arszczecin

Użytkownicy
 • Content count

  1,448
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  28

arszczecin last won the day on December 4 2018

arszczecin had the most liked content!

Community Reputation

43 Excellent

1 Follower

About arszczecin

 • Rank
  Tańczący z dzikami
 • Birthday March 26

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
   koszalińskie - mleczna pustynia
 • Interests
  Bo rolnik bardziej potrzebny Polsce niż Polska rolnikowi.

Recent Profile Visitors

49,849 profile views
 1. Dawno dawno temu miałem to nieszczęście wystąpić w tym programie. Przyjechała pani redaktor do rolników gnębionych przez koła łowieckie. Rozmowa się nie kleiła gdyż zdaniem pani redaktor nie widać "nieszczęscia" rolników, nie ma krzyków, płaczów szlochów etc. Program poszedł w tv nawet były dokrętki za pół roku ale większość uczestników uważa że było to niepotrzebne. Głupkowaty program. Ale jeśli pomógł choćby przez przypadek jednej osobie to szkody nie ma...
 2. Na III kl owies rządków nie przykrył. Poza czubek nosa świata nie widzi. Kup krowy mleczne. Marecki teraz jest 3 lata prśk. To mają być pasy kwietne, nie uprawy kwietne. Np. w miododajnych typu gryka okres zbioru koniec września. U nas po tej uprawie nie zostanie nic. Zwierzyna. A co powiecie na kwotowanie emisji co2? Każdy rolnik w przyszłej perspektywie ma być zero emisyjny. W roślinnej nie ma problemu. A w zwierzęcej? Lokizom przy tej cenie świń jeszcze musisz na koniec roku limit dokupić. UE F##k UE. Będę złośliwy. Jak Domasławek to pewnie Renaulty będą sprzedawać.
 3. W ARiMR założą ci profil zaufany. Ja szedłem przez edowod
 4. ;) :) Była zrobiona zgodnie z zamówieniem.
 5. @lokizomnie martw się. Mam rolnika z ok 10 ha uprawa łubinu na 1 kategorii. 100 % łubinu zostało stalerzowane a strata ledwie przekroczyła 20%. Aplikacja w żadnym zakresie nie brała pod uwagę temperatur, które ugotowały rośliny. Aplikacja zadziałała tak jak była do tego zaplanowana także jest sukces. Po co drążyć temat. U mnie na terenie jest znany mi rolnik który przegroczyl 30% strat. W zachpomorskim na ponad 2 tys wniosków lekko ponad 300 przkeracza 30%. Dyrektor Szelągowska zapowiadała w lipcu na spotkaniu w minrolu ze rolnik producent zwierzęcy będzie mógł zaznaczyć rośliny uszkodzone z przeznaczeniem na prod zwierzęcą i straty w tej/tych uprawach będą x 2. Niestety w aplikacji nie ma ku temu możliwości.
 6. Jak go znam będzie konsumował na zimno :P Ps. Z ostrożności procesowej napiszę tylko, że Jarki nie jest tak stary jak tu wielu podaje.
 7. @jarki ja bym mu banana zasadził. Powiem Ci że te Pyrry są zuchwałe :P
 8. Czy ja was zaczepiam? Patrząc na 2 takich, których widziałem osobiście to ja jestem młodzieniaszek. #karwowskiTeam @sapek forum zdechnie bo musi. Nie z powodu zawartości, a z powodu że Świat poszedł do przodu. Padają gazety, padną fora. Sosialmedia je wykończą.
 9. Ansu, jak masz samochodówka to pisz. Jak masz kilka ton wal na olx. Jakri, koszty pokryje. Dopłaty zostaną. Ps. Gryka eko będzie z 5 tyś/tona. Na wiosnę nawet 4.2 netto
 10. Jest super. Tysiąc zwykłej tysiąc eko plus strączkowa. A tak poważnie to Cena 1050 netto konwencj, eko ok 1700 zł/t. W gminie większość wyschła. Do koszenia zostały ten na klasie 4. Coś koło tony będzie. Na 5 plon jakiś był ale zbyt niskie by podnieść.
 11. Miałem w planach kupić mtz 1523, dostałem na chwilę renaulta 155.54 i... kupiłem renówkę. ps. 260 tyś za mtz. Z modernizacją 150 km case wyjdzie 130
 12. Ty żyjesz!? Wczoraj pierwej raz jechałem mtz 1025.3 , cieszy mnie ze mnie odwiedli od belarusa :P
 13. poczytajcie wątek. https://twitter.com/jwojc/status/1424726417305219074?s=20 Ja idę. Wkurzył mnie jeden sempitern.
 14. A co ma areał do tego? Pacz, na 5 lat cztery wyglądają podobnie. https://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/inne-uprawy/bardzo-niski-lubin-w-wojewodztwie-zachodniopomorskim-skutki-suszy-pozostaly-ale-sama-susza-juz,109192.html 3 kredyty klęskowe pod rząd. , 4 lata bez plonów. I nie ważne czy masz 1 czy 500 ha. Ale zawsze się znajdzie jakiś Miwigos, który fanzoli. Bo AREAŁ! Mógł się ubezpieczyć!? Mógł się zabezpieczyć!? Na 30 cm wilgotność poniżej 10 %, na 30 cm temperatura ok 30 % po deszczu! Ale AREAŁ. Weź jeszcze napisz że może to sprzedać i iść na etat!.
 15. co powiesz na sytuację, ok 200 ha gosp, z peowskim przymusem wykupu gruntów, polowa w dzierzawie, swinie cykl zamknięty, inwestycja w sprzęt, kredyty od lat placone na bierząco i bank odmówił kredytu na zakup 3 ha x 20 tys/ha przy samym siedlisku?