ikcomas

Moderatorzy
 • Content count

  3,301
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  136

Everything posted by ikcomas

 1. Obiecałem podać wyniki doświadczenia terminu siewu rzepaku na plon (no może raczej na jego wygląd bo jeszcze nie zebrany ;D ): Miejsce: Szepietowo Uprawa: rzepak ozimy Odmiany: populacyjna Monolit i mieszańcowa Polonez Stanowisko: klasa IIIa Przedplon: Przenżyto ozime Tulus Nawożenie i ochrona: taka sama dla wszytkich pól Cel doświadczenia: reakcja rzepaku ozimego na termin siewu Dwie odmiany rzepaku siane w 3 różnych terminach: 10.08.2012, 23.08.2012 i 3.09.2012 Rzepak siany najwcześniej miesiąc temu prezentował się rewelacyjnie teraz też jest super ale ten siany 23 sierpnia jest jakby bardziej wyrównany, ma więcej łuszczyn i jest zieleńszy, tamten zaczyna już dojrzewać. O rzepaku sianym na początku września niewiele dobrego można powiedzieć, marny był wcześniej marny jest i teraz. Wnioski: Hmmm, sam nie uprawiam rzepaku. Może ktoś bardziej kompetentny się udzieli?
 2. Stosował ktoś z Was Axial w pszenżycie? Nie ma rejestracji ale na stronie Syngenty jest informacja o tym, że: "Pinoksaden jest doskonale tolerowany przez najważniejsze gatunki zbóż: pszenicę, jęczmień, żyto, pszenżyto"
 3. Kosił już ktoś? U mnie jeszcze słoma zielona i zaczyna się delikatnie pochylać mimo skracania i usztywniania. Liczyliśmy z kolegą z tego forum, że łącznie z przedplonem ma jakieś 200 kg N ale nie liczę na duże plony bo jest różnie na polu, to wymokło, to przypaliło, zobaczymy czy w ogóle się da zebrać. Gluten to już i tak szlag trafił.
 4. Bo ozimy to chwast. W tym roku się o tym przekonałem
 5. Nie, tym razem będzie inaczej. Mecz o wszystko, mecz o honor, mecz zamknięcia. Ja mam tak samo, dawno przestałem oglądać. Dopiero dzisiaj poznałem wynik meczu, zresztą specjalnej niespodzianki nie było :-)
 6. Może tak być, jęczmień ozimy nie tak dawno mi w ten sposób ugotowało. Ten co rokował na super plon. Na razie jest chłodno to może trochę się wchłonie, pszenicę zaczęło już przypalać
 7. Nie chcę Was denerwować ale u mnie prawie 60mm spadło teraz
 8. Nie ma tutaj drobiarzy ale temat dotyczy również przydomowych hodowli a takie wiem, że macie i aż dziw, że jeszcze nie ma tu takiego tematu. W Polsce panuje nowy szczep wysoce zjadliwej grypy ptaków oznaczony H5N8. A więc http://www.farmer.pl/produkcja-zwierzeca/drob-i-jaja/za-wypuszczanie-kur-w-czasach-ptasiej-grypy-8-tys-zl-kary,69013.html dotyczy całego kraju czy tylko stref zapowietrzonych?
 9. Stosował ktoś z Was może Antywylegacz płynny 675 SL do skracania pomidorów? Od niedawna ma rejestrację a zawsze problemem jest u mnie wielkość roślin.
 10. W tym roku to już plaga normalnie z tymi zwierzętami, to dziki (które obok mają kuku ale widocznie im się przejadła bo wolą ryć moją pszenicę), to sarny pastwisko sobie urządziły, teraz jeszcze krety. Jak drania wykurzyć?
 11. Cały czas i obserwuję Cię
 12. Prima aprilis ;-)
 13. Jestem, przeszliśmy razem z @jarki
 14. Delikatnie, 30 cm jakieś
 15. -24°C
 16. Pewnie jak u większości rok wyjątkowo udany jeśli chodzi o produkcję roślinną. Rzepak 3,7 - zadowalająco. Zboża nie ważone, pszenica te 7,5 średnio powinno być co na moje realia jest bardzo pozytywnym wynikiem. Grudniowa (siana 14 grudnia bez zaprawy) zakręciła się w okolicy 5,5 tony, byłoby lepiej gdyby nie dojechała ją susza w okresie krzewienia, nie podana saletra na czas bo zabetonowało. Jęczmień ozimy pozytywnie zaskoczył bo był plunięty już w maju gdyż nie rokował a dał pewnie te 6, z kombajnu wydawało się że 3 nie da. Jęczmień jary zbliżył się chyba do granic swoich możliwości, obsada miejscami ponad 1000 szt. i jakieś 6 ton. Gdybym stanął znowu przed dylematem czy siać w grudniu pszenicę ozimą albo czekać do wiosny i siać jęczmień jary to zdecydowanie pszenica ozima w grudniu. Jęczmień jary to kres jego możliwości, wszystko na czas, nieco spóźnione chwasty bo przymrozki były ale za to zadziałało elegancko a nie tak jak u sąsiadów bo "termin", posiany bardzo wcześnie wbrew obiegowym opiniom, że "wymarznie" (śnieg padał jak siałem). Otóż nie, nie wymarznie wytrzymał -8, dołkiem zrobił się biały ale odbił. Koszty bardzo podobne do pszenicy ozimej sianej w grudniu ale cena już całkiem inna.
 17. Jak to zima u Was? Na wschodzie o śniegu nie ma mowy a zawsze było odwrotnie
 18. No pewnie, jak zniszczyło tak, że nie można się przyczepić to pewnie. Ale jak leżą łuszczyny na ziemi to tam ch.j. Jak całość ocętkowana to też ku.s. Złomy nie policzone bo po co? Jeszcze trzeba mocno pilnować szacującego bo ślepy jak kret. Banda baranów
 19. U mnie nic nie było OK. Jeden szacuje a drugi który nie był na polu robi protokół. Granda i złodziejstwo
 20. UWAGA!!!! Nie ubezpieczać na poczcie!!!!!! Kasę wziąć łatwo ale oddać za szkodę nie da rady!!!! Koniec komunikatu
 21. Bo tamci już nie żyją. A każdy żyd uważa, że jest lepszy od innych (patrz Hitler - też był żydem), dla nich reszta to goje i mają pracować na nich. Nie chcę żyć w takim świecie. No i nie rozumiem, że słowo "żyd" wszyscy piszą z wiekiej litery. Niby lepszy? A czemu chrześcijanin piszemy z małej? Bo co? Gorszy?
 22. Tak, serio. Jeśli nasi przodkowie z narażeniem życia ukrywali tych jebanych śmierdzących nierobów a potem tamci wydawali nazwiska i adresy gdzie byli ukrywani a szkopy rozstrzeliwali całą rodzinę to w pale się nie mieści. No a na koniec jeszcze obarczają Polskę o holocaust? Jebać żydów!!!
 23. Ja? Oj, nie i nigdy nie. Wręcz przeciwnie :-P. Żydzi wy-pier-da-lać! Dobry żyd to upieczony w piecu i niech użyźnia glebę bo do tego tylko się nadaje
 24. A kto wie w czym jeszcze jest? Może w koszernej wołowinie? Ale w koszernym kurczaku już chyba nie :-P
 25. Nie pijcie Tymbarka. Test na COVID z popularnego napoju Tymbark wyszedł POZYTYWNY :-D. Noście maseczki, uchronią Was przed koronawirusem :-D :-D :-D :-D :-D :-D