Marecki

Użytkownicy
 • Content count

  3,935
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  221

Everything posted by Marecki

 1. Co znaczy "rozwala"?
 2. Zamiast spawarki lutownica i dasz radę
 3. Kolejny deszcz i 17mm.
 4. Od soboty po południu do dziś 39mm.
 5. Odcięcie zasilania by mu pomogło zauważyć ;)
 6. 17 w nocy spadło.
 7. 3mm wczoraj po południu.
 8. U mnie wczoraj 9 spadło, w sierpniu łącznie 13.
 9. Ja swojego dziś odpaliłem po zimowym przestoju, w poniedziałek przegląd i potem żniwa ;)
 10. Nie, z mojej nie będzie. W przyszłym tygodniu zaczynam żniwa, ale facelii nie będę zbierać, no chyba że aż tak bardzo będzie mi się nudziło i chciało łapać te troszkę ziaren. Szkoda, bo miała iść na poplon pod owies.
 11. Sprawdziłem przed chwilą moją. Jest na tyle sucha, że mógłbym spokojnie dziś zbierać, mimo porannej burzy. Do tego cała zaschła parę tygodni temu i nie ma żadnych kwiatów, ani zielonych części, czyli zbiór byłby bez problemu. Tylko że jest tak rzadka i niska, że nie warto w nią wjeżdżać.
 12. Las

  Lasu ok 1,5ha. Za mało, żeby mieć z niego opał.
 13. Las

  Dokładnie tak. Zboże drogie, ale opał nie tańszy. A lasu za mało mam, żeby starczyło. Przede wszystkim owies, w tym roku liczyłem na większy plon, ale szału nie będzie. Jak brakuje, to i żyto idzie.
 14. Las

  Ja głównie zbożem.
 15. Las

  U mnie za to świerki. W tym roku parę kolejnych.
 16. U mnie na początku też wichura i ulewa z wirami powietrza, później spokojniej. Łącznie 48mm. Ale w niektórych uprawach to już kadzidło dla umarłego.
 17. U mnie rano tylko dobre 2mm.
 18. Idzie fala deszczu, dwie godziny ma padać. Potem na wieczór zapowiadają cztery godziny burz. Według prognozy ma u mnie dzisiaj spaść 20-50mm wody. Chciałbym chociaż te 20.
 19. Na mapach ciemno było, burze krążyły, a spadło tylko 1.5mm.
 20. Teoretycznie zaczęło padać. Ile tego będzie i na ile w obecnym stanie to pomoże, to zobaczymy. Ostatnie dwa dni dały mocno się odczuć brakiem wody.
 21. Okłamuję sam siebie, że nie...
 22. Tylko miejscami, gdzie jest najwyższa. Są też place całkiem puste. Na drugim końcu wsi wczoraj widziałem prawie identyczną. A 15km ode mnie całe pole równe, rośliny powyżej kolan. Sprawdzałem wieczorem nostrzyk, był lekko zanieczyszczony nasionami facelii. I tu rośnie dobrze, ma ok 40cm i jeszcze w fazie pąków, tylko że nie o nią tu chodziło i jest jak sadzona. Różnica od tamtej, że siana 1,5 miesiąca później, ok 20 maja. Było cieplej i dostała w krótkim czasie deszcz. Tamta się męczyła w suszy i chłodzie.
 23. Facelia zaczęła kwitnąć. Najgorsze jest tylko to, że najwyższe rośliny mają 30 cm, najniższe poniżej 10 i niestety tych jest najwięcej.
 24. U mnie wczoraj jeszcze 3, razem w maju 49. Jare ładnie odżyły, mają teraz szansę. Ozime dostały wody już i tak po redukcji kłosów z powodu suszy.
 25. W życiu. Mi takich zmian nie trzeba.