agromatik

Użytkownicy
 • Content count

  183
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  15

agromatik last won the day on January 29 2018

agromatik had the most liked content!

Community Reputation

16 Good

1 Follower

About agromatik

 • Rank
  Boss

Profile Information

 • Gender
  Not Telling
 • Location
  zachodniopomorskie

Recent Profile Visitors

6,623 profile views
 1. no jak się wyprostujesz i ten kosturek schowasz
 2. Czy ja nie trafiłem przypadkiem na forum geriatryczne? @arszczecin młody to był kiedyś, teraz jest dojrzały.
 3. skrzynia jest sama w sobie prosta jak kłębek drutu kolczastego ale jej używanie wku...., no chyba że operator jest notorycznym alkoholikiem to wtedy spoko jeździłem tym nie wiele, więc to są moje subiektywne odczucia
 4. te z linii 900 to 4 cylindrowe uturbione różnią się budową skrzyni, przedniego mostu i podnośnika, można wyhaczyć wersję z rewersem mechanicznym. Linia 1000 to silnik 6cyl i nowa skrzynia której obsługa jest tak skomplikowana jak obsługa akceleratora pod Genewą dwutarczowe sprzęgło.
 5. To ustrojstwo od początku produkcji ma możliwość montażu 3 par wyjść hydraulicznych, więc przyłączy nie brakuje. W rusku bolączką jest niechlujność wykonania elementów precyzyjnych w hydraulice, jak na przykład niedokładne spolerowanie, a nawet jego brak, elementów rozdzielacza. Wydajność hydrauliki jest spora bo 60l, więc po likwidacji luzów i kosmetyce można tym pracować, nawet bez mitycznego wiadra oleju w zapasie. Co do wagi agregatu nie poszalejesz bo ciągnik ma słabe, łatwo pękające miejsce jakim jest obudowa sprzęgła ze skrzynią pośrednią.
 6. Wszystko idzie rozkminić ale nie zawsze na trzeźwo.To tak jak z kobietami.
 7. nawet 2 i co by o nich nie mówić to są twarde skurczybyki dla równie twardych skurczybyków niektóre rozwiązania w nich są w swej prostocie wręcz genialne, a do niektórych to bez pół litra lepiej nie podchodzić
 8. To na zdjęciu to regulator siłowy, jeżeli nikt tam nie dłubał to częsta wadą jest lekkie przestawienie sie na osadzeniu, lub regulacji dźwigni sterowania (dół zdjęcia). Wystarczy zlikwidować luzy i lekko przestawić dźwignię na osadzeniu, lub jeżeli jest to na regulacji.
 9. A chociażby dlatego że podatek płacisz nadal Ty i nie jest to gruntowy, a od nieruchomości ze stawką za teren przemysłowy.
 10. Jak masz dostep do mieszanki to zdecydowanie. Wygląd spoiny w porównaniu do CO2 bajka, praktycznie brak odprysków, jarzenie łuku tez zdecydowanie lepsze. Jedyne zalety CO2, że jest łatwo dostępny i zdecydowanie tańszy no i wystarczy mieć gaśnicę śniegową i masz butlę na CO2.
 11. Tak orientacyjnie średnica drutu razy 10 i zwiększasz lub odwrotnie w zależności od warunków (na zewnątrz czy w pomieszczeniu) i oczywiście jakości spoiny. Zaopatrz się w spray antyodpryskowy.
 12. Mam coś podobnego 450 A max, fajnie się to transportuje, przeciągnięcie tego z jakieś 10m zaspokaja chęć użytkowania tego ustrojstwa na co najmniej kolejny rok. Kabel zasilający od tego ustrojstwa więcej waży od inwentera 250A. Teraz prawie wszystko robię tym inwerterkiem, nawet miga nie chce się mi odpalać bo zdecydowanie za ciężki.
 13. Z tym cyklem masz rację dokładnie jest tak jak napisałeś. Na początku może to wydawać się full opcją, ale po pewnym czasie można dostać padaki od "ciągłego" włączania się termika. Patrz też na podajnik, o ile dobrze przeczytałem to tam jest 2 rolkowy, dobry ale ma tendencje do szarpania czyli nierównego podawania drutu spowodowanego poślizgiem rolek na drucie i ogranicza wymianę przewodu (bo skuteczny jest do 3m). 4 rolkowy działa o niebo lepiej.
 14. Przy tum magnum maksymalny prąd spawania osiągniesz w cyklu 60% czyli na na 1 min pracy 60 s spawanie reszta to pauza. Trochę słabo przy większej robocie. Przy chinolu z tymi amperami też bym o jakieś 20% zredukował. Każda elektroda na opakowaniu ma wskazówkę jaki biegun na elektrodzie i masie, oraz jakim rodzajem prądu spawać.
 15. Tak w TVP Historia