Marecki

Użytkownicy
 • Content count

  3,955
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  221

Everything posted by Marecki

 1. Macie może jakieś swoje pomysły odnośnie uprawy warzyw, własnych metod prowadzenia roślin, ochrony przed szkodnikami itd? Zachęcam do dyskusji. Mam nadzieję, że niektórzy mają swoje własne warzywa i zechcą się podzielić swoim doświadczeniem. Mam w tym roku pierwszy raz fasolę jaś. Wie ktoś, jakie to wysokie rośnie? Bo doszło mi do 2,5 metra i chce iść wyżej.
 2. A ja co roku rozkopuję i wyrzucam połowę bazylii, bo rośnie bez umiaru. Miałem jeszcze parę innych ziół jak majeranek, czarnuszka, tymianek, kolendra... Ale wymagały więcej uwagi, której dla nich nie miałem. Bazylia jedyna wytrwała i radzi sobie bez problemu.
 3. Jak ma się czym, to lepiej dać nawet kilka warstw, np włókninę, plandekę, folię. W tym roku pod niebem nie mam nic wrażliwego, wszystko w tunelu. I całe szczęście u mnie ma być +3, ale miesiąc temu cztery noce grzałem w tunelu, bo dochodziło do -3.
 4. Bardzo.
 5. Włóknina, a do tunelu farelka.
 6. Nie chciało się raz na dobę rozpalić... Wygoda kosztuje.
 7. @miwigos posiałem kawałek nostrzyka z chabrem
 8. Pada tylko na mapie. Tu też od 1,5 tygodnia nie padało i nieciekawie się robi.
 9. Lucerny nie powinno się kosić niżej niż 7 cm.
 10. Z regulatorami. Niby one powinny poprawiać stabilność, ale mimo to na szkoleniu zalecali dawać żarówkę.
 11. Szczególnie o te urządzenia, które są wrażliwe na skoki napięcia. Wcześniejsze wersje agregatów zalecało się obciążyć dodatkowo żarówką minimum 100w, żeby stabilizowała napięcie. Bo np lodówka przy rozruchu ma duży pobór mocy i odbijało się to na urządzeniach, które już były "w ruchu". I taka pompka obiegowa niby będzie działać ok, ale każdy skok skraca jej żywot (sam jedną prawie wykończyłem używając po nawałnicy w 2017 ups-a). Żarówka miała załagodzić te skoki. Inwertorowe mają więcej elektroniki, która jednocześnie efektywniej je wykorzystuje, są cichsze, ale niestety droższe. A pełna sinusoida... W starszych była chyba na trapezie. Teraz coraz więcej urządzeń jest delikatnych, łatwiej je spalić. Sinusoida bez strat ciągłości ma temu zapobiegać. To tyle, co pamiętam ze szkolenia,. Już niestety wypadłem z sep, z braku czasu.
 12. U mnie po tych skubańcach zostają dziurki.
 13. To plamka, czy dziurka?
 14. Łagodnej zimy i byle do wiosny ;)
 15. Ciekawe, jak w tej sytuacji zachowa się solanina...
 16. Książek, to ma być dla siebie, czy dla zwierząt?
 17. Prognoza pogody w tvpinfo :D Prosto, jak byk szczał.
 18. Zaczynałem od siewnika na kultywatorze, a ostatecznie właśnie rozsiewacz. Ale potem nie talerzówka, bo zbyt głęboko by przykryła. Jak dobrze uprawione, to po siewie brony wystarczą. Zaraz jadę bronować. A w zeszłym roku było sucho i pojechałem płytko kultywatorem,bo brony zbyt slabo drapały.
 19. A ja będę dzisiaj siać. Też trochę pada i ziemia mokra, ale w siewie rzutowym to nie przeszkadza. Dwa lata temu spróbowałem kawałek, w zeszłym sezonie wszystko poszło rzutowo i widząc efekty już nie wrócę do siewu rzędowego. Pogoda deszczowa wskazana ;)
 20. Co znaczy "rozwala"?
 21. Zamiast spawarki lutownica i dasz radę
 22. Kolejny deszcz i 17mm.
 23. Od soboty po południu do dziś 39mm.
 24. Odcięcie zasilania by mu pomogło zauważyć ;)
 25. 17 w nocy spadło.