ikcomas

Moderatorzy
 • Content count

  3,537
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  150

Everything posted by ikcomas

 1. Obiecałem podać wyniki doświadczenia terminu siewu rzepaku na plon (no może raczej na jego wygląd bo jeszcze nie zebrany ;D ): Miejsce: Szepietowo Uprawa: rzepak ozimy Odmiany: populacyjna Monolit i mieszańcowa Polonez Stanowisko: klasa IIIa Przedplon: Przenżyto ozime Tulus Nawożenie i ochrona: taka sama dla wszytkich pól Cel doświadczenia: reakcja rzepaku ozimego na termin siewu Dwie odmiany rzepaku siane w 3 różnych terminach: 10.08.2012, 23.08.2012 i 3.09.2012 Rzepak siany najwcześniej miesiąc temu prezentował się rewelacyjnie teraz też jest super ale ten siany 23 sierpnia jest jakby bardziej wyrównany, ma więcej łuszczyn i jest zieleńszy, tamten zaczyna już dojrzewać. O rzepaku sianym na początku września niewiele dobrego można powiedzieć, marny był wcześniej marny jest i teraz. Wnioski: Hmmm, sam nie uprawiam rzepaku. Może ktoś bardziej kompetentny się udzieli?
 2. Stosował ktoś z Was Axial w pszenżycie? Nie ma rejestracji ale na stronie Syngenty jest informacja o tym, że: "Pinoksaden jest doskonale tolerowany przez najważniejsze gatunki zbóż: pszenicę, jęczmień, żyto, pszenżyto"
 3. Ziemia oddana była pewnie bezumownie? Ktoś pobierał dopłaty? Bo jeśli niezgłoszona do dopłat to są delikatne schody. Pierwsze co musisz zrobić to udać się do powiatowej ARiMR właściwej dla lokalizacji ziemi.
 4. Tak myślałem, lipa w takim razie. Obiecał, że mi wydzierżawi a potem sprzeda. Wyraziłem chęć a teraz ktoś inny robi na tym polu.
 5. Czy właściciel ziemi przez miedzę może oficjalnie u notariusza wydzierżawić ją komuś bez mojej zgody na piśmie?
 6. Bo heder do kukurydzy nie każdy ma i swoje kosztuje? Obciążenie kombajnu większe, amortyzacja dodatkowego podzespołu itp.
 7. Pokaż te gorsze bo ten co na zdjęciach jest super. W naszym regionie to na pokaz. @ansu tak ma być, też się kiedyś przestraszyłem. Zwiędniety był i przyklapnięty do ziemi. Nic mu nie będzie.
 8. Bo u Was jest bogaty park maszynowy. U nas sprzętu nie mają, jak przygotowywałem pole pod siew bezorkowy to klient był w szoku, że tak mało zapłacił bo sam gdyby orał i uprawiał to by go więcej kosztowało, nie wspominając już o czasie pracy oraz piekielnej grudzie po orce.
 9. Eeee to Ameryka u Ciebie, prowadzić normalnie, w zasadzie teraz to już na ostro Caryxem tak może 0,8. Widać, że liście ma do góry a teraz ciepło to będzie pakował. Ja mam całe gołe place.
 10. Orka to 400-500 za hektar, agregatem to myślę że ze 300 też trzeba brać. Za rozsiew nawozów biorę 100 już.
 11. Czymś, pogoń tego przedstawiciela. Jedyny słuszny to ch...s
 12. Jak teraz posieję pszenicę i mi wymarznie rzepak tak jak przewiduję to na wiosnę zostaję z trójkątem pszenicy w rogu pola. Jarej nie będę siał, tylko jęczmień lub kukurydza. P.S. Ten co później powschodził dopiero łapie 1 liść...
 13. Dobra, a co teraz robić? Przesiałbym pszenicą ale pszenica tu już była to raz, dwa rzepak pewnie i tak nie przezimuje. Poza tym jak tu zgłaszać do ubezpieczyciela areał? Nie robić nic i czekać do wiosny? A jak będzie niesamowicie ciepło? Może by tak posiać rzepak dla picu żeby coś było dla ubezpieczyciela. To jakieś pół hektara tylko, mam trochę swojego, dodam coli. Wiem, że to niemożliwe wiem, tego nie musicie mi tłumaczyć. Taki głupi pomysł przeszedł mi przez głowę bo siedzieć z założonymi rękoma nie umiem. Chodzi mi tylko o to, że jak będzie łaził po polu likwidator to żeby chociaż ślad był po rzepaku.
 14. U sąsiada dokopał się już do gnojowicy, jest moc. Niestety nic z nim nie robili bo tak pół na pół szachownica, agronom przyjechał popatrzył i słuch po nim zaginął, nie chcę wiedzieć jakich słów użył.
 15. Wybrałbym tebukonazol + metkonazol.
 16. Też już wyjaśniałem, że pole łaciate jest.
 17. Prowadzenie nierównego to jest dopiero jazda bez trzymanki. U mnie nic nie robione jeszcze.
 18. Aż tak? Gołożery. Larw nie widziałem ale może je wywiało bo dawało tak, że mało tego rzepaku nie powyrywało z ziemi.
 19. Właściwe pytanie brzmi CO tak zjadło?
 20. Ja nie zdążyłem, w środę jak wlało to woda stanęła na polu. Codziennie pada już prawie tydzień. Nie ma tego aż tyle ale błoto na glinie rozpaćkane.
 21. Lupimosa działa tak? Miała być mocniejsza tak? Bardzo interesujące...
 22. From the album Rzepak 2022

 23. From the album Rzepak 2022

 24. U mnie za zimno na grzyby. U sąsiada leży pryzma podłoża spod pieczarek, pewnie było coś nie tak i wyrzucili. Pieczarka brązowa ta lepsza, niektóre okazy to jak duże prawdziwki. Jakby wziąć wszystko to nie wiem 100 kg? Może więcej bo jak tylko odkrywa się warstwę to pod spodem pieczaki. Małe, duże jakie chcesz. Tysiące.
 25. A wiesz może dlaczego go wycofali? Osobiście dla mnie tiuram w niej to śmiech na sali bo przypomina mi się Zaprawa nasienna T w proszku mieszana w siewniku kijem. Jak zakazali Cruisera i rzepak przyjechał z zaprawą tiuram to nie wiedziałem komu w mordę dać.