Sign in to follow this  
Followers 0
Daymon

Dynia

184 posts in this topic

...no dobra u mnie zaczyna wschodzić... ale ubiło w polu, może i dobrze że gęściej posiana... ciekawe jaką dynią się w tym roku Pan moderator ikcomas pochwali :)

W tamtym roku dynia była przypadkowo, samosiejka, w tym będzie jeśli wystarczy miejsca, nasiona dużej melonowej na stanie, jest plan na nawodnienie kropelkowe ogródka ale czy dynia dostanie wodę to się jeszcze okaże. W tamtym roku podlewana za ostro szła w pędy i to błąd. Trzeba by było ją podlewać po całości a nie tylko przy korzeniu ale nie było jak, zaatakowała porzeczkę, truskawki, poszła na ogrodzenie, trzeba było ją zawrócić bo szła na drogę, potem szła w kierunku domu, dobrze że zima przyszła bo by oplotła chałupę.

Moja też wschodzi, jednak zdąży w maju :p 

... siedzę kilka dni w truskawkach i już forum monotematyczne się staje - tylko rzepak i susza, dynia mi zarasta, do tego kartofle wpierdziela stonka.... mam dziwne przeczucie że w tym roku dynia zrobi mi to co rok temu ikcomasowi...5d0a5bb657a60_large.Zdjcie-0048.jpg.952a6ae3648d1627aee5d68dfcfd09c9.jpglarge.5d0a5b9c5b878_Zdjcie-0045.jpg.bb597b92ce5bd73f5e72e1e318d1c11b.jpg

Ładna, oby nie bo moja poszła w pędy a nie w owoce, poodrzucała większość zawiązków. Z jednej sztuki była jedna duża dynia i jedna mała.

... to chyba dobrze jak była jedna duża :)... ja w tym roku gęsto posiałem to może być taki układ... a zapomniałem wziąć ze sobą kubka jak robiłem zdjęcia... cholercia...

Edited by sapek
1 person likes this

Gdzie u Ciebie chwasty? Gdybyś moją widział... ;) Po niedzieli muszę chyba z plecakiem ruszyć. 

... no są chwasty... chwastnica jak widać ale ona rośnie w dyni i tam gdzie jest więcej wilgoci... no i komosa która rośnie wszędzie... rdest też w dyni widziałem...

Edited by sapek

W mojej właśnie komosa i chwastnica, miejscami powój. Rok temu poszedł kultywator, teraz za dużo tego. Bez glifosatu się nie da.