przem

Użytkownicy
 • Zawartość

  531
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  19

przem wygrał w ostatnim dniu 17 Luty

przem ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

25 Excellent

1 obserwujący

O przem

 • Ranga
  Boss

Profile Information

 • Gender
 • Location
  dolny śląsk

Ostatnio na profilu byli

3506 wyświetleń profilu
 1. Nie jest za wcześnie na azot już tak kiedyś u mnie było że warunki były na wjechanie z azotem na początku marca przez 4 dni a później przyszła zima na 3 tygodnie. Ten kto nie podał pierwszej dawki w terminie i siał całą na początku kwietnia miał plony mniejsze o około 500-800 kg/ha.
 2. Przy tej temperaturze w tym tygodniu to dalej myślicie że bez T0 się nie obejdzie ??!! Niech tylko aparat asymilacyjny się obuduję czyli zazielenią rośliny i czymś chronić będziemy musieli.
 3. Substancje czynne w pszenicy
 4. zacytuje jednego z mądrzejszych wg mnie ludzi związanych z rolnictwem;Tadeusz Kościelniak "Specjalista z Łosiowa dodaje, że jeżeli będzie mokra wiosna, to trzeba będzie brać pod lupę rośliny pod kątem chorób grzybowych. Bowiem mogą zaszkodzić uprawie na większą skalę. Jednak mimo opadów śniegu i deszczu gleby są przesuszone. – Podczas miesięcy zimowych ilość opadów to jest 20% opadów rocznych. Czyli wiosna zapowiada się sucha, wręcz mogę powiedzieć bardzo sucha, Ja tu nie chce nikogo straszyć ale skutki ubiegłorocznej suszy mogą być jeszcze większe w tym roku (…)" U siebie na górkach pola już są białe a przecież to jest dopiero 2-3 dzień z temperaturą powyżej 10 stopni.
 5. jedno jest pewne dziwna pogoda :) pomału pojawia się bazie na gałęziach
 6. osobiście zacząłem już siać Kizeryt na rzepak
 7. kukurydze. Najlepiej wyczyścisz pole z chwastów
 8. Siarka powyżej 50 kg/ha jest szkodliwa. Optymalne nawożenie Kizerytu to 200 kg w rzepaku
 9. Od IIa do VI
 10. I niby jak oceniacie tegoroczne konferencje ?
 11. pszenice siane od 5 do 12 października, czyli u mnie w optymalnym terminie, 3-4 silne rozkrzewienia
 12. U mnie w normalnym roku wegetacja rusza na całego od 10 marca a T1 robię przeważnie w okolicach 20 kwietnia. Początek strzelania w źdźbło jest regulowane przez długość dnia a nie przez temperaturę czy też nawożenie itp. To skoro tiofanat jest taki zły na T0, to tylko zostaje fenpropimorf aby działa w niskich temp i był tani a wtedy na T1 dwie wersje: Prochloraz+epoksykonazol+propikonazol prochloraz+tiofanat+propikonazol
 13. To co w takim razie polecacie na T0 ?!?! Tylko że Capallo wyjdzie 140-150 zł netto
 14. ceny brutto z 2018 roku T1 -99,45 zł + (w tamtym roku do tej ceny dodawałem jeszcze 62 gramy epoksykonazolu w cenie 38,85 zł) T2 - 156 zł