arszczecin

Użytkownicy
 • Zawartość

  1255
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  21

arszczecin wygrał w ostatnim dniu 25 Czerwiec

arszczecin ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

36 Excellent

1 obserwujący

O arszczecin

 • Ranga
  Tańczący z dzikami
 • Urodziny 26 Marzec

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  koszalińskie - mleczna pustynia
 • Interests
  Bo rolnik bardziej potrzebny Polsce niż Polska rolnikowi.

Ostatnio na profilu byli

44000 wyświetleń profilu
 1. W nocy plus 40
 2. 60 od wczoraj. W końcu wiem jak wygląda deszcz.
 3. Gdzie wam kuźwa pada? Mam metrową kuku która pościła wiechę. Kur...a deszczu
 4. Marecki, nie wiem jak ci to dokładnie wytłumaczyć musiałbym siąść do dokumentów ale głównie chodzi o to że w zapisach ustawy jak zabronisz kolu prowadzenia gospodarki łowieckiej nie ma odszkodowania. W przypadku sądowego wyłączenia grunty spod obwodu sytuacja jest taka jak na terenach miejskich ( z automatu nie wchodzącego w skład obwodu łowieckiego), znaczy że SP płaci odszkodowanie. @jarkichcesz namiary na Agnieszkę?
 5. @Marecki bo ty zrobiłeś coś innego niż pojawiający się nowy zapis w prawie łowieckim. Ty na podstawie wyroku trybunału konstytucyjnego wyłączyłeś swój grunt spod obwodu. W nowym prawie łowieckim , ponoć likwidując wyrok trybunału, wyłączasz swoje grunty spod gospodarki łowieckiej.
 6. Mareckiemu szkody wypłaca skarb panstwa, a szacuje marszałek województwa.
 7. 7 dni przed zbiorem powiadamiają gminę i tyle ma sołtys na oszacowanie - u mnie sołtys nie wyraził zgody na udział w komisjach szacujących, sam ma żniwa i nie ma szacowan !!! W przypadku braku zgody masz 7 dni na wystąpienie do nadleśniczego o szacowania odwoławcze i nadleśniczy ma kolejne 7 na przyjazd - jak zgłosisz tego samego dnia to max 7 dni. Przy dobrych wiatrach kilka dni. I 30 dni na wypłatę od zrobienia protokołu. Co do zostawiania, nie ma reguły. Ale raczej nie. Izba dopiero na odwoławcze u nadleśniczego może byc, ale świadków rolników możesz mieć .
 8. Jak nie przyjdzie w terminie to na drugi dzień bierzesz sąsiada, członka izby rolniczej robisz protokół ( w "szkodach lowieckich" masz gotowca) i wysyłasz wezwanie do zapłaty do ubezpieczyciela. Jak nie zareagują sprawa w sądzie. Będą mieli cholerny problem udowodnić ci że nie było tak jak masz w protokole. ( No tak, ale tu się zapierd..a a nie chodzi po sądach :):) ). Jak zrobisz protokol i fotki możesz kosić.
 9. Podpisujemy punktując błędy: Nie wyrażam zgody na ustalony plon, nie wyrażam zgody na ustalona wydajność nie wyrażam zgody....
 10. Z tego korzysta odr przy klęskach. Może być przydatne do szacowania szkód łowieckich. Niestety musi być dość nowy office. Podaje się daną uprawę na podstawie fadn exell sam oblicza wydajności i straty. Dane GUS. http://www.wir.org.pl/szkody/dane/
 11. Najlepsze że za chwilę ( nie wiem dokładnie przestał śledzić będzie tak jak było a nawet gorzej, czyli znów koło szacuje ).będzie zmiana i zamiast sołtysa będzie Odr. @jarki a kiedy zgłosiłeś szkodę?
 12. A u nas po 15 nie idzie sprzedać
 13. Ale o co chodzi panie @jarki. Zgłaszasz do gminy i czekasz na sołtysa ( jeszcze parę dni).
 14. Kolega spod Gorzowa mówi że 2 nie przekroczył.
 15. @sapek Ja nie bądź samolub. :P Niech pada u Ciebie i u mnie. No i Jarkiemu po złości :P