arszczecin

Użytkownicy
 • Zawartość

  1161
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  7

arszczecin wygrał w ostatnim dniu 30 Styczeń

arszczecin ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

26 Excellent

O arszczecin

 • Ranga
  Tańczący z dzikami
 • Urodziny 26 Marzec

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  koszalińskie - mleczna pustynia
 • Interests
  Bo rolnik bardziej potrzebny Polsce niż Polska rolnikowi.

Ostatnio na profilu byli

43292 wyświetleń profilu
 1. ASF

  Kup barany ;)
 2. ASF

  Pauk, trzymamy kciuki abyś sam zlikwidowali, a nie Ci zlikwidowano. OK 20% rolników dostaje odszkodowanie. Gdzieś w centrum k Warszawy gość z asekuracja 20 parę ton mięsa i powiatowy wracz nie chce wystawić papieru. Bo w kasie pusto. A główny geodeta mówi że a co tam asf. Mata wystarczy...
 3. ASF

  Im częściej jeżdzę tym gorzej widzę !! Nigdzie nie napisałem że popieram ich pozorowane działania. Napisałem że chłopy w kryzysie wykazują solidarność. Nie ważne czy sąsiedzi się lubią, jak się sąsiadowi stodoła pali to się gasi. Napisałem również że KILKU politruków dobrych byś znalazł. Pauk, Bronisław miał 70 parę pół roku przed. Spokojnie. Naprawdę, porównując to do protestu z 15 roku to tam było spokojnie, a dziś jest ogień!! Chwila. Zobaczycie.
 4. ASF

  @lokizom, nie zgodzę się z Tobą. Rolnicy jako nieliczni potrafią się zjednoczyć. Spójrz na 15 rok.. Byłem na spotkaniu, i atmosfera gorąca. Nie była tak gorąca w czasie protestów ws, ziemii- tu umówmy się dotyczyło to ściany zachodniej. Asf badziej wlkp i kujpom. Skupiska rolników. Opinia o politrukach też taka powierzchowna, miałem okazję z większością z kom rolnictwa z każdej opcji i kilku proludzkich byś znalazł. Protesty będą nasilały się im bliżej wyborów, ważne aby lokalni wiedzieli z kim idą. A im bliżej wyborów tym działania władzy będą bardziej chaotyczne.
 5. Moderator proszę usunąć we wpisie paluka znak RI, oraz nie używanie nazwy własnej.
 6. http://www.farmer.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/sejm-znowelizowal-prawo-lowieckie,77039.html To co wyszło z sejmu ( jeszcze poprawki senatu, potem szybki sejm , prezydent ) http://orka.sejm.gov.pl/opinie8.nsf/nazwa/1042_u/$file/1042_u.pdf @lokizom , wg tego co wyżej wzywasz gminę do szacowania, nie mysliwych. protokół prowadzi gmina ( lub jednostka pomocnicza ) . Pytanie, kto miałby się ubezpieczyć od zwierzyny- my czy oni? Pytanie czy firmy byłyby zainteresowane ubezpieczeniem od takiego ryzyka, bo wystąpienie szkody jest pewne. Był pomysł ubezpieczeń wrzucany.
 7. Maciej, był taki pomysł posła Ajchlera (po), ale ten pomysł ma wady. Jest drogi. Szacowania są proste w 90 procentach? 95%? Gdyby było inaczej to nie tylko ja i Marecki bym tu pisał a również całe kuj pom ;) Ja bym zrobił I etap normalnie, a potem jeśli się nie dogadali wojewodę.
 8. Maciej zagoglowałem się w jaskini żmij - nie mój cytat, pożyczony :P- w wielu miejscach pada : rolnicy wyłudzają odszkodowanie, w kolejnej jaskini żmij, w sejmie, myśliwce mówią że szkody to wina rolnika, bo wyłudzali odszkodowanie, bo się dogadać nie idzie. My nie mamy żadnego narzędzia do regulowania liczebności zwierzyny, nie mamy wpływu na szacowanie szkód. To członkowie pzła mogą wpływać na wielkość populacji, to dzierżawca lub zarządca obwodu dokonuje szacowań.
 9. Maciej, pokaz mi w jaki sposób oszukuje rolnik.
 10. #POGODA https://twitter.com/pikus_pol/status/969567224104214528
 11. nie. W szerokim uproszczeniu ( koledzy myśliwce poprawcie ) aby móc posiadać broń myśliwską musisz płacić składki na pzł - czysta parę rocznie.Płącąc, stajesz się członkiem pezetełu. Aby przystąpić do jakiejś kiły łowieckiej musisz być członkiem pzł. Musisz. Jak przystąpisz do koła płacisz składki na jego rzecz. To nie ma powiazana z wyłączonym obwodem w żaden sposob
 12. Zwierzyna ma wstęp. Na wyłączonym obszarze nie może chodzić myśliwiec z flinta gotową do strzału. Tak w wolnym tłumaczeniu.
 13. Od zawsze. Żywa Sp, walnięta pzł, jak chce mysliwiec na własny użytek musi kołu zapłacić
 14. każdy posiadacz flinty mysliwskiej jest zobowiązany do płacenia czysta z hakiem na rzecz pzł. Czy jest w kole czy nie. Jak nie płacisz , tracisz uprawnienia myśliwca- tak w skrocie. Al to koledzy po lufie niech wyjaśnią. @ikcomas, nie. Jak spaceruje po obwodzie lub nie po obwodzie jest własnością skarbu państwa ( zwierzyna dzika jest własnością SP ) , jak leży do góry brzuchem jest koła.
 15. Niezrzeszony w kole. Aby móc legalnie polować w Polsce potrzebna jestem roczny haracz dla Blocha. Na terenie zurbanizowanym, na terenie wyłączonym nie ma książki polowań, są decyzję administracji