Marecki

Użytkownicy
 • Content count

  4,011
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  237

Everything posted by Marecki

 1. W cieniu, w chłodnym miejscu. U mnie miałem pod wiatą, obok balotów słomy, potem w grudniu rozkładałem na nich warstwę słomy, żeby bezpośrednio mróz im nie dokuczał i leżały bez problemu, ostatnie karmiłem na koniec stycznia, bo potem szły te z kiszonki. Jak się jej specjalnie nie uszkodzi, to jesień przeleży spokojnie.
 2. Ile ten plon? Przecież do sadzenia wychodzi 2-2,5t/ha.
 3. A mnie zawsze zastanawiało, czy większe znaczenie ma dzień siewu, czy wschody, które są przecież parę dni później, co chyba też ma znaczenie.
 4. Myślałem jeszcze o Tadeusie, ale Pałuk już siał i jak zwykle mu się nie udało ;)
 5. Ktoś z Kolegów próbował może Presleya?
 6. Pałuk, mnie nie namierzysz ;) Mam dwie lokalizacje, rebusowy namiar kiedyś na portalu podałem Zośce, Stefan też skorzystał i mnie znalazł, ale powtarzać już nie będę rebusu, bo cenię prywatność i moje maki i chabry w zbożu :D Teraz jestem na Wyżynie Lubelskiej, piękny teren, znajomy znalazł mi nawet domek z polem 12ha (w jednym kawałku, co tu nie jest popularne) za dość małą cenę, ale jednak te 8 godzin drogi to trochę daleko. A szkoda, bo miałbyś trudniej namierzyć, bo tu co kawałek Kolonia :D Czyli podobnie jak z nazwą mojej miejscowości, ale jednak u nas to ma inną nazwę. Pomogłem? ;)
 7. Ale oczko czy krzaki i tak nie liczą się do powierzchni ugoru.
 8. Pojedyncze drzewa liczą w sztukach i mają jakiś przelicznik. Oczka i szpalery już od powierzchni i też przelicznik, bo to wszystko wchodzi w skład EFA.
 9. Do ugoru przysługuje dopłata. Jeśli chcesz go zgłosić, to musi mieć minimum 10 arów.
 10. Pałuk, ty masz co roku trudny rok
 11. Biedny bocian... Może to żuraw był?
 12. W nocy burze chodziły i też było gorąco, dziś 27, jutro ma być 32 i potem ochłodzenie. W końcu.
 13. @ansu faktycznie masz tu ciepło :p U mnie jest całe 10 stopni mniej. Tu jeszcze lato w pełni :D
 14. Niewiele, głównie owies i pszenżyto jare, bo przypalone się odnowiły i te zielone mają teraz mleczne ziarno.
 15. U mnie trochę kapie. Żniwa mi przerwało ;)
 16. Pałuk chyba w Dino był.
 17. Aż tak bym tego nie nazwał. Zwyczajnie łatwiej się czyta, kiedy są znaki interpunkcyjne. Nie chcę Ci się wstawić przecinka i kropki, no ok, da się odczytać. Ale znak zapytania mógłbyś wstawić. To dwa klawisze obok siebie, można jedną ręką to zrobić. Capslock działa z powodzeniem, mimo że taka forma jest powszechnie uważana za krzyk i dlatego nie jest mile widziana wśród ludzi odnoszących się do siebie z szacunkiem. Lubisz ustalać innym życie według swojego życia i swoich norm, które Tobie odpowiadają, chociaż innym niekoniecznie muszą. Mógłbyś okazać chociaż trochę kultury i zacząć pytać, używając w tym celu odpowiedniego znaku. To aż tak bardzo nie boli.
 18. @miwigos https://faktysatakie.pl/jak-zrobic-znak-zapytania-na-klawiaturze/
 19. Las

  Same nie, bo wypełniam ubytki po suchych. I co roku kolejne usychają. Dodatkowo sarny i jelenie tępią młode drzewka.
 20. Właśnie widziałem, że ten pas burzowy przejdzie przez Ciebie i sobie myślałem, że popsuje Ci plany na jutro. Tutaj sąsiad przed chwilą wjechał w żyto, ale po co? Rano 2mm spadły i ten wiatr mimo wszystko nie wysuszył na tyle. Młody zaraz za nim prasą jedzie. Ani z jednej, ani z drugiej maszyny kurzu nie widać.
 21. A potem dla odmiany tydzień chłodu.
 22. Tyle chyba wiesz, że w polu dopasujesz się do pogody, a nie do kalendarza. Kiedyś bardziej mnie to wkurzało, ale nerwy i tak nie mają wpływu na deszcz, więc po co sobie i innym życie uprzykrzać. Będziesz w moim wieku, to zobaczysz :D
 23. Pałuk, coś ty taki marudny i nerwowy? Pogoda ci się chyba udziela... Różnica taka, że po twojej mżawce i chmurach na drugi dzień wyjdzie słońce i wiatr i po południu możesz zbierać. A tu lipa wszystko mokre i jeszcze ziemia paruje. U mnie 18 spadło. W ostatni miesiąc 127. I nie warczę, jak ty.
 24. A na Cyckach sąsiad dziś właśnie zebrał owies i zakończył żniwa. Tyle zielonego, że kijem ziarno w zbiorniku strącał, bo nie spadało na ślimak, ale zadowolony, że już po żniwach
 25. @barts niestety to się sprawdza.