arszczecin

Użytkownicy
 • Zawartość

  1334
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  28

arszczecin wygrał w ostatnim dniu 4 Grudzień 2018

arszczecin ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

41 Excellent

1 obserwujący

O arszczecin

 • Ranga
  Tańczący z dzikami
 • Urodziny 26 Marzec

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  koszalińskie - mleczna pustynia
 • Interests
  Bo rolnik bardziej potrzebny Polsce niż Polska rolnikowi.

Ostatnio na profilu byli

45047 wyświetleń profilu
 1. DO OBEJRZENIA!!!!!!!!!!!!
 2. ASF

  http://www.piwet.pulawy.pl/piwet7/files/ASF/konf20170629/Afrykanski pomor swin.pdf @lokizom ja Ci kuźwa nie zazdroszczę. ------------------------------------ Patrząc na ostatnią histerię , na opinie ważnych personów celebrytów, na mainstreamową papkę, analizy ekooszołomów to jesteśmy q...a d..ie. Ekofacebook poważa jak mantrę chłopy jajec nie myją i roznoszą ASeFy. Nie wykorzystali bioasekuracji tu 75%, tam 30 mln zwrotu środków na asekurację.... Z całym szacunkiem, ale przekaz piwetowskiej prezentacji mówi jedno. Hobbyści rozwalili profesjonalistów
 3. ASF

  Powiedzcie mi jak zależne są dane: 1980 liczebność świń w PL - 22 mln liczebność dzika ok 50 000 szt 2018 liczebność świń w PL - 12 mln liczebność dzika os 200 000-400 000 - 500 000 szt ( tego nie wie nikt ) oraz porównanie PL i DK lesistość ok : 30 vs 15 pozyskanie dzika w sezonie 2013/14 260 000 szt vs 260 szt W Danii dzik uznawany jest jako szkodnik, eliminowany jest do zera, świat się nie zawalił, lasy się trzymają. Dania przy ludności na poziomie 5 mln ma ponad 1.7 mln myśliwych, Polska na ok 38 mln ma 130 000 myśliwych.
 4. https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/tworzenie-zestawienia-rlo Wybieracie "Zestawienia" -> Zestawienia z danych łowieckich i mamy dostęp do wszystkiego. Dosłownie wszystkiego; -wielkość kół łowieckich z danymi - RLO-1 Zestawienie z ogólnych danych o obwodach łowieckich - koszty i przychody prowadzenia gospodarki łowieckiej RLO-2 Zestawienie z informacji o przychodach i kosztach w obwodach łowieckich z poziomem grupowania dla kół , powiatów, województw itp -RLO-3.1 Zestawienie z danych o zwierzętach łownych (zwierzyna gruba) w obwodach łowieckich - również z poziomami grupowania, dla kół, powiatów itp... Polecam, jest tam olbrzymia wiedza.
 5. ASF

  https://twitter.com/michalrachon/status/1083111468449648645
 6. Mi się tytuł tego filmu podoba :P A bohater tego wywiadu to nie ten chudy!!
 7. U mnie w powiecie nie ma takiej ilości krow mlecznych!!!
 8. Kołodziejczak i Unia mają jeden problem. Są młodzi. Będą błędy. Muszą być. Idą grubo. Zobaczymy jakie będą reperkusje za blokadę na A2, bo będą. Ta ostatnia akcja w mojej ocenie była błędem- sam protest ok, za asf wpier... się należy każdemu od lutego 2014, ale w 100 parę osób blokować taką drogę? Przeca jakby się kierowcy wkurzyli to sami porządek mogli zaprowadzić. Blokada autostrady to ostasteczność, tutaj poszło bez przygotowania, na spontanie, tak jakby trwała walka o to kto szybciej coś zrobi. Tym bardziej że obok w sobotę był protest... Oglądając to co było w tv mam wrażenie że do pewnego momentu #JKA przykrył ich czapką. #MK w odpowiedzi zaczął wstawiać , w mojej ocenie nie potrzebnie, wstawki z; " a izrealskie też?" Same negocjacje, to o co było w tv też były chaotyczne, #JKA odpowiada na pytanie, ktoś wrzuca coś innego. Ale to wynikało z miejsca. Błędem było że prowadzono to na drodze. Tylko z drugiej strony #MK nie mógł zejść z drogi. A gdyby na rozmowy pojechała delegacja to była obawa że z A2 zmiotą ich. Brakuje liderów. Było to widać jak policja zaczęła prosić o zejście mówiąc o mandatach. Padło wtedy gromkie MICHAŁ, CO ROBIĆ!! Był popłoch. Dołączył się lider i problem zniknął. Niechciał bym oceniać go. Mało wiem. To co widać : Ma jaja. Jest energiczny, wie jak działać z mediami. Przyciąga ludzi. Kwestia czy chce zmienić coś czy dla siebie zmienić. Ale to jest pytanie do każdego z naszych liderów. Mało mamy ludzi z miotłami, każdy ma grabie- a wiecie jak grabią grabie. Jeśli Kołodziejczyk rozwiąże problem będzie wielki. Ale na to potrzeba czasu i doświadczenia. A tego nie mamy. Aby mieć pewność jak działać potrzebuje porażek. Aby nabyć doświadczenia. NA to też nie ma czasu. Rozwój organizacji powinien być liniowy. Tu jest mega skok. Mnie wczoraj zaskoczyła łódzka Solidarność RI. Szefem Rady Wojewódzkiej jest poseł Telus (pis) a tu powiatowa organizacja robi taką akcję! ----------------------------- Powiem wam coś innego. Mam masę uwag do rządzących, nerwy , wkur, złość. Ale wczoraj znalazłem stronę z udzieloną pomocą; każdą: suszowe, akcyza, ulgi w gminie, dopłaty do kredytów, wszystko ( @jarki wiem ile dostałeś :P ) i okazuje się że otrzymałem masę siana. Naprawdę masę w ostatnich 2 latach. Była olbrzymia pomoc, nie spotykana nigdy wcześniej. A nie byłem ubezpieczony. Więc tak stoję i biję się z myślami. Skoro jest tak dobrze, to czemu jest tak źle? Ale protokoły w ostatnich latach w moim gosp pokazują w ogólnym: 2018 -70% 2017 -50% 2016 -30% 2015 -30% Tu dostałem ok 400 zł , coś koło 0.30 zł/ha pomocówki 2014 - 0% 2013 -30% A, jeszcze jedno. Na pis głosowałem tylko raz. W 15 na PAD!
 9. @Marecki masz TT? @jarki wy 2 ziomki z kuj-pom to wam po drodze. Pewnie jadąc do roboty jka na gorącej liini cię trzyma
 10. Ale Ty się pisior zrobiłeś Jarki :P Porównywałem zachowanie min #JKA z naszymi spotkaniami w proteście. Ma jaja. Wejść między chłopów i się kłócić? Sawickas zza winkla od frajerów wyzywał. A ten wbił się i w polemikę.
 11. Panowie, mam kolegę. Nie mam pojęcia ile sztuk ale z 800-1000 m2 ma. Nie ważne. Od x lat, długo, piecze prosiaki, dziki itp. W sezonie nie jest wstanie ogarnąc pieców, a ma 2. Miał plan na ubojnie w MOL, ale koszty go przerosły. Więc stoi. W 2014 kpił ze mnie w związku ze SP. Ciągnął łacha. Dziś mówi że jest za... SP dotyczy tysięcy gospodarstw. MAŁYCH i średnich. Dżemy, pieczywo, sałatki, sratki, mięso, mleko itp. wszystko to co możesz podać na stół. Musli zbożowe!. Najprostsza rzecz, kapusta i sprzedaż kiszonej. Jabłka i przeciery. Wartość dodana z kilku arów ogródka. To jest mega ważne, bo nie wymaga ulg, inwestycji ze strony rządowej. Były wielkie nadzieje a wyszło: Dzisiejsze kom z fb minstra "Po wizycie w gospodarstwie Inspekcji wet. podjęłam decyzję o rezygnacji z rolniczego handlu detalicznego.Okazało się, że wciąż nie ma odrębnych przepisów sanitarnych dla małej produkcji i wytwarzanie żywności we własnej kuchni jest traktowana tak jak zakład spożywczy. Spełnienie bieżących wymagań dotyczących wykonywania prób laboratoryjnych surowców, gotowych produktów, atestów na każdy przedmiot używany w kuchni, prób dotyczących terminów przydatności do spożycia, etykietowania, odrębych szafek, lodówek, sprzętów, biurokracja związana ze szczegółowymi zapisami wszystkich czynności, to wszytko przewyższa ewentualny zysk ze sprzedaży produktów w małej skali. Wiec może zamiast mówić jak jest dobrze trzeba pochylić się na problemami, które zgłaszają rolnicy?" Edyta Jaroszewska Nowak Więc nie ma OCH tylko ACH dla JKA Lokizom, gdybyś miał szansę przerobić całość swojej produkcji na wyroby, wsadzić "ladę" do wybranego sklepu to spieniężyć żaden inny problem nie byłby ci znany. Info z mleczarni. Za ok 10 lat na terenie mojego powiatu zostaną 3 gosp produkujące mleko. Takie powyżej 200 szt krów. W momencie wejścia do UE miałem ok 50 producentów mleka w gminie. W momencie początku kwotowania mleka produkcja w zach-pom wynosiła powyżej 1% skali kraju. Dziś jest to 0.7 z kawałkiem. My naprawdę musimy wyskoczyć z tej drogi, bo będzie źle.
 12. @miwigos też tak myślałem. Aż na rozmowę wzięła mnie taka jedna babka co ma kilka ha. I pokazała co z tego może być i co to dla niej znaczy. A znaczy: Odzyskujesz Rynek. Mając rynek, masz marżę. Mając marżę masz zysk.Mając zysk masz kasę mając kasę możesz więcej. Gdzieś mam linka do radia szczecin z audycji o SP. Był tam gość robiący ( kurczę , nie pamiętam, dżemy , jogurty nie ważne) , robiący coś. W przeciągu kilku lat, bez ponoszenia wielkich kosztów zrobił markę. Dziś sprzedaż bezpośrednia dla niego jest za mała. Myśli o MOL. A ma już rynek! Ale na dziś SP jest spieprzona poprzez kontrolę. Kontrol na poziomię molocha ( ZNÓW). Sprzedaż bezpośrednia jest dla małych gosp. Jest na to zapotrzebowanie. A i z tego będzie kasa. Wyobraź sobie że @lokizom może ubić 10-15 prosiaków tygodniowo upiec i sprzedać na wesela. 800-1000 zł/szt. Dziś problemem jest ubój. Mogłaby pomóc mobilna ubojnia? Ciekawe co wz z ASF. 10 szt w tygodniu. 8-10 000 zł obrotu tygodniowo. A tak robią... Ws ministra ochy i achy. W zapowiedziach same achy. W działaniach na razie ma u mnie połowiczne ochy.
 13. Ja, mam mieszane uczucia do #JKA. Miałem okazję z nim osobiście rozmawiać przed. Fajny gość, mega wiedza, ciekawy sposób prowadzenia dyskusji. Miałem możliwość rozmowy w czasie ministrowania- może nie rozmowy a zadania pytań- dostałem zje...kę, ale nawet nie wziąłem tego osobiście do siebie. Miałęm okazję na żywca być już 3 krotnie na spotkaniach, dużych. I na każdym jest tak samo. #JKA gada, gada, gada a chłopom szczęki opadają. @ikcomas, rozmawiałeś z "moim" Józkiem. On lubi atakować. Więc na spotkanie idzie przygotowany. Z myślą załatwię Go. Czeka na dogodny moment. A #JKA w czasie swojego wystąpienia odpowiada już na jeszcze nie zadane pytania. Sala bije brawo. Józef rozgromiony na długo przed bitwą. :P :P Co z tego wyjdzie? Jeśli połowa, będę bił brawo, bravissimo . Na dziś jestem spokojny. Wiele obietnic nie jest na już. #JKA może ich nie doczekać jako MRiRW. Ale w eter poszły :P :P Mimo wszystko wiele się dzieje. Była osoba nie do ruszenia na górze, chyba jeszcze z lat 90. I już jej nie ma. Wszedł, wyciął. Koniec. Z drugiej strony słychać głosy o wielkim ego. Nie słuchania innych- to są głosy ze strony DZ. Za suszę. Wielki ukłon. Podejrzewam że wziął tron pod warunkiem że ma być kasa. Za chwilę będzie akcja ziemia. Zobaczymy. Mówi się o naciskach dzierżawców, izbowcach....Zmiany w mojej ocenie idą w złym kierunku...Nie ma braw!! Chciałbym aby się udało. Mówi o odzyskaniu rynków. Był wielkim orędownikiem sprzedaży bezpośredniej. Zaprawy neonikotynoidowe załatwił. Marecki, propaganda idzie wszędzie. Zobacz , nawet @jarki dobrą zmianę chwali- tso, bana dostanę :P :P ? . Nie tylko TVPropaganda, bo zwróć uwagę ile w tej tv mówi się obecnie o rolnictwie. Przypomnij sobie 8 lat po/psl. Cisza. Jak za pół roku będę krzyczał Ave Cezar znaczy że się udało. Jeśli nie to w bliskim sąsiedztwie ul. Wiejskiej nie widzę osoby odpowiedniej na to stanowiisko. A zastępców ma k...a dramat.
 14. Ale ze zrobił coś? Poza susza?