sapek

Użytkownicy
 • Zawartość

  133
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  6

Wszystko napisane przez sapek

 1. ... trafiłem ostatnio niechcący do pobliskiej szkółki i tak oglądając sadzonki truskawek - już oczywiście przebrane o tej porze - stwierdziłem że chyba najlepiej mimo wszystko wygląda Senga i Dukat - te odmiany miały duże sadzonki, żywo zielone liście bez grzybów pokroju czerwonej plamistości... i mnie naszła taka filozoficzna myśl - jak często nie doceniamy tego co mamy... :) moje kochane Dukaciki już sie przyjęły i mam nadzieję że nic im nie będzie i za dwa lata pier...ą plonem ... :)
 2. ... i tak liczę się z opcją poprawki wiosennej, ale przy terminach siewu zazwyczaj w okolicach 20 września to coś przed zimą trzeba zrobić bo w poprzednich latach to się zdarzały takie miejsca na polu że było na wiosnę chwastu tyle co pszenicy....
 3. ... no jesienny zabieg herbicydem w pszenicy zrobiony... padło na Komplet 560 SC nie wiem czy to dobry wybór - czas pokaże...w sumie pierwszy raz robiłem jesienne odchwaszczanie, więc to dopiero początek zbierania doświadczenia w tej kwestii...
 4. ... to nie zdjęcie to odnaleziony niedawno obraz van Gogha...
 5. ... akurat to że ktoś nie ma produkcji zwierzęcej nie oznacza że nie pracuje ciężko... już nie mówię żę muszę się oganiać po polu w tych moich owocach, nieraz pomarznąć a nieraz poopalać... pracowałem trochę u takiego znajomego przy wycinaniu brokułów i kalafiorów - są tacy którzy woleliby od zbierania tych warzyw wozić ten przysłowiowy gnój, a są tacy że mają i jedno i drugie... więc nie sprowadzajmy ciężkiej pracy jedynie do wożenia obornika... :)
 6. ... no w tym roku niestety na malinie nie dało się zarobić - pogoda zrobiła swoje... ale truskawki jak najbardziej się udały... u mnie taka dywersyfikacja produkcji (truskawki, maliny letnie, maliny jesienne) pozwala lepiej rozłożyć pracę w sezonie i większe bezpieczeństwo ekonomiczne - ten rok to dobrze pokazał, truskawki się udały a maliny niestety nie... ale nie ma co płakać jutro będzie lepiej :)
 7. ... no w tym roku zasiałem po owsie tą rzodkiew oleistą i tak myślę dac jeszcze trochę humusu activ przed talerzowaniem i w przyszłym roku kartofelka sadzić... niestety ale deficyt obornika sprawia że przeważnie pod owoce go stosuję a pod ziemniak trzeba kombinować... a tak teraz się zastanawiam... z nawozów sztucznych jaki azotowy polecacie pod ziemniak?
 8. ... a myślałem że chłop ze wsi wyjdzie ale wieś z chłopa nigdy... a tu proszę wolne wekendy, niedługo to 5 tygodni urlopu będą żądać....
 9. ... co tu tak cicho ostatnio...? tzn mam na myśli całe forum
 10. ... sadzenie zakończone, dużo tego nowego nasadzenia nie ma bo raptem 28 arów i w zasadzie 99% tego do dalej Dukat...teraz żeby tylko przezimowały ...a zapisy na zbiory tych starszych już przyjmuję... jakby ktoś się chciał zrelaksować przy zbieraniu truskawek to zapraszam, zaczniemy pewnie jakoś na początku czerwca (przy dużej liczbie chętnych możliwość podziału na turnusy)... :)
 11. ... nie martw się u nas to niektórzy gnoje pod buraki dają w kwietniu... :)
 12. ...Pałuczanin ty to masz ciekawą rodzinkę - szwagierka spod Lubartowa, ciocia z Syberii, jeszcze może o jakimś wujku z Tanzanii się dowiemy niedługo :)... u nich pewnie tylko jakieś bataty to może naszego swojskiego polskiego ziemniora by spróbowali... :)
 13. ... ja wiem czy taka duża chyba nie jest aż taka wielka... wydaje mi się że Syberia jest większa ... :)
 14. ... musiałem wygooglować tą Tarkawicę czyli jakoś blisko nie jest... no google maps pokazuje ok 46 km a co ty mnie śledzisz już ? :)
 15. ...DPD ponoć rzuca wszystkim co przewożą jak... workiem kartofli... :) nie chcę żebyś miał poobijanych więc może lepiej przez GLS wyślę...:)
 16. ... ja wiem czy takie eko... Mospilanem dostały i trochę Polifoski 6 przed sadzeniem poszło... :)
 17. ... ja sprzedaję te moje pyry 60zł/100kg jakby wam zabrakło to zapraszam .... :)
 18. ... u mnie sąsiad wczoraj trzeci pokos zebrał... :) miał tam może kilka kostek ale zawsze to coś, a tak poza tym to dziś pada cały dzień...
 19. ... dokładnie ja np mówię truskawkom że jak nie wyrobią planu trzyletniego to będą do zaorania....
 20. ... ja tylko napisałem co jest u mnie w sklepie w którym kupuję...:) jeśli będę pryskał na jesieni w tym roku to pewnie samym Kompletem...
 21. ... ty się śmiejesz a to dziadostwo odchwaścić to trzeba przez pole wzdłuż i wszerz przemierzyć na nogach - z gracką i w traktorze, - z pielaczem i opryskiwaczem i glebogryzarką.... zaczyna się wiosna i się rusza w truskawki z okrzykiem "a hoj przygodo"...
 22. ... u mnie na kwadracie jest boxer i komplet... ten komplet niby DFF i flufenacet... coś z tego wyjdzie?
 23. ... w przyszłym roku posieję po pszenicy ozimej... obiecuję...chyba żę trzeba będzie ozimą zaorać na wiosnę.... tfu tfu tfu przez lewe ramię :)
 24. ... kurcze mało pszenżyta w tym roku posiałem raptem żeby kurom trochę urozmaicić pokarm... ale pszenica już na jednym kawałku się nawet zieleni miejscami :)
 25. ... u mnie już każdy wschody ogląda a wy sie kłócicie no gęstość siewu... a myślałem że Lubelszczyzna taka zacofana... :)