biedron

Dopłaty polityka rolna

957 postów w tym temacie

Przecież Ci tłumaczą że nie musisz brać dopłat to tak pod miastowych 

Oni wszystko łykną byle zabrali bambrom 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba faktycznie zrezygnuję z dopłat jak to wejdzie.

Jak na razie to luzują te warunkowości. Zniknęło z e-wniosku ugorowanie ale teraz to już po zawodach bo tylko kukurydza wchodzi w grę. Jest dobrowolne ugorowanie ale zachęcam wszystkich aby nie sprzedawać się za te judaszowe srebrniki. Posiejcie facelię, grykę cokolwiek, albo chociażby wspomnianą qq bo potem będą mówić, że wprowadzili dobrowolne ugorowanie i rolnicy są zadowoleni bo skorzystali z możliwości dopłat do gruntów nieprodukcyjnych (tak to fachowo się nazywa).

Zające ćwierkają, że w maju mają być kolejne zmiany odnośnie dywersyfikacji. Była we wniosku kiedyś "pszenica ozima" oraz "pszenica zwyczajna ozima" i to system łykał jako dwie różne uprawy. Teraz trzeba mieć jarą jak dwie główne uprawy zajmują więcej niż 90 procent. Na razie wstrzymuję się z wypełnianiem wniosku, liczę że coś się zmieni.

Znowu zmieniają reguły w trakcie gry, państwo z kartonu. Już wstępnie wiadomo, że termin składania wniosków będzie przedłużony.

Edytowano przez ikcomas
dopiska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory robiłem to sam. Ale teraz jeszcze nie wiem. Bo ponad miesiąc temu zajrzałem z ciekawości i wstępnie wypełniłem, ale trafiłem na schody. Np po ozimym nie mogę zaznaczyć międzyplonu, pole pod jare. Za to po jarym mogę zaznaczyć, chociaż nie będę go miał, bo będzie ozime. Ale może coś nie tak kliknąłem, a od wtedy nie miałem czasu spojrzeć ponownie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu , to samo co rok temu, od samego początku sam wypełniam , obecnie 5 wniosków wypełniam , wcześniej 7, był darmowy w ODR to kazałem tam iść bo więcej ha , a to był pierwszy rok po tej większej zmianie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zajrzyj jeszcze raz, ugorów nie ma. Coraz coś innego wchodzi ale bez przesady, czasem trzeba zakombinować ale jeszcze nie musiałem nikomu zlecać. Zdarza się, że jakieś błędy pokazuje przy polach składających się z kilku działek ewidencyjnych. Linie granic działek im w systemie się nakładają i wali ostrzeżeniem że jedna działka na drugiej ale wystarczy potwierdzić, że jest ok. Nie jest błąd merytoryczny tylko formalny który pojawia się tylko w ostrzeżeniach. Kolega z ARiMR mówi, że ostrzeżenia nie mają dla nich znaczenia, patrzą tylko na błędy we wniosku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się