Daymon

Dynia

251 postów w tym temacie

... jedynie ta dynia to takie cuda reszta upraw normalna - maliny, truskawki, zboże... :) a z dynią dopiero zacząłem także w tym roku więcej obserwacji tej uprawy niż jakichś konkretnych wyników....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...nie no wiadomo że sąsiad sąsiada podgląda... a czy moje uprawy tak obserwują to wątpię... tzn w okolicy truskawek mało dynia to tylko u mnie, dużo warzyw ludzie uprawiają głównie brokuł, kalafior, fasolkę... a zboża też mają lepsze niż moje to ja wiem czy tak jest co podglądać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@sapek może być jeszcze tak, że u mnie nie będzie owoców ;-) ładuje na boki jak szalona, nie widziałem nigdy czegoś takiego. Na razie ma JEDEN pąk właściwy. Trzmiel w kwiatku tym męskim ledwo się ruszał, taki ujarany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... właśnie u mnie te trzmiele też siedzą w kwiatach tej dyni i uchachane że ledwo na łapki mogą stanąć i odlecieć... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę powoju jest, ale to nie chwast ;) 

large.DSC_0816.jpg.f7ac457080161f5fae6a0879cf52b5ef.jpglarge.DSC_0817.jpg.1d1e819fa3fecd4ed60c3c9a5c671e51.jpglarge.DSC_0819.jpg.f55833582d2fc6efbbc08b9a69720829.jpglarge.DSC_0820.jpg.2d0ff0723f403833f6f625c5dd50a87e.jpg

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... noooo dobrze idzie ja jutro coś może powrzucam... póki żniw nie ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... oj będzie i ciasto i zupa dyniowa, i na hallowen i sąsiedzi pozamawiali, i kury się będą cieszyć... :) pęd przyrasta na dobę ok. 7-8 cm, teraz pomiary przyrostów owoców będą  :) (bo czasami w uprawie oprócz serca trzeba też użyć analitycznego umysłu... :) large.5b43b1fd38b59_Zdjcie-0335.jpg.9452b0c8daad92acc4594733fd97d3e5.jpglarge.5b43b1cd818b9_Zdjcie-0334.jpg.a6bdc51b9d8d7fef1b784b65d24c54bc.jpglarge.5b43b1ae2cc31_Zdjcie-0331.jpg.78b052fa84d59ee37bfdd1365864ad23.jpglarge.5b43b17cad840_Zdjcie-0330.jpg.dadbc3ae34cbfa37c171fbf00f31acc6.jpglarge.5b43b146b1046_Zdjcie-0329.jpg.33231b18f5cda1355d22a78da6aae593.jpglarge.5b43b0b8a9f86_Zdjcie-0326.jpg.4dc6a7ccb6c35b3113a0a0e21c01f431.jpg

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... ta największa wczoraj 54 cm dzisiaj 58,5... zacząłem zapisywać jej obwód w kalendarzu... giganta nie wyhoduję bo to inna technologia uprawy jeszcze nie znam się tak na tym żeby taką co waży 1 tonę wyhodować... ta moja jak w październiku przekroczy 50 kg to będę zadowolony :) ciągle jeszcze dają radę mimo suszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... pamiętacie mój kubek 1,5 litra ? to jego nowe zastosowanie :) na chwilę obecną dobrze prezentują się Melonowa Żółta (zdjęcia na górze i w środku) i Golias (zdjęcie na dole)... Big Max nie zachwyca albo ja coś przeoczyłem w polu... inna sprawa że jeszcze ze 2-3 tygodnie i nawet te średnie będzie ciężko przeoczyć... Melonowa widać że bardzo plenna najwięcej owoców ma, przeróżnej wielkości - będzie się ją siać :) Goliasa też ze względu na ten podłużny kształt i kolor - ciekawe czy się tak samo przełoży na kolor żółtek w jajcach...5b5a16551b6cf_large.Zdjcie-0347.jpg.508181ffef978e8c2336b84b60f2b404.jpg5b5a1653be5d3_large.Zdjcie-0346.jpg.1edaeebb745b4c0254bb09ccec94b7aa.jpglarge.5b5a157de05b1_Zdjcie-0345.jpg.db93f22ad3c1eb0ed0557a94a017c5da.jpg

Edytowano przez sapek
dążenie do doskonałości
1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"dążenie do doskonałości" 

podziwiam każdy cel jest dobry nawet hobbystyczny a tu i pożyteczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@sapek u mnie na razie jest jedna duża, zobaczymy ile urośnie ;-) bardzo dużo zawiązków odrzuca. Na razie rosną tylko dwie. Mierzyłem długość głównego pędu - 7 metrów, 10 bocznych po kilka metrów, z tych bocznych idą kolejne, ale to zupełnie inne warunki niż u Ciebie, jak w tropikach. Brakuje jej już miejsca, zaatakowała porzeczkę, trzeba było ją zawrócić bo wychodziła na drogę, teraz niech idzie gdzie chce. Niedługo zapuka do domu i mnie zje, jak w horrorach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bój się, przyjdzie po Ciebie w nocy i nawet nie będziesz wiedział 2glodny.gif11icon_devil.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas dynie są liche. Rok temu były  ładniejsze o tej porze. Mało deszczu, dużo suszy daje się we znaki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... no kurkom już czasem rzucam dynie, nie ważyłem ale myślę że z 15 kg mają a nie wybieram tych największych jak na razie ... u mnie taki gąszcz się zrobił że nie da rady zmierzyć długości pojedynczej rośliny... i o dwóch ciekawych odmianach na przyszły rok wyczytałem - Otylia i Atlantic Gigant (to ta odmiana co bije rekordy świata)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

large.DSC_0835.jpg.e309199730d45f676545987895fc7e33.jpg

Przeszła gwałtowna burza i wiatr trochę odsłonił, co liście pod sobą chowały. Nie mam takiego kubka, jak Koledzy ;) to chociaż butelkę 1,5 litra postawiłem obok. Na moje 20 kg ma najmniej. To na piachu, bez podlewania. 

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... Marecki może u ciebie to wcale nie jest taki piach :) ja swoich nie ważyłem nawet tych co już kurom daję bo nie mam siły z nią iść przez całe podwórko :) z tego co wyczytałem dynia ma płytki ale dobrze rozwinięty system korzeniowy... i sobie radzi w suszę to fakt....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedyny krytyczny moment z powodu braku wody zauważyłem w czasie wschodów. Przez suszę w maju część wzeszła chyba po miesiącu, kiedy powinna mieć już pierwsze pąki. Ale jak tylko wyszły nad ziemię, to już nic im nie brakowało i przy braku deszczu rosła jak szalona. Teraz pola prawie nie widać, liście są na ok 70cm w górę. Coraz bardziej nie mogę się doczekać października, jak liście odkryją owoce... :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest pewnie podobnie jak z rzepakiem kiedy zakryje ziemię susza nie straszna 

Tu chodzi o parowanie wody 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... to ja się przedzieram przez te swoje żeby czuły że jestem z nimi a Merecki sobie poczeka do października... :) co do tych wschodów to faktycznie były nierównomierne bardzo ale teraz to już nie za bardzo ma znaczenie, obok mam kartofle na które dynia już od ponad miesiąca przypuszcza zmasowany szturm...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj w spodenkach, a skubane drapią... ;) Dlatego wolę poczekać :) 

Chciałem w przyszłym roku też siać obok ziemniaków, ale jednak nie będę. Raczej lepiej dla niej mieć krótki i szeroki kawałek pola, niż wąski i długi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Marecki woda z Biedronki ;-) niedobra - za mocno gazowana, zmień dilera. Co do wschodów to pamiętacie, że moja to samosieja, pestka rok czekała na dogodne warunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się