przem

Użytkownicy
 • Content count

  1,148
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  31

przem last won the day on September 25

przem had the most liked content!

Community Reputation

35 Excellent

1 Follower

About przem

 • Rank
  Boss

Profile Information

 • Gender
 • Location
  Przedgórze Sudeckie

Recent Profile Visitors

8,309 profile views
 1. 2/3 areału kukurydzy wykoszone odmiana Pandoras wilgotność na jednym skupie 35-36 % i nie chciała zejść w dół przez tydzień wożenia a na drugiej firmie 31,8 - 32,5% jedno pole, siew 7 kwietnia plon 14,8 t/ha. Ta sama odmiana z siewu 25 kwietnia coś około 14,5 tony. Talisman na wiosce plon od około 11,8t do 13,2t przy wilgotności od 29% do 35% Został jeszcze ES Faraday ale to dopiero na początku listopada będzie koszony
 2. Nowy cennik. NPK nie ma na placu i nie będzie. Polidap 4000 zł/t brutto, RSM 26S - 2650 zł netto tona. Hurtownie nie kupują nawozów. W jednym dużym gospodarstwie o pow, 5 tyś - co również są autoryzowanym sprzedawcą nawozów Gupy Azoty, cała sprzedaż nawozów wstrzymana, jak chcesz coś kupić to na zapisy. A po drugie "dyrekcja" boi się że dla nich samych braknie.
 3. @lokizom w tamtym roku o tej porze mówiłem o rzepaku sianym bodajże 5 września 2020 roku (trzeba by było zobaczyć po wpisach) obserwowałem pole inne rolnika i pomimo zimy rzepak przetrwał ale był śnieg w trakcie mrozów. Nawet u mnie niewielka cześć pola była z północnym stokiem ciężka glina i rzepak byle jaki ale jakiś tam był. Więcej jak 6 liści przed zimą to on tam nie miał. Na wiosnę coś tam próbowało rosnąć ale wtórne zachwaszczenie się wdało i rumianek wyciągnął całe składniki + dodatkowy czynnik północny stok; zimny kwiecień, maj i rzepak został w miejscu a chwasty go przegoniły. Ale najważniejsze to przeżył zimę. @Pałuczanin81 mowiłem ze się zdziwicie
 4. Rozlany RSM32 przed siewem w ilości 150L, jedyny błąd jaki popełniłem to odchwaszczenie doglebowe, które spowodowało przytrzymanie rzepaku. Mam mniejszy rzepak o jeden liść od sąsiada.
 5. @miwigos nie zgodzę się !! ponieważ u mnie nie istniał optymalny termin. Jest październik i już mogę więcej powiedzieć o rzepakach. Te które zostały posiane przed deszczami czyli 21 sierpnia zostały w 90 % procentach przesiane a te 10 % które zostały wyglądają tak samo jak te siane z terminów wrześniowych. Dodatkowe koszty nasion, paliwa itd Czy to system orkowy czy bez orkowy. Pierwsze możliwe wejście z siewem w pole było dopiero 4 września. Mój rzepak siew zakończony 5 września. Obsada 42 roślin na metr, Odmiana Dominator, zaprawiony Cruserem, już był 2 razy pryskany samym peretroidem oraz raz peredroit + ch...... wygląda na dzisiaj tak. Od groma śmietek i pchełek, dzisiaj zaczyna się pojawiać mszyca - ( pomału jest koszona kukurydza to przelatuję). Jeśli utrzyma się ciepło Na poniedziałek kolejny planowany wjazd "na robaki"
 6. From the album rzepak

 7. From the album rzepak

 8. From the album rzepak

 9. From the album rzepak

 10. From the album rzepak

 11. Żeby nie zapeszyć to nic nie powiem na temat rzepaku, niech sobie rośnie w spokoju :) :) Jutro wrzucę zdjęcia swojego to się zdziwicie.
 12. A tego @jarki nikt nie wie. I w tym właśnie tkwi haczyk, problemem jest to że nikt nie ma gwarancji że w żniwa cena rzepaku dalej będzie po 3000 zł To teraz to powiedzcie całej grupie z WallStreet: Goldman, JP Morgan itd itd którzy mówią co ile ma kosztować . My na dole to te Mrówki, jak jesteś wyżej w hierarchii to możesz ewentualnie awansować na Trutnia.
 13. saletra 2300 netto i nie ma żadnego auta, RSM ponoć 1800 od 1 października ale co z tego jak dostępność jedno auto na jednego przedstawiciela GrupyAzoty tego głównego a ich jest tylko około 50 na całą PL, mocznik 2800 również brak. Teraz to co mają na placu to trochę polidapu, troszkę wiecej potasu i powiedzmy NPK. Tak jak mówiłem wcześniej jedna wielka bańka spekulacyjna. Identycznie jest na giełdzie czy to Forex czy też tej "zwykłej" GPW. Za duży wzrost w zbyt krótkim czasie. A prędzej czy później jest korekta albo dla znając temat realizacja zysków. Na portalu Hektarwiedzy gościu mądrze powiedział odnośnie cen nawozów: Ci na górze odpowiedzialni za kreowanie pieniądza dobrze policzyli skoro dajemy Wam cenę rzepaku po 3000 zł czy pszenicy po 1000 zł to Was dalej stać na zakup drogich nawozów i w tej chwili jest przeciąganie liny kto pierwszy pęknie. Za dużo by pisać. A po drugie rząd pod przykrywką pseudo pandemii zwiększył cyrkulację obiegu pieniądza - efekt wywołanie obecnej inflacji. Czyli zdewaluowanie DŁUGU, który sam się spłaca.
 14. nie ma właśnie