-
Content count
982 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
63
Content Type
Profiles
Forums
Gallery
Everything posted by sapek2
-
Ja czytałem trochę coś, po tym jak @ikcomas tu pisał wcześniej na ten temat . Razem z Tebu dobrze to zrobić. Może jak bardzo skrzypionka będzie atakować to bym to razem dał tzn. cukier, tebu i na robala.
-
A ja obserwowałem na radarze co się działo. Mijało mnie jak Ronaldinho obrońców za najlepszych lat.
-
Albo je szara pleśń opierdzieli na dzień dobry.
-
No u mnie prognozują przeloty do środy, potem czwartek, piątek trochę większe przeloty a na weekend za tydzień po kilkanaście mm każdego dnia. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
-
U mnie tylko ze studni. 30 metrów kopanej i jeszcze blisko 15 metrów pogłębiona.
-
U mnie też takie pojedyncze, jak pryskałem to na masce było widać.
-
Coś chyba na północ ode mnie popadało. Złapaliście chociaż ze 2 mm ?
-
Chcę ale żeby spadło dużo tak do 10 czerwca, a później żeby była pogoda. U mnie się jeszcze da uratować sensowne plony.
-
Najgorzej że w długoterminowej się wycofują z opadów. Miało w przyszłym tygodniu padać a tu nic z tego. Chyba że się pomylą.
-
To jakieś dziwne te gołębie, zamiast soję jeść to jeszcze pomagają w odchwaszczaniu :)
-
U mnie wzeszły już w polu pod włókniną. Może bez szału ale lepiej niż rok temu.
-
@ikcomas cukier to z jakimiś humusowymi odżywkami dawałem kiedyś dawno temu. A w pszenicy to jeszcze nie. Ale to ile tego cukru dajesz?
-
Aż muszę się pochwalić. Wczoraj wieczorem 1 mm.
-
Komosę, mam głównie, ale jak jest już duża to nie weźmie. Ogólnie to dostał w piątek odżywki taką sporą mieszankę. Teraz o grzybówce myślę.
-
Ja siałem bobik 21 marca. 300 l/ha, 2,5 l boxera. Inna sprawa że chwastu też za bardzo nie wziął:) to taki spontaniczny eksperyment na malej powierzchni.
-
A Sipmą z224 ktoś prasuje jeszcze? U nas zostało w okolicy ze 2-3 takie prasy w tym jedna u mnie, ale to już mam na własne potrzeby tylko.
-
W sumie takiego typowego T3 nigdy nie robiłem. Zawsze było coś takiego jak @Pałuczanin1981 pisze T2/3 w postaci Soligora albo Delaro Forte. Wcześniej Tocata Duo. A to Tebu na kłos to co konkretnie daje? Bo to raczej na lepszą jakość ziarna jest, plon wyższy za bardzo chyba nie będzie.
-
Boxer nalistnie nic złego bobikowi nie zrobił. Za to po Zemaxie rośliny zbladły i przyhamowaly trochę wzrost. Może to wina warunków atmosferycznych. Jednak na przyszłość odchwaszczanie strączkowych najlepiej załatwić doglebowo przed wschodami.
-
W związku z tym popularnym ostatnio tematem skracania dokłosia. Jest gdzieś na forum temat retardantów i nie zauważyłem, czy można zakładać taki?
-
Tak u niego by były 3 tygodnie między zabiegami. Coś mi się popierdzieliło, chyba od tych oprysków :)
-
Jedno pole dziś T2 zrobione. Drugie po niedzieli. O tym samym dziś myślałem co @miwigos pisze żeby ze dwa tygodnie przerwy było między grzybówkami. Poszedł jednak w T2 Amistar Gold Max. To daje jeszcze opcję Tebu na T3. U mnie się prawie zrównały w fazach wzrostu obie pszenice tzn. ta siana na początku października i druga po 20. Obie mają liść flagowy, kłosów jeszcze nie widać. Dałem jeszcze 0,2 l Modusa do tej grzybówki zobaczymy co będzie.
-
Boxer był tylko na próbie 20 arów. A wymyśliłem to bo mam marchew po bobiku i są tam jego samosiewy których Boxer nie ruszył. A skasować chcę komosę :)
-
U mnie sokołki, jastrzębie i myszołowy się kręcą, ale gołębie nie dają za wygraną. Robiłem w czwartek próbę z Boxerem w bobiku powschodowo. 2,5 l /ha póki co bobik żyje.
-
Pryskaliście Kierem coś? Teraz tak sobie wymyśliłem że może być u mnie w pszenicy na T2/T3 ale też się zastanawiam czy bobiku tym nie zrobić.