Wścieknięty Wąż

Użytkownicy
 • Content count

  17
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Wścieknięty Wąż

 • Rank
  Forumowicz

Profile Information

 • Gender
  Not Telling
 • Location
  Jo zza Buga

Recent Profile Visitors

3,760 profile views
 1. Ponoć dobry jest czosnek i oregano. Niektórzy nazywają je naturalnymi antybiotykami. Nie próbowałem, ale wielu sobie chwali.
 2. U nas w łódzkim podobnie :/ nikt rozsądny nawet nie próbuje kombinować....
 3. Zawsze do usług :>
 4. Opakowanie zakwaszacza (4 kg) kosztuje koło 50 zł. Biogen T koło 70 zł /kg ;//// Ceny są dość wysokie, lekką ręką tona paszy kosztuje mnie 140-150 zł drożej ale uważam że warto bo dzięki temu, po odsadzeniu upadki zdarzają się bardzo rzadko. A prosięta w końcu tak dużo tej paszy nie zjadają.... :)
 5. hmmm... słyszałem różne teorie, jeden gość twierdził że pomaga spryskiwanie świń piwem :> ale wątpie w skuteczność tego zabiegu, piwo lepiej wykorzystać w inny sposób ;) :) :)
 6. Do mnie w łodzkie wołali chyba koło 55/t z dowozem, jak podlasie to rzeczywiście może być drogo.... http://www.baza-firm.com.pl/kopalnie/morawica/kopalnia-wapienia-morawica-sa/pl/31198.html Zobacz to, ale nie wiem co to za wapno, bo nie brałem nigdy. Trochę bliżej Ciebie... ;)
 7. hmmm... nie wiem co pod jabłonie bo się na tym nie znaju, ale ja wapno węglanowe biorę zawsze bezpośrednio z Siewierza z kopalni. Jest taniej niż u pośredników, a wapno jest super, efekt gwarantowany :)
 8. 50 dych za sztukę nie wygląda źle, szczególnie myśląc o gęsiach na większą skalę. Tyle że 2000 szt nie wykarmisz sposobem gospodarskim, trzeba się liczyć z wyższym kosztem paszy.... Ale uważam że jest to sposób na ratunek dla mniejszych gospodarstw trzymających dotychczas świnki, bo opłacalnośc tej gałęzi produkcji mizerna....
 9. Mój tatko ze 30 lat temu miał 1000 gęsi, to zarobił na tym tyla, że wystarczyło na "sześćdziesiątke", 2 przyczepy i jeszcze zostało... :> teraz może nie jest to aż tak dochodowe, ale słyszałem że ceny są dobre i produkcja się opłaca... tylko wszystko zależy od ilości.... mówią że minimum to 2000 szt
 10. Wszystko zależy od punktu widzenia. Ja jestem zwolennikiem ściołowego utrzymania, bo ten system jest bardziej przyjazny dla zwierząt. Na rusztach jest więcej "kontuzji" racic, częściej się gryzą... Poza tym, byłem w kilku chlewniach bezściołowych, to "aromat" jaki w nich panuje jest nie do wytrzymania. W chowie na słomie - o ile gnój jest regularnie usuwany, powietrze jest o wiele czystsze. Nie wiem, czy odór panujący w tych chlewniach był kwestią zaniedbania hodowców, czy też w chowie na rusztach jest to normą.No i na słomie zwierzętom jest zwyczajnie "wygodniej".... :) mogą spokojnie ryć, przekopywać ściółkę, a na rusztach nie ma takiej możliwości. Natomiast trudno wyobrazić sobie fermę np. 2000 tuczników z ręcznie usuwanym obornikiem. Tu ewentualnie wchodzi w grę chów na głębokiej ściółce, ale chyba mało kto to praktykuje. Generalnie wszystko zależy od wielkości produkcji i zasobów siły roboczej :)
 11. U mnie 4,00 netto ;/ nic ino zwijać interes ;/
 12. Wieki temu mój ojciec karmił tym świnie - rosły megaaaaaa ... ;) ale teraz to chyba zabronione, tak jak marcinek rzekł - oficjalnie ;))
 13. Jeśli chodzi o zakwaszacz to selkocid... na opakowaniu piszą 4-6 kg dla prosiąt, ja daje 6 żeby było porządnie zakwaszone. probiotyk to Biogen T. Dodaje 1 kg na tonę... Sam zakwaszacz to mało. Odkąd zacząłem dodawać Biogen, biegunki występują sporadycznie.
 14. Szczepienia szczepieniami.... u mnie szczepień niet, a problem ograniczam odpowiednią paszą: dobrze zakwaszoną i z probiotykiem.
 15. U mnie pomógł dodatek mączki rybnej + jakieś zabawki w kojcach. Ale tak naprawdę powodów "gryzienia" jest multum. Od zbyt wysokiej temperatury, przez duże zagęszczenie i system bezściołowy, aż po żywienie...