arszczecin

Użytkownicy
 • Content count

  1,455
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  29

arszczecin last won the day on January 19 2022

arszczecin had the most liked content!

Community Reputation

45 Excellent

1 Follower

About arszczecin

 • Rank
  Tańczący z dzikami
 • Birthday March 26

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
   koszalińskie - mleczna pustynia
 • Interests
  Bo rolnik bardziej potrzebny Polsce niż Polska rolnikowi.

Recent Profile Visitors

51,133 profile views
 1. Nie bazy przechowaliczej a eksportowej. Okna na świat. Te 2 porty, plus mały w Kołobrzegu, większy w Darłowie. I ma to jechać w świat. Wykorzystanie na maksa. Na to powinna iść całą siła. @miwigos rynek może być zmienny ale patrząc na to co się działo na Lubelszczyźnie za chwilę było u nas. Więc 600 zł/ t pszenicy w żniwa jak najbardziej widzę. Do tego jeszcze mokre żniwa . I h... @jarkitak można nazwać. w Niemczech b. zestarzało się grono rolników. Nie ma następców więc niemieckie firmy produkcja żywności w Brazylii i na wschodzie. A w Europie zielony ład..
 2. Witajcie prawie wszyscy. Magazyny w porcie są najdroższą formą przechowywania. Tam ma szybko towar wejść i wyjść. Na dziś jest temat budowy agroportu w Gdańsku i Świnoujściu. W Gdańsku problemem może być ciasnota. Miał być budowany port za 500-600 mln ( magazyny płaskie na 100 tyś ton).. W Świnoujściu stoją gotowe płaskie magazyny na 102 k ton, w świetnej lokalizacji. Kilkanaście ha terenu. Bliskość gazoportu-tam w wyniku rozprężania gazu powstaje darmowe chłodziwo. Można postawić magazyny na warzywa, owoce, mięso. Ale do sedna. Za 20 kilka mln trzeba w Świnoujściu wybudować taśmociąg załadunkowy. Wpływają 50 k tonowce. Pojawił się kolejny port w Szczecinie- może wpłynąć 40 tysięcznik ... Budować trzeba oba porty ( Gdańsk - Świnoujście/Szczecin). Ps. Pszenica w lubelskim 650 zł/t Ps2. Głowa do góry najgorsze dopiero przed nami...
 3. Jarki problemem nie jest liczbą stacji bo ma być/jest deledetekcja. Problemem jest że ta stacja nie bada temp gleby i wilgotności. Iung ma wadliwe dane. Jak będziecie zbierali 0 t /ha pogadamy.
 4. Zobaczcie tuv pocztowy. Ma być pakiet na wszystko, łącznie z suszą
 5. @jarki ty normalnie masz zapędy jak ten drugi Jarek Dawni mnie nie było. Wchodzę. Nie ma Pałuka, jest @ikcom@s. Matko Bosko co tu się stanęło. Pozdrawiam Was wszystkich serdecznie. Głowa do góry najgorsze dopiero przed nami.
 6. To po kiego grzyba zaczynasz jeśli boisz się odpowiedzi? Jarki, doskonale to rozumiem. Ale czas tak sunie do przodu że to co dla nas staruchów ma być nowością dla młodych już jest przeżytkiem. Proszę powiedz czym cię obraziłem? Ps. Właśnie współtworzyłem największy protest w województwie od lat. Więc .. Siła netu. Kołodziej prędzej pójdzie w sojuszu PSL+Hołownia+au, jako jeden blok. Zagospodaruje lukę jaka stworzyła sie po lewej stronie. Lewica poszła w kierunku lewackim, na prawicy tłok więc z jego strony to jedyny ruch. Będzie "bronił" rolników i pracowników. Zwróćcie uwagę na wypowiedź jakiejś posłanki lewackiej ws małych firm i korpo. Tę lukę Kołodziej zapełni. I stworzą z Hołownia i WKk prawe skrzydło lewicy. Weź tylko pod uwagę ile naszego produktu trafia na rynki zewnętrzne. Korpo x % produktu sprzedaje na każdym rynku eu. Dlatego masz pl i nl i de pyry u nas a i w Czechach masz podobnie.
 7. Jeśli sądzisz że kiedykolwiek byłeś nawet najmniejszym moim problemem to powiem ci, że jesteś jedynie klonem Kubusia Puchatka. Jesteśmy dinozaurami. Facebuki to już przeżytek, młodzi poszli tam gdzie nawet nie wiemy że coś takiego istnieje. Ps. Chociaż chciałbym xobaczyć @jarki kręcącego rolnicze tiktołki :P
 8. Dawno dawno temu miałem to nieszczęście wystąpić w tym programie. Przyjechała pani redaktor do rolników gnębionych przez koła łowieckie. Rozmowa się nie kleiła gdyż zdaniem pani redaktor nie widać "nieszczęscia" rolników, nie ma krzyków, płaczów szlochów etc. Program poszedł w tv nawet były dokrętki za pół roku ale większość uczestników uważa że było to niepotrzebne. Głupkowaty program. Ale jeśli pomógł choćby przez przypadek jednej osobie to szkody nie ma...
 9. Na III kl owies rządków nie przykrył. Poza czubek nosa świata nie widzi. Kup krowy mleczne. Marecki teraz jest 3 lata prśk. To mają być pasy kwietne, nie uprawy kwietne. Np. w miododajnych typu gryka okres zbioru koniec września. U nas po tej uprawie nie zostanie nic. Zwierzyna. A co powiecie na kwotowanie emisji co2? Każdy rolnik w przyszłej perspektywie ma być zero emisyjny. W roślinnej nie ma problemu. A w zwierzęcej? Lokizom przy tej cenie świń jeszcze musisz na koniec roku limit dokupić. UE F##k UE. Będę złośliwy. Jak Domasławek to pewnie Renaulty będą sprzedawać.
 10. W ARiMR założą ci profil zaufany. Ja szedłem przez edowod
 11. ;) :) Była zrobiona zgodnie z zamówieniem.
 12. @lokizomnie martw się. Mam rolnika z ok 10 ha uprawa łubinu na 1 kategorii. 100 % łubinu zostało stalerzowane a strata ledwie przekroczyła 20%. Aplikacja w żadnym zakresie nie brała pod uwagę temperatur, które ugotowały rośliny. Aplikacja zadziałała tak jak była do tego zaplanowana także jest sukces. Po co drążyć temat. U mnie na terenie jest znany mi rolnik który przegroczyl 30% strat. W zachpomorskim na ponad 2 tys wniosków lekko ponad 300 przkeracza 30%. Dyrektor Szelągowska zapowiadała w lipcu na spotkaniu w minrolu ze rolnik producent zwierzęcy będzie mógł zaznaczyć rośliny uszkodzone z przeznaczeniem na prod zwierzęcą i straty w tej/tych uprawach będą x 2. Niestety w aplikacji nie ma ku temu możliwości.
 13. Jak go znam będzie konsumował na zimno :P Ps. Z ostrożności procesowej napiszę tylko, że Jarki nie jest tak stary jak tu wielu podaje.
 14. @jarki ja bym mu banana zasadził. Powiem Ci że te Pyrry są zuchwałe :P
 15. Czy ja was zaczepiam? Patrząc na 2 takich, których widziałem osobiście to ja jestem młodzieniaszek. #karwowskiTeam @sapek forum zdechnie bo musi. Nie z powodu zawartości, a z powodu że Świat poszedł do przodu. Padają gazety, padną fora. Sosialmedia je wykończą.