kierat

Użytkownicy
 • Content count

  35
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About kierat

 • Rank
  Boss

Profile Information

 • Gender
  Not Telling
 1. w jakim opryskiwaczu to ci się stało? jaka pompa? generalnie taka naprawa nie powinna dużo kosztować,
 2. szukam ciagnika o mocy ok. 90 KM, zastanawiam się pomiędzy Zetorem Proximą Power 90 lub 100 lub New Hollandem T5040. Ma ktoś z was doświadczenie z tymi markami lub modelami?
 3. u mnie dzisiaj nad ranem -4; na polu "gruda"; mam nadzieję że zmarźnięta ziemia nie zaszkodzi kiełkującym nasionom zbóż. Na wierzch jeszcze nie wyszło, ale korzonki mają już po 4-5 cm
 4. jarki, a dajesz później azot pogłównie? jeśli tak to ile w jakiej formie?
 5. jak u was wygląda nawożenie pod owies? ja w tym roku dałem tylko 150 kg polifoski 6 i 150 kg saletrzaku. Z azotem chyba jeszcze pogłównie coś dam. Ziemie mam słabe.
 6. dzięki za info, z tym "możliwie najwcześniej" to u mnie bywa bardzo różnie, w tym roku jest nieźle bo sucho.
 7. gdzie można znaleźć terminarz siewu gatunków zbóż dla rejonów Polski?
 8. Właśnie, z tymi obracalnymi to jak w końcu jest? Bo teraz wszyscy wchodzą w obracalne, ale czy praca nimi jest szybsza? Wiadomo że jest łatwiej raz przy razie, bo potem nie trzeba cyrklować zeby dobrze bruzda wyszła, no i oczywiście brak bruzd, to dla większości zaleta. Ale do obrotówki trzeba też mocniejszy ciągniki no i taki pług jest dużo droższy
 9. spalanie podobne, z ciagnikiem nic się nie dzieje (przynajmniej u moich znajomych tak było w ciągnikach zasilanych zwykłą pompą rzędową). Ma ktoś doświadczenia z tym przy common rail?
 10. moze masz rację west, trzeba będzie rozejrzeć się za czymś takim w szerokości 2,8, albo jakieś połączenie rurowy+strunowy
 11. Ziemie w 80 % dość lekkie, a gregat może być używany zachodni. Sęk w tym że dysponuję niezbyt dużym ciągnikiem bo MTZ 82 (80 KM). A w nim podnośnik jest jak wiadomo taki sobie, poza tym mam poznaniaka 2,8m. Myślę że 3m siewnik+ agregat mógłby nie dać rady.
 12. zastanawiam się nad agregatem z hydropakiem do siewnika 2,8 m poznaniak. dwa rzedy zębów sprężystych, ale jaki wał? wszystkie tanie tego rodzaju agregaty mają wały rurowe, nie wiem tylko czy takie rozwiązanie jest ok. Oprócz większości gleb lekkich mam trochę gliniastych, gdzie przykładowo wał strunowy przy kultywatorze, raczej ich nie kruszy. Sporo mam upraw jarych. Dobrze wygląda ten crosskil, tylko sporo kosztuje http://www.farmer.pl/technika-rolnicza/testy-farmera/koncepcja-dobra-ale,33576.html jakie macie w tym doświadczenia?
 13. Farmexpert, a ile kosztuje komplety silnik do C-330? I jak jest z gwarancją?
 14. tanie są te zestawy (rozumiem, że cena dotyczy jednej tulei i tłoka?). nie tak dawno jeden z moich znajomych robił taki remont, może mi się uda go dzisiaj zapytać na jakich częściach, to coś napiszę. Zamierzasz zrobić tylko tłoki, tuleje, pierścienie? Pasowałoby chyba zrobić też dół - szlif wału, panewki itp.
 15. chcą chłopa orżnąć gdzie się tylko da >???