35 postów w tym temacie

Bizon Super Z056 rocznik 87.

Wyposażenie dodatkowe: rozdrabniacz słomy, wentylator w kabinie  :)

3788f717521c5070m.jpg

910aa41db1d17094m.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

proszę jaki zadbany poczciwy bizonik  :)...miałem też takiego tyle,że z 83 roku i bez kabiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że faktycznie jego stan jest naprawdę ok - ma wszystkie osłony, nie było żadnego bliższego spotkania ze słupem na polu itp. Nawet nie psuje się za bardzo. Tylko komfort pracy w nim, mimo że z kabiną - masakra :-\

Są firmy co oferują klimę do takiej kabiny, ale to koszt kilka tys. PLN, a trzebaby jeszcze pouszczelniać wszystko, a tego chyba się nie da zrobić dokładnie przy mechanicznych dźwigniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może instrukcję albo katalog w wersji elektronicznej do Z056?

 

ps. Jak wasze bizony w tym sezonie się sprawują/sprawowały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może instrukcję albo katalog w wersji elektronicznej do Z056?

 

Tutaj są skany: http://instrukcja.pl/i/jig_1#photo_top

 

A jak chcesz *.pdf to musisz założyć konto na chomikuj.pl i ściągnąć np. stąd: http://chomikuj.pl/Mariano1/Bizon+Z056+Super/Instrukcja+obs*c5*82ugi+kombajn+zbo*c5*bcowy+BIZON-SUPER+Z056,445282908.pdf Niestety ta przyjemność będzie kosztowała ok. 2 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Super! Dzięki! Już same skany są ok i mi pomogły. Ale pdf-a też na pewno ściągnę i może zbinduję, żeby  książka była pod ręką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam męskie pytanie mianowicie jak ustawiacie swoje bizony do podstawowych zbóż znalazłam to co byście jeszcze konkretnie dopowiedzieli

W przypadku czterech podstawowych zbóż (pszenicy,

żyta, jęczmienia i owsa) wstępne nastawienia tych zespołów nie różnią się znacząco.

Prędkość obrotowa bębna młócącego może być wybrana z zakresu 800-1100 obr./min,

szczelina omłotowa na wlocie 14-19 mm, a na wylocie 4-8 mm, otwarcie żaluzjowego sita

górnego 11-19 m, a dolnego 3-12 mm oraz prędkość obrotowa wentylatora 600-1100

obr./min. W przypadku zbioru owsa stosuje się większe otwarcie sit i mniejszą prędkość

obrotową wentylatora. Powyższe parametry mogą się różnić dla konkretnego typu kombajnu i

należy je traktować jako dane wyjściowe, stanowiące podstawę regulacji mechanizmów

roboczych kombajnu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no ja poczciwym bizonkiem nie młóciłem z 20 lat więc wiele zapomniałem

modę tylko powiedzieć że ustawienia te co piszesz to bardzo ''luźna'' podpowiedź

każde zboże jest inne nawet w tym samym rodzaju np. jęczmień jedna odmiana się

lepiej domłaca a inna gorzej i trzeba pokombinować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś z was montował klimatyzację w swoim bizonie? Pomyślałem, że idzie zima, trochę wolniejszego czasu, może sprubóję coś wykombinować - może wstawic taki używany zestaw z jakiegoś auta ze szrotu.

Robił ktoś coś takiego? Może jakieś inne pomysły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj biedron ja też miałem jeszcze rok temu bizona i wiem co to znaczy jeździć nim w upał, i tak jak tobie marzyła mi się klima, ale wybij sobie to z głowy koszt klimy która by miałaby być to ponad 7000 zł. i nie ma pewności że się schłodzisz bo kabina którą masz nie nadaje się do tego jest po prostu nieszczelna, pisze ci to bo tak jak ty marzyłem o niej bo sam kosiłem w swoim 130 ha gospodarstwie i dla swojego zdrowia kupiłem nowy kombajn z klimą.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

toś mnie pocieszył ;) Fakt że kabina nie jest szczelna choćby przez to że wszystko jest na dźwigniach, a nie na kablach. Myślałem że ktoś może próbował takich eksperymentów z bardziej pozytywnym skutkiem. Na razie kombajnu niestety nie wymienię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

biedron poszukaj klimy od dużego wana szaran czy też chryslera lub kia carnival na szrotach, one mają troszkę b. wydajne wentylatory cudów nie będzie czyli 16` ale zimne powietrze trochę cię schlodzi a lepszy rydz niż borowik dla teściowej

to wcale nie musi drogo wyjść, zamiast do szefa idź do placowego;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

''zamiast do szefa idź do placowego;)''

u nas jest wręcz odwrotnie placowi dorabiają na boku >:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie u nas jest tak samo, taniej u placowego niż u szefa. ja klime już za 50 nabijalem, a szef chciał 120 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was prośbę w takiej sprawie. W Bizonie z056 pekł przegub mechanizmu różnicowego. Naprawiliśmy to, złożyliśmy, ruszamy, a tu koła napędowe blokują się. Co to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pewnie że warto tylko traf poczciwą maszynę od małego rolnika

u nas jeden kupił od pierwszego właściciela z sąsiedniej wsi za coś koło 30000

maszyna garażowana stół do rzepaku kabina dosłownie jak od kol. @biedron ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o wydajność tej maszyny i jakość oczyszczania? Ponieważ u nas się śmieją niektórzy, że za bizonem nie trzeba siać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś umie dobrze ustawić maszynę i ma nie pogięte sita, cepy itp, to nie powinno być źle. mówię to na swoim przykładzie - ziarno dobrze wymłócone, za kombajnem zawsze sprawdzam czy w kłosach nic nie zostaje, wg mnie jest ok, ale na pewno przy nowoczesnych maszynach będzie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się