agromatik

Użytkownicy
 • Content count

  163
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  15

Everything posted by agromatik

 1. Stolicami polityka niezależnie od opcji jest Mamona i Koneksje i w zależności od potrzeb (zawsze olbrzymich) udają się do odpowiedniej. Media są zależne od kapitału, więc trąbią taki rytm jaki właśnie ów wystukuje Jakoś o niemieckiej ubojni nasze media (wszystkie niemalże) cichutko i niemrawo poinformowały, a o francuskiej spółce gdzie bracia mieli ubojnię i zakład utylizacyjny i razem przerabiali co lepsze kąski, to już praktycznie zero informacji. Czechy przepchnięte tak jakoś bokiem pod dywanem. Mając kontakt i styczność z lekarzami IW wiem, że w takich przypadkach, nie ma litości i zmiłowania, wręcz jest brutalna egzekucja, no ale media ........toż to już nie jest news dnia, a szara rzeczywistość. A polski klient i tak nie uwierzy i sięgnie po wieprza z Barbadosu lub Sri-lanki.
 2. @jarki a co mamy pisać? Polacy to dziwny naród, jak na półce będą stały obok siebie nasz i zachodni produkt, to sięgnie po ten drugi bo zdecydowanie lepszy, a poza tym "nie będę dorabiał darmozjada". Zresztą widać to po komentarzach pod artykułami. Jak by można było (regulamin) , to bym napisał, że mnie to już dupa boli od tego wstawania z kolan.
 3. a tak japę darli http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019-02-28/nielegalny-uboj-w-stolicy-czech-zabezpieczono-ponad-tone-miesa/
 4. @ar pamiętasz zbiegów Romka? Prawie roczek się z nimi bujał by je wyłapać, nawet usypanie nie pomagało. U mnie ze 4 razy były w nocy, grasowały na połowie gminy.
 5. Pod którym pomnikiem msza i apel poległych?
 6. Ten numer z szacowaniem odwoławczym przez nadleśniczego to jakiś niesmaczny żart. KPA i KPC jasno ustalają. że osoba zainteresowana nie może być sędzią we własnej sprawie. Przecież większość leśników należy do PZŁ. Nietrudno będzie o sytuację gdzie nadleśniczy będzie rozpatrywał sprawę odwołania na szacowanie w kole łowieckim, będąc jego szeregowym członkiem lub co gorsza w jego zarządzie. Trudno w tej sytuacji o zachowanie bezstronności. Powstaje kolejny gniot prawny, chyba tylko po to by zaliczyć kolejny temat, niekoniecznie skutecznie. Przy tym rozwiązaniu brać łowiecka dalej będzie nas dymać na szacowaniu i tak naprawdę nie będzie się do kogo odwołać. Po drugie czy naprawdę nie ma lepszych i bardziej zorientowanych fachowców, leśnicy to tacy wszechstronni fachowcy że i na produkcji rolnej też się znają? Przygotowanie merytoryczne i praktyczne maja pracownicy doradztwa rolniczego. Jakoś to oni, nie leśnicy czy inni kominiarze, zajmują się szacowaniem klęskowym. Czym się różni take szacowanie od szacowania szkód łowieckich? W jednym i drugim występuje ubytek plonu, tylko sprawca jest inny. Żeby znowu nie było, że chcieliśmy dobrze, a wyszła kupa.
 7. No to ja starą pe-lotkę po dziadku A. wyciągam, tylko dajta chopy czas na przesmarowanie antyka.
 8. Czyli przechodzisz z BEBIKO na normalne żywienie. Łatwiej jakieś zawody kajakowe na zalewach śródpolnych i od razu będzie jakaś sałatka na zagrychę z resztek rapsa czy innej pszenicy.
 9. Kałuże przekroczyły stan alarmowy, pierwsza fala powodziowa zabrała karpie i siano, renifery odmówiły współpracy i kazały Mikołajowi szukać bardziej odpowiedniego środka lokomocji. Mimo wszystko życzę Wam wesołych świąt, oraz wszystkiego co można sobie zamarzyć , a przede wszystkim zdrowia i pogody ducha.
 10. Daje głosy, bierze kasę?
 11. Co do premiera to się zgadza, prezydentowi może tylko reki nie podać i na nowogrodzką herbatkę nie zaprosić
 12. Raczej ogon, oraz żwirek z zawartością.
 13. A czy wiesz na pewno że go do tego nie zmuszają, ktoś musi kontrolować oszołoma.
 14. Ale @Marecki co tobie kot zawinił? mruuu mruuu mruuu.
 15. Taki z katalogu SIKU, a w najlepszym wypadku ogrodniczego dzika
 16. Trzeba zacząć od pytania marszałka przed głosowaniem, zawsze zaczyna od negacji: czy jesteś za odrzuceniem.......... Tych 49 to wybrańcy narodu i wody sodowej.
 17. Chyba już za stary jestem, bo jakoś nie wierze w ten fundusz. To znaczy fundusz będzie, ale te remonty.......!.....?
 18. Prognoza na nadchodzący długi weekend:
 19. 9,9 mm na metr wody przez dobę i delikatny wietrzyk w porywach tylko niecałe 15 m na sekundę.
 20. http://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/nawozy/mocznik-dzialanie-na-wiosne,61565.html
 21. A to już inna para kaloszy, a raczej woderów.
 22. Następna "...... zmiana" i rejestr korzystania z kibelka murowany. Parę latek temu, był taki co to jaskółkom zabronił włazić do obory. Po takich rozporządzeniach, widać jak daleko od problemów rolnictwa są ludzie którym dano władze rządzenia nim.
 23. Śmiać się czy wyć z rozpaczy? http://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/pies-nie-moze-wejsc-do-krowy-rozporzadzenie-ministra,720601.html