Raps

Użytkownicy
 • Zawartość

  14
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O Raps

 • Ranga
  Forumowicz
 1. ja jestem za phosagro zeby zrobili konkurencje naszym nabijakom , i yarej. Tylko zeby kupujac nawozy od phosagro to tylko u dystrybutora z renoma a nie jakis tam wynalazkow firm udu ś
 2. w superfosfacie masz siarczan wapnia czyli gips. I teoretycznie ta siarka sie nie marnuje tylko jest w calym okresie wegetacji pobierana. dlatego tez zwie sie nawoz siarkowo fosforowo wapniowy z balastem wapnia i siarki U mnie zasobnosc w magnez spada wiec trzeba w 2018 sie tym zajać.
 3. Lubofosy w ktorych forma chemiczna fosforu jest fosforyt czesciowo rozlozony ma tylko 2,5 % pieciotlenku fsforu rozpuszczalnego w wodzie, moze i dobry nawoz na minimum srednia zasobnosc gleby ze wzgledu na rzepak ktory potrzebuje miec rozlozony dostep fosforu w calej wegetacji. Ale podkreslam przy niskiej zasobnosci to zabojstwo. i nie wiem jaka jest akualna cena ale podobne nawozy chyba ma timac. Ogolnie to stosuje superfosfat prosty granulowany, jest jescze Lubofoska 3.5 10 20 z 10 % rozpuszczalnego w wodzie na bazie superfosfatu prostego wymieszanego z chlorkiem potasu i siarczanem amonu. Powoli rusza dyskusja na temat nawozow fosforowych gdzie one maja zawartosc szkodliwego kadmu, a najczystsze sa zloza z rosji i to co ma Yara Fajne nawozy ma Phosagro Ultra 8 i 10 i Yara. I ewentualnie polifoski i dap. Ciekawi mnie w superfosfacie siarczan wapnia, producent mowi ze siarka jest dostepna przez caly okres wegetacji, ale ja na swoich polach jeszcze nie probowałem zastosowac w pierwszej dawce nawoz azotowy w siarka . I to chyba moj blad bo polaczenie siarczanu amonu z siarczanem wapnia pokazuje rycina ponizej. a plon rzepaku w tym roku od 31 dt na polu z kiła do 46 dt. Moze wspomogl by chociac o 100 kg siarczan amonu zastosowany w 1 strzale.
 4. i nie jestem powiazany z zadna firma nawozowa jak sugeruje jarki

  1. jarki

   jarki

   Po ostatnim napisanym poście cofam JEDNO ostrzeżenie 

  2. Raps

   Raps

   w sumie to i 5 powinno;/

  3. jarki

   jarki

   Idziemy w dobrym kierunku

 5. dlaczego jestem zablokowany?

   

 6. i jeszcze piszesz w temacie ze ja nie o jakies mojeej nieprawdzie i wklejasz linki do lubofosu i ultry;/

  1. jarki

   jarki

   Ewidentnie do ostrzeżenia @ikcomas co myślisz ?

 7. samo z siebie tak się nie stało

 8. dlaczego nie moge odpowiadac w tematach?

 9. nie moge odpowiadac bo nie mam cytuj ani okienka do odpowiadania

   

  1. jarki

   jarki

   Jak to nie możesz

 10. i co ci dalo zablokowanie mnie?

   

 11. zablkokowali mi pisanie w tematach ....

  1. jarki

   jarki

   Kto cię kurna zablokował co ty bredzisz

 12. akurat na pierwsza dawke saletrosan druga mocznik
 13. Ładowanie polifoski 600 kg i tym podobne odrazu nam niczego nie załatwi, roślina odżywia się z zasobności gleby również, a jeżeli ta będzie niska przy którymś makroskładniku to i można tonę sypać ale i tak roślina tego nie pobierze czesc zostanie wymyta czesc trafi wzmocni zasobnosc gleby np. ja teraz bardziej się skupiam na azocie jak go sobie rozbić
 14. a gdzie szukasz punktu zaczepienia do zwyzki plonu?
 15. Wracaj do zasady komentujesz to uzasadnij swoją wypowiedz. Jestes uzytkownikiem pod nickiem Boss ale wiedza twoja opiera się na tematach które sa poruszane w poszczególnych działach przez rozne osoby. Ja nie rzucam oskarżeń wobec kogoś tutaj, tylko chcę wyciągnąć jakieś wnioski.