Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
mleczko

kanibalizm

16 postów w tym temacie

moim zdaniem to tylko chwilowa pomoc to na pewno nie jest rozwiązaniem problemu, ja mam troche problemy z wentylacja i mysle ze to jest głowny problemem

zobaczcie jak u mnie się gryza

post-3510-1325010852,12_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobno świnie podgryzają inne, jak się nudzą. Wtedy taki "kiwający się" ogonek sąsiadki, który można ugryźć, jest jedyną rozrywką. Jak mają ściółkę, w której mogą poryć, albo jakieś zabawki w kojcach - piłki do turlania, może czochradła jak u krów? - to się nimi zajmują i ogonkom dają spokój. Ale czy to naprawdę działa nie potwierdzę, świń (jeszcze  ???) nie mam.

 

A może w stadzie jest jakaś jedna agresorka, prowokująca resztę i wystarczy ją odizolwać, żeby wzajemne podgryzanie się skończyło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przerabiałem to i tak

-obcinanie ogonków

-wentylacja

-zmiana paszy {bilans}

-zabawki

-przyciemnianie

pomaga wszystko ale co naprawdę sam nie wiem

 

-porządny pręt i w nos sztukę agresywną ???

-albo izolować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie już pomogło - rano i wieczorem smaruje dziegciem, tak jak kazał weterynarz. śmierdzi ale skutkuje, juz sie tak chetnie nie podgryzaja

post-25181-0-03064200-1325064913_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po ciegciu nadal się nie gryza ale jeszcze nie znalazlem przyczyny ???

dlatego jeszcze go nie odstawiam i codziennie smaruje

dodatkowa praca ale co zrobic innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

poszukaj normy Leszka Mroczki tam powinny być DLG to niemieckie towarzystwo rolnicze

i porównaj ze swoimi paszami jak są duże różnice to żywieniowca za fraki i do roboty

ja miałem super żywieniowca {kolegę} z schaumann'a jak był problem to zawsze pomógł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no tak żywienie to podstawa, ale i warunki utrzymania, przy dużym stresie, na przykład za duża obsada itp, też się będą gryzły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie pomógł dodatek mączki rybnej + jakieś zabawki w kojcach. Ale tak naprawdę powodów "gryzienia" jest multum. Od zbyt wysokiej temperatury, przez duże zagęszczenie i system bezściołowy, aż po żywienie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie gryza sie juz warchlaki smaruje im ogony dziegciem smierdzi jak cholera ale na troche pomaga, musze sprawdzic pasze bo to jest chyba główny powód ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmmm... słyszałem różne teorie, jeden gość twierdził że pomaga spryskiwanie świń piwem :> ale wątpie w skuteczność tego zabiegu, piwo lepiej wykorzystać w inny sposób ;) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0