Florek

Użytkownicy
 • Content count

  49
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Florek

 • Rank
  Boss
 • Birthday 06/16/1993

Profile Information

 • Gender
  Not Telling
 • Location
  Wschodnie Mazowsze

Recent Profile Visitors

3,012 profile views
 1. Ja w tym roku Gringo, Orinoko i Probus. Miałem Rotondo , sezon 2016 i 2017 rekordowo ale ostatnie dwa lata za mocno susza je spaliła, i w tym sezonie odpuszczam, Probus pierwszy raz i ok, tylko skracać trzeba bo lubi wylegnąć, Gringo sprawdzone przez kolegów i w mojej okolicy na przestrzeni kilku lat chyba najstabilniejsza odmiana, Orinoko po raz pierwszy, trzeba próbować nowości.
 2. Również byłem na wykładach pana Schonbergera razem z kolegą , również z niedowierzaniem słuchaliśmy zaleceń o niskich dawkach azotu. Niby rzepak u mnie nie głodował na jesieni, więc azot w glebie jest, niemniej jednak dawka 100N wydaje się mała. Z drugiej jednak strony jeśli progozy opadów potwierdziłyby się to dla rzepaku powinno wystarczyć w tym roku ..
 3. ASF

  Wiadomość z ostatniej chwili .. ASF przekroczył Wisłę... padły dzik zarażony ASF znaleziony w okolicach Kampinosu.
 4. No w końcu konkretny opad deszczu bo od wczoraj do teraz 30 litrów spadło, oziminy i rzepak uratowane ale zboża jare to ze 3 tygodnie za pózno. Na wschodzie Mazowsza to porządnie nie padało od miesiąca.
 5. U mnie w tym roku wystąpiło wyjątkowe nasilenie DTR, pszenica odmiana Arkadia, co ciekawe objawy wystąpiły 2 dni po oprysku mieszaniną prochloraz-epoksykonazol-fenpropidyna. Ale mam ciekawe doświadczenie, bo mam 2 hektarową działkę z Arkadią gdzie pierwsza dawka azotu poszła późno bo 10 kwietnia ( warunki wilgotnościowe nie pozwoliły wjechać) i tam Arkadia jest czyściutka. Wydaje mi się, że z racji tego że azot był podany późno i długo nie mogła ruszyć, to krócej była porażana przez patogeny z powodu lepszego przewietrzania łanu. Taka teoria.
 6. Dawałem Command 0,15 ha i 1 litr Afalonu. Dziś planuje dać Plonvit Motylkowe, Asahi, siarczan magnezu i kristalon pomarańczowy, powinien dostać kopa ;)
 7. U mnie od początku kariery z rzepakiem, sieje Visbiego, jest niezawodny, siałem też trochę Xenona ale nieco gorzej sypał, był Saveo ale nie też się nie sprawdził z powodu dużych strat po zimie, obecny sezon większość Visby i na próbę Atora, i narazie bardzo mi się podoba a rośnie na słabszych stanowiskach.
 8. @jarkiCo do ph to nie jest najgorzej, pszenica i rzepak rosły na tym polu bardzo ładnie, opcji jest kilka : opóżniony siew z przyczyn wyższych, trzyma go command, zlewne deszcze po siewie lub zimny kwiecień i maj z przymrozkami, albo wszystko na raz.
 9. Dokładnie tak, gdy grad jest przed żniwami to Concordia szacuje od razu szkodę.
 10. Panowie jest jeszcze sens stosowania siarczanu magnezu i kristalonu na pszenicę. ? Odmiana Arkadia.
 11. Kolego #ikcomas ja wybieram się tam, jedziemy zorganizowaną grupą z lokalnym dystrybutorem śor.
 12. O kurcze kolego #jaki to mnie podłamałeś zdjęciami grochu. Mój jakoś wigoru nie ma i nie wiem co jest nie tak z nim.
 13. Kolego #Pałuczanin81 w Concordii to normalna praktyka firmy już od wielu lat, w 2014 roku miałem grad i tak samo dwukrotne szacowanie, dostałem 33 %, w tym roku tak samo pierwsze szacowanie jest wstępne a drugie ostateczne, i nie widzę w tym nic niezwykłego. U mnie ostateczne szacowanie okóło 2 czerwca.
 14. Agrolok w piątek proponował 1430 netto na nowe zbiory, transport ich.
 15. U mnie też były dość mocne przymrozki ale o dziwo groch nie doznał żadnych uszkodzeń. A mam jeszcze koledzy pytanie, pierwszy raz mam groch, na co obecnie powinienem zwracać uwagę? Szkodniki, choroby ? A i czy jest sens nawożenia dolistnego. Pozdrawiam