arszczecin

Użytkownicy
 • Zawartość

  1277
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  21

Wszystko napisane przez arszczecin

 1. https://www.agrarheute.com/politik/bayern-beschliesst-hilfen-fuer-duerregeschaedigte-landwirte-547137 =========≠= https://www.agrarheute.com/wochenblatt/feld-stall/pflanzenbau/duerre-fuehrt-erheblichen-ernteausfaellen-546650 Przeglądarka Chrome prawy przycisk myszy -^tlumacz
 2. Jarki, info z Niemiec jest takie że nie ma paszy dla bydła i idzie pod nóż. Gdzieś pada hasło że prądu starczy, zabrać pasze z biogas. Qq na kiszonkę koszą już. Będzie głód?
 3. K...a czynsz dzierżawny i podatki pójdą w górę!
 4. Ponoć była burza, ponoć grzmiało grubo. Ponoć padało-2 kreski.
 5. Ale co? Ja już nie narzekam !
 6. Dajcie znać jak wam wyszło w protokole że zwierzętami.
 7. Niech się (..) czytać nauczą. Źródło min rol
 8. Zrób im bilans paszowy, roczny. To co im wyjdzie w stratach musisz dokupić. Nie robią łaski. Kosztów jeszcze nie poniosłeś, bo będziesz kupował we wrześniu, październiku itp. Do mnie przyszli. Chciałem 60%w qq wsadzili 70, spytali czy kupuję, tak kupuje. Czy mam faktury, nie mam potrzeby mieć. Ok.
 9. Co to znaczy że gmina nie wlicza? Jest kurwa punkt 13 chyba w protokole: inne koszt związane z występowaniem klęski. Niech się kurwa nauczą liczyć.
 10. Poniżej 30% z ogółu będzie z deminimis. Powyżej 30 z programu. W przypadku szkody w uprawie przekraczającej 70% będzie 1000 zł przy ubezpieczeniu do ha uszkodzonej. Poniżej h.. wie. Ikcomas, czy zwierzetowcy zgłaszali koszty dodatkowe w związku z potrzebą uzupełnienia bilansu paszowego?
 11. Sprzedam kosiarkę dyskowa vicon/kverneland 428 extra h m. Centralne zawieszenie, 2.8 m cięcia. 3 noże na dysku. Rok produkcji 2014, cena 13 000 zł.
 12. a u nas w pszenżycie średnia prędkość cięcia to 12 km/h plony rekordowe :P
 13. HEHE, nie na wsi :P I to nawet 5
 14. Pierwszy kombajn dziś widziałem!
 15. To teraz wyobraź sobie sytuację że masz 50% straty i ten cham jest 10 x gorszy. Co robisz? Będę złośliwy- tu się zapieraalaaa ;) ;) Bez złośliwości cieszę się że ci się udało
 16. @jarki i jak tam z kiłownikami?
 17. U nas jeszcze kombajny pod wiatą...
 18. W nocy plus 40
 19. 60 od wczoraj. W końcu wiem jak wygląda deszcz.
 20. Gdzie wam kuźwa pada? Mam metrową kuku która pościła wiechę. Kur...a deszczu
 21. Marecki, nie wiem jak ci to dokładnie wytłumaczyć musiałbym siąść do dokumentów ale głównie chodzi o to że w zapisach ustawy jak zabronisz kolu prowadzenia gospodarki łowieckiej nie ma odszkodowania. W przypadku sądowego wyłączenia grunty spod obwodu sytuacja jest taka jak na terenach miejskich ( z automatu nie wchodzącego w skład obwodu łowieckiego), znaczy że SP płaci odszkodowanie. @jarkichcesz namiary na Agnieszkę?
 22. @Marecki bo ty zrobiłeś coś innego niż pojawiający się nowy zapis w prawie łowieckim. Ty na podstawie wyroku trybunału konstytucyjnego wyłączyłeś swój grunt spod obwodu. W nowym prawie łowieckim , ponoć likwidując wyrok trybunału, wyłączasz swoje grunty spod gospodarki łowieckiej.
 23. Mareckiemu szkody wypłaca skarb panstwa, a szacuje marszałek województwa.
 24. 7 dni przed zbiorem powiadamiają gminę i tyle ma sołtys na oszacowanie - u mnie sołtys nie wyraził zgody na udział w komisjach szacujących, sam ma żniwa i nie ma szacowan !!! W przypadku braku zgody masz 7 dni na wystąpienie do nadleśniczego o szacowania odwoławcze i nadleśniczy ma kolejne 7 na przyjazd - jak zgłosisz tego samego dnia to max 7 dni. Przy dobrych wiatrach kilka dni. I 30 dni na wypłatę od zrobienia protokołu. Co do zostawiania, nie ma reguły. Ale raczej nie. Izba dopiero na odwoławcze u nadleśniczego może byc, ale świadków rolników możesz mieć .
 25. Jak nie przyjdzie w terminie to na drugi dzień bierzesz sąsiada, członka izby rolniczej robisz protokół ( w "szkodach lowieckich" masz gotowca) i wysyłasz wezwanie do zapłaty do ubezpieczyciela. Jak nie zareagują sprawa w sądzie. Będą mieli cholerny problem udowodnić ci że nie było tak jak masz w protokole. ( No tak, ale tu się zapierd..a a nie chodzi po sądach :):) ). Jak zrobisz protokol i fotki możesz kosić.