktycznie chciałem spróbować w taki "dziki" sposób zasiać zboże, jak właśnie Kolega.
 13. Mnie akurat zastanawia inna metoda, czyli coś jak tu https://roltech.eu/index.php?shop_item&dep=1&id=1380&cat=34 Czy sam wałek wystarczająco miesza nasiona w glebą, żeby były dość przykryte?
 14. Kiedyś dostawałem na maila, ale po jakimś czasie przestało przychodzić. Zresztą w wielu aplikacjach ta usługa działa tylko na początku, potem jakoś zapomina wysyłać. Przynajmniej w skrzynce luźniej.
 15. U mnie 12kg, u Ciebie pewnie 10 starczy.
 16. Twoja waga oszukuje. Masz pewnie jakąś starą kolejową i jak dwie tony machnie w jedną lub drugą, to nawet nie widzisz ;)
 17. Ze słomy i z obornika jest skąd budować próchnicę. Z gnojowicy już gorzej. Coś tam jest tych twardych wartości, ale nie ma tyle, żeby zostały na dużej w glebie i wzbogaciły jej strukturę. Za to przy dobrej strukturze gleby jako użyźnienie to jak znalazł. Zresztą o tym to @lokizom może najwięcej powiedzieć. Ale moim zdaniem 18 metrów to dwa razy za mało.
 18. U mnie wczoraj ok 30 na dwie raty, razem ok pół godziny. Żniwa się przesuną na potem.
 19. U mnie to bardziej szał na kupno słomy. Bo w najgorszym wypadku bydło nawet słomę zje, jak nic innego nie będzie. Wczoraj obok Kowalewa gościu zbierał usychającą kuku na kiszonkę.
 20. To na pewno. Już wiemy przynajmniej, co nas czeka w przyszłym roku ;)
 21. Technologia stara, ale czasem dobra brona zrobi więcej, niż jakiś wymyślny agregat.
 22. Rotondo.
 23. U mnie jęczmień powoli dojrzewa. Jak dobrze pójdzie, to za tydzień będzie można coś o żniwach pomyśleć.
 24. A dopiero ktoś coś gadał o porastaniu zboża...
 25. A banan na zachętę ;)