maslak88

Użytkownicy
  • Zawartość

    704
  • Rejestracja

  • Ostatnio

  • Wygrane dni

    23

Wszystko napisane przez maslak88

  1. w niedzielę jechałem do Wrocka i za bardzo nie widziałem rzepaków posianych, chyba naprawdę będzie mniej rzepaku posiane w tym roku.
  2. i robi się dwie stówki przebitki na tej samej odmianie, można
  3. @przem co u was tak drogo, ja mogłem mieć Architecta za 1150 brutto z Cruiserem
  4. Kukurydza mokra po 500
  5. + 10 w górę
  6. U nas w 2016 roku podczas siewów była susza, i nikt nie miał takich super wschodów jak ci co zasiali Strip Tillem, uważam, że na słabsze gleby w trakcie suszy nie ma lepszego rozwiązania, no chyba że ktoś ma 2 ciągniki i jeden orze a drugi zaraz za nim sieje, to to też jest dobre rozwiązanie
  7. Tak głownia guzowata, w tym roku to częsty widok, ale zależy dużo od odmiany
  8. w tym roku miałem siać 35 punktowo ale chyba zwiększę do 40, zakładając że 5 nie wzejdzie w takich warunkach to 35 będzie docelowo
  9. no to jaka wg ciebie jest prawidłowa?
  10. od wczoraj żyto u nas podrożało o 50 zeta, aktualnie 650 netto
  11. Też to słyszałem od przedstawiciela zwłaszcza gospodarstwa po kilkaset hektarów redukują
  12. u nas nawet kurniki żyto zaczęły skupować - 600 netto, chyba się obawiają że z zagranicy też za bardzo nie sprowadzą, bo tam też susza
  13. KWS Dakotana mi się podobała w tym roku na poletkach, tylko przeraża mnie mrozoodporność - 3
  14. tylko jak wyremontujesz to przynajmniej wiesz na czym stoisz
  15. @Marecki jak chcesz na kichę to zasiej gorczycę z owsem albo jęczmieniem i będziesz miał z tego trochę żarcia dla rogaczy, jak dobrze pójdzie to gorczyca wyrośnie na 1,5 m
  16. Zalecenia do rzodkwi na poplony to 20-30 kg, facelii 10-15. Facelii w mieszankach z tego co widzę to zalecają max 4 kg. A grykę odradzał @przem bo szybko wydaje nasiona i zachwaszcza plantację następczą @sapek zasiej 15 kg rzodkwi i 4 facelii i powinno być dobrze
  17. @jarki pierwszy lepszy mróz i poleci
  18. a jakbyś miał kupić nasiona, to byś kupił i zasiał?
  19. dziś burza i 2 litry, tylko popsuło prasowanie
  20. @jarki jak tam ci wyszedł Copernicus? Lepiej od Rohana?
  21. co dzisiaj tu nikt nie pisze, czyżby żniwa na całego?
  22. z nocy 7 mm, wszystko czarne
  23. od rana do teraz 26 mm
  24. wczoraj dolozylo 15
  25. Pamiętam, że tak mi kazali zostawić jak miałem gradobicie w rzepaku 2 lata temu