maslak88

Użytkownicy
  • Zawartość

    704
  • Rejestracja

  • Ostatnio

  • Wygrane dni

    23

Wszystko napisane przez maslak88

  1. Widzę kombinacja Agrii
  2. może cena netto, to w takiej to już w miarę pasuje
  3. pamiętaj że to azot ma czekać na roślinę a nie odwrotnie, to nie jest luty żeby się zastanawiać czy siać.
  4. Nikt się chyba tego nie spodziewał
  5. a z czym na T1 lecicie? już wybrane? Boogie, Delaro, Unix z Ternem czy może RevyFlex? Co lepsze?
  6. Jak rzepak drogi to śruta rzepakowa też
  7. a jakie dawki Priaxora i epoksykonazolu? Litr Priaxora i 0,6 l Epo (125g/l)?
  8. Adexar plus w pszenżycie na T2 jaka dawka wystarczy? Bo przy 2 litrach to drogo wychodzi
  9. sprawiedliwie to by było gdyby były dopłaty do produkcji, tak jak to jest teraz do bydła przykładowo, a do hektara to jest za dużo patologii
  10. cenowo wychodzi podobnie jak saletra, oczywiście cena czystego składnika
  11. Na kontraktach już jest po 1950
  12. Widmo tęgich mrozów się odsunęło i dobrze bo śniegu już nie wiele zostało
  13. Cena na kontrakty 1900 netto https://fdw.pl/skup-zboz/notowania/
  14. można też samemu sobie obliczyć zapotrzebowanie https://www.schr.gov.pl/p,160,doradztwo-nawozowe
  15. U mnie w okolicy gościu ma focusa i powiem że robi piękną robotę, ale nie wiem czy po kukurydzy na ziarno już by tak pięknie było, wydaje mi się że by się zapychał bo jednak gęsto ma redlice, bocian na pewno z bałaganem na polu sobie poradzi i jeszcze można nim siać kukurydzę. Jak do zboża i rzepaku, brak qqrydzy w płodozmianie to wybrałbym Horscha, jak QQ jest w gospodarstwie to bym się zastanowił nad bocianem.
  16. nie ma sensu odkładać orki na wiosnę no chyba że ktoś ma dużo obornika bądź gnojowicy/gnojówki i musi na wiosnę wywieźć
  17. U nas usługa siewu QQ 110 - 130 zł Opłacalność zakupu siewnika do siebie powiedzmy na 10 ha - żadna, a gdzie tu jeszcze paliwo
  18. u nas po 500 a co do sprzętu to siew i zbiór zrobisz usługami a reszta sprzętu przeważnie jest w gospodarstwie
  19. u mnie przez wczorajszą noc około 40 mm, wszytko pływa, kukurydza pochylona i połamana
  20. a to ja znam inna wersję z tym że na koniec chciał dopłaty
  21. Tylko że na polach gdzie rzepak przypada pierwszy raz też szału nie ma
  22. Kuleckiego jeszcze w miarę się ogląda
  23. Wartości liczbowych teraz nie pokazują
  24. z nocy 17