miwigos

Użytkownicy
  • Zawartość

    7174
  • Rejestracja

  • Ostatnio

  • Wygrane dni

    243

Wszystko napisane przez miwigos

  1. Serio, juz tak szybko , u nas wszystko zielone jak w maju
  2. Bardzo dobrze sie talerzuje ziemia mokra
  3. No to po żniwach,
  4. To nie napadało u Ciebie przez ostatni miesiąć
  5. Rzepak zakończony, 8,5 do 9 miał
  6. A we wtorek nie padało , u mnie 11 mm , rzepak wczoraj wieczorem 10 % miał , dziś pochmurno i bez wiatru , może od 14 coś pójdzie
  7. Na frytki,cipsy , to mogą sadzić wielcy potentaci ,trzeba mieć wielkie magazyny i możliwość szybkiego załadunku , przy załadunku każdego samochodu jest przedstawiciel odbiorcy i bada wysmaża , czy tam coś suszy , sprawdza czy się nadają
  8. Wysuszył o 7% jeśli suszył do 8,5 % czyli 15,7 zł za 1 tono / % , to jak za darmo,
  9. Mocno leży groch , u nas kosza w jedna strone , inaczej sie nie da
  10. Zaraza ziemniaki już zjadła
  11. Ale to była suszarnia przewoźna, okrągły walec z góry otwarty w środku żmijka mieszająca, ile zapłaciłeś za suszenie tych 10 ton
  12. Ale to Ci suszył ktoś małą przewożną suszarnią , w większej takiej ilości nie da sie wysuszyć,
  13. 10 ton wysuszyć to musi byc mała suszrnia , nie podjął bym sie tego , rzepaku nie warto suszyć , sam szybko wysycha na polu
  14. Szybko siwy będzie
  15. Na obecne warunki za mały masz kombajn, zostało do koszenia 1/3 rzepaku i połowa pszenicy, wczoraj miała 14,5 do 15 koszone o 15,30 , 100 ton udało się skosić
  16. Właśnie duża presja zarazy , ogórki po deszczach tez szlag trafia
  17. Pszenicy skoszona 1/3, wilgotność 14,5 do 16, rzapaku 2/3, wilgotność 6 do 8,6
  18. 50 mm spadło, jak podeschnie , to kolejny opad na horyzoncie
  19. Bez przesady zaczęte słabsze kawaki, dobre 9, drugi kawałek po kuku 10
  20. Jeden kawałek bez paru kilogramów 4 tony , z wyglądu max 3, drugi nie skończony , ale koło 4,2-4,3, ten wizualnie ładny zielone liście miejscami ma, pszenica bardzo dobrze
  21. 5 ha pszenicy skoszone na suszarnie wilg. 16 %, 2 ha na magazyn 14,5 %, przez noc 43 mm o pada, rzepaku mniejsza połowa reszta zielona jescze, po pszenicy wieksza część raczej
  22. Pierwsze pole dojrzały w poniedziałek będzie koszony
  23. Od 15 mm do 34 mm , zależy od pola odległości do 1,5 m od siebie , 700 m dalej i potrafiło być 23 mm
  24. Ujowe koszenie będziesz miał A jak wygląda ten groch przmarznięty
  25. Tak mało deszczu i czarne ?