sapek2

Użytkownicy
  • Content count

    982
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    63

Everything posted by sapek2

  1. Ja czytałem trochę coś, po tym jak @ikcomas tu pisał wcześniej na ten temat . Razem z Tebu dobrze to zrobić. Może jak bardzo skrzypionka będzie atakować to bym to razem dał tzn. cukier, tebu i na robala.
  2. A ja obserwowałem na radarze co się działo. Mijało mnie jak Ronaldinho obrońców za najlepszych lat.
  3. Albo je szara pleśń opierdzieli na dzień dobry.
  4. No u mnie prognozują przeloty do środy, potem czwartek, piątek trochę większe przeloty a na weekend za tydzień po kilkanaście mm każdego dnia. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
  5. U mnie tylko ze studni. 30 metrów kopanej i jeszcze blisko 15 metrów pogłębiona.
  6. Całe 3,5 mm w nocy.
  7. U mnie też takie pojedyncze, jak pryskałem to na masce było widać.
  8. Coś chyba na północ ode mnie popadało. Złapaliście chociaż ze 2 mm ?
  9. Chcę ale żeby spadło dużo tak do 10 czerwca, a później żeby była pogoda. U mnie się jeszcze da uratować sensowne plony.
  10. Najgorzej że w długoterminowej się wycofują z opadów. Miało w przyszłym tygodniu padać a tu nic z tego. Chyba że się pomylą.
  11. To jakieś dziwne te gołębie, zamiast soję jeść to jeszcze pomagają w odchwaszczaniu :)
  12. U mnie wzeszły już w polu pod włókniną. Może bez szału ale lepiej niż rok temu.
  13. @ikcomas cukier to z jakimiś humusowymi odżywkami dawałem kiedyś dawno temu. A w pszenicy to jeszcze nie. Ale to ile tego cukru dajesz?
  14. Aż muszę się pochwalić. Wczoraj wieczorem 1 mm.
  15. Komosę, mam głównie, ale jak jest już duża to nie weźmie. Ogólnie to dostał w piątek odżywki taką sporą mieszankę. Teraz o grzybówce myślę.
  16. Ja siałem bobik 21 marca. 300 l/ha, 2,5 l boxera. Inna sprawa że chwastu też za bardzo nie wziął:) to taki spontaniczny eksperyment na malej powierzchni.
  17. A Sipmą z224 ktoś prasuje jeszcze? U nas zostało w okolicy ze 2-3 takie prasy w tym jedna u mnie, ale to już mam na własne potrzeby tylko.
  18. W sumie takiego typowego T3 nigdy nie robiłem. Zawsze było coś takiego jak @Pałuczanin1981 pisze T2/3 w postaci Soligora albo Delaro Forte. Wcześniej Tocata Duo. A to Tebu na kłos to co konkretnie daje? Bo to raczej na lepszą jakość ziarna jest, plon wyższy za bardzo chyba nie będzie.
  19. Boxer nalistnie nic złego bobikowi nie zrobił. Za to po Zemaxie rośliny zbladły i przyhamowaly trochę wzrost. Może to wina warunków atmosferycznych. Jednak na przyszłość odchwaszczanie strączkowych najlepiej załatwić doglebowo przed wschodami.
  20. W związku z tym popularnym ostatnio tematem skracania dokłosia. Jest gdzieś na forum temat retardantów i nie zauważyłem, czy można zakładać taki?
  21. Tak u niego by były 3 tygodnie między zabiegami. Coś mi się popierdzieliło, chyba od tych oprysków :)
  22. Jedno pole dziś T2 zrobione. Drugie po niedzieli. O tym samym dziś myślałem co @miwigos pisze żeby ze dwa tygodnie przerwy było między grzybówkami. Poszedł jednak w T2 Amistar Gold Max. To daje jeszcze opcję Tebu na T3. U mnie się prawie zrównały w fazach wzrostu obie pszenice tzn. ta siana na początku października i druga po 20. Obie mają liść flagowy, kłosów jeszcze nie widać. Dałem jeszcze 0,2 l Modusa do tej grzybówki zobaczymy co będzie.
  23. Boxer był tylko na próbie 20 arów. A wymyśliłem to bo mam marchew po bobiku i są tam jego samosiewy których Boxer nie ruszył. A skasować chcę komosę :)
  24. U mnie sokołki, jastrzębie i myszołowy się kręcą, ale gołębie nie dają za wygraną. Robiłem w czwartek próbę z Boxerem w bobiku powschodowo. 2,5 l /ha póki co bobik żyje.
  25. Pryskaliście Kierem coś? Teraz tak sobie wymyśliłem że może być u mnie w pszenicy na T2/T3 ale też się zastanawiam czy bobiku tym nie zrobić.