forumowicz

Politycy

892 postów w tym temacie

Nie ma bo to w zasadzie tylko PiS był przeciw, a że ich było nieco więcej to mi się nie mieściło na stronie A4. Musiałbym wszystko zmniejszać. I tak się trochę nakombinowałem ale jak masz taką potrzebę to postaram się lepiej to zrobić. Zaczepki Konfederacji to gra partyjna. Tak ma być. Wszystko idzie zgodnie z planem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na spotkaniu w BydgoszczU przed parlamentarnymi Mentzen zapewniał 

Że nie utworzą z nikim koalicji, więc nigdy nie będą rządzili 

Więcej nie będę pisał bo to szkodzi prawicy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i na tym poprzestańmy. Europarlament to inna rzecz. Tam nie ma koalicji jakie my znamy. Są inne partie, rożne kraje ale idea jest ta sama. Mimo wszystko jestem dobrej myśli. Kampania Łukasza Komrowskiego na moim powiecie była z rozmachem. Dzisiaj rozdaliśmy 500 ulotek w dwie osoby w niecałą godzinę. Sprowadziłem samochód z banerem i megafonem, w niedzielę był ciągnik z dużą przyczepą. Słyszałem, że było to widoczne bardzo. Czas pokaże na ile nasz wysiłek będzie się przekładał na głosy. Nikt inny nie miał takiej kampanii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na specjalne życzenie @jarki uzupełniłem listę głosujących przeciw o przynależność partyjną. Musiałem zmniejszyć tytuł bo mi się nie mieściło.

Głosowanie za zielonym ładem:

za.jpg

Przeciw:

przeciw.jpg

Źródło: https://www.europarl.europa.eu/doceo/document/PV-9-2020-01-15-RCV_PL.html

Pozycja 106. RC-B9-0040/2020 - Rezolucja 15/01/2020 13:04:58.000

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ikcomas a gdzie podział się głos z mojego okręgu gwiazdy Adamowicz w sprawie Zielonego Ladu? Nie głosowała wtedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Francuzi zmądrzeli po szkodzie 

Polacy nadal głupi 

Widać muszą zacząć płonąć miasta 

W Europie wszystko będzie po staremu 

 

Tusk zyskuje na koalicjantach i dobrze 

PiS traci na rzecz konfederacji jak wcześniej przewidziałem 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sporo złodziei się nie dostało wiec jednak trochę zmądrzeli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj większość się dostała. Weź np. u mnie w okręgu taki Janusz Lewandowski z KO, co tak go jechał zawsze Lepper, ciągle jeszcze wchodzi do PE. Z drugiej strony taki Bielan z PiSu też się dostaje. Nie rozumiem ludzi którzy tak glosuja. Zbyt duzo ludzi chodzi na wybory którzy nie mają pojęcia o co toczy się walka, kto jest kim. Głosujemy jak stado baranów. Obawiam się że w tej chwili nie ma rzeczy-sytuacji która jest w stanie zagrozić Tuskowi. Może rządzić kolejne 20 lat aż ludzie zauważa ze zabraknie im pieniędzy w portfelu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mysle że wczesniej się obudzą, konfederacja zyskała po raz pierwszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@lokizom wychodzi na to, że nie głosowała. Też jej szukałem bo na stronie jest jako pierwsza (nazwisko). Jestem rozczarowany wynikami wyborów na Lubelszczyźnie. Co tam się zadziało? Gdzie się podzialiście drodzy wyborcy? Bardzo niesprawiedliwy jest ten podział mandatów bo frekwencja też się zalicza. W okręgu stołecznym wszedł kandydat z 3% poparciem i niespełna 40 tys. głosów a Piotrowski z lubelskiego z poparciem prawie 9,5%, niespełna 60 tys. głosów i trzecim wynikiem w okręgu nie uzyskał mandatu. Bardzo na niego liczyłem i specjalnie zmieniłem okręg żeby wspomóc ale zabiła go frekwencja. Dziękujemy drodzy rodacy z Lubelszczyzny, że poszliście na wybory. Straciliśmy bardzo ważny mandat przez to że nie chciało się Wam dupy ruszyć. Paradoksalnie nawet głosy na zwycięskie partie byłyby pomocne w zdobyciu tego kluczowego mandatu. Dziękujemy pedałom za głosy, w powiecie mam aż 161 takich zjebów. Zabrakło 0,3% żeby ich nie było a tak 3 mandaty weszły. Gratulacje. W moim powiecie PiS zdeklasował pozostałych - 55%, Konfederacja - 16%, Trzecia droga -  14%, KO - 10% i Lewica aż 1,84%. Jestem przerażony, bo prawie dwie na spotkanych 100 osób to oszołomy. Dziękujemy Wielkopolsce za Bryłkę i wysiłek tych którzy chcieli zmienić okręg. Szacuneczek. Dziękujemy dolnośląskiemu za odgłosowanie Róży Marii Barbary Gräfin von Thun und Hohenstein. A Warszawa to już stan umysłu bo wyborcy to pedały, alkoholicy i debile. Zajączkowska wybitnie nie pasuje do tego grona. Jakim cudem zdobyła tyle głosów, może dużo słoików jest zameldowanych? Gdyby wybory zakończyły się tak jak w moim powiecie to prawica miałaby 71% i wynik znacznie lepszy jak we Francji. Wtedy to rząd natychmiast musiałby ustąpić bo by rewolucja była a tak dalej jesteśmy w wielkiej murzyńskiej czarnej dupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Frekwencja nie wlicza się do podziału mandatów. Piotrowski nie wszedł bo zbyt mało mandatów przypadało na okreg, podobnie u mnie jest ten sam problem bo na całe województwo 3 mandaty, 2 dla KO i 1 dla PiS. Jakby były wieksze okręgi, np. 2 województwa i byłoby 5-6 mandatow do zgarnięcia to podział mandatów byłby bardziej 15 KO, 15 PiS, 10 Konfa, 7 Trzecia, 6 Lewica. 

U mnie w gminie 57% PiS, 23% KO, 12 Konfa, Trzecia 4%, Lewica 1%. W powiecie to już ponad 47% KO, PiS 30%, Konfa 11%. Województwo to 51% KO, PiS 28%, Konfa 9%. 

Durne jest to miasto. No i niestety frekwencja na wsi duzo mniejsza niż w mieście. Ludzie na wsi nie czują się zintegrowani z Unią Europejską i w sumie to dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A właśnie, że się wlicza https://www.pap.pl/aktualnosci/ciekawe-wyniki-na-lubelszczyznie-widac-spore-zmiany

"Niższa frekwencja - stwierdziła politolog - przełożyła się także na mniejszą reprezentację województwa w PE, która skurczyła się z trzech do dwóch europosłów."

@arszczecin mi o tym wspominał, że frekwencja jest ważna.

U mnie gminy bardzo podobnie jak powiat, w miejskiej nieco więcej KO tylko. W jednej gminie to KO miało tylko 3,7%. Województwo też PiS i to zdecydowanie. Jak zwykle Polska podzielona na zachodnią i wschodnią a można by było połączyć siły i zamiast głosować przeciw komuś to głosować za ale jeszcze do tego nie dojrzało społeczeństwo. Teraz siedzą razem, piją Ballantine'sa i śmieją się z głupoty Polaków. Muszą wprowadzić te dyrektywy budynkowe to się oczy otworzą.

P.S. Słabego kandydata miałeś z Konfy ale chociaż głosy zbierał dla ogółu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No miałem słabego i wiedziałem że dwa mandaty będą dla KO i jeden PiSu ale i tak zagłosowałem na Niego.

Żeby wyszedł ktoś z Konfy z mojego okregu to musiałaby mieć aż 26%, przecież to niepowazne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2024 o 00:30, lokizom napisał:

Frekwencja nie wlicza się do podziału mandatów. Piotrowski nie wszedł bo zbyt mało mandatów przypadało na okreg, podobnie u mnie jest ten sam problem bo na całe województwo 3 mandaty, 2 dla KO i 1 dla PiS. Jakby były wieksze okręgi, np. 2 województwa i byłoby 5-6 mandatow do zgarnięcia to podział mandatów byłby bardziej 15 KO, 15 PiS, 10 Konfa, 7 Trzecia, 6 Lewica. 

U mnie w gminie 57% PiS, 23% KO, 12 Konfa, Trzecia 4%, Lewica 1%. W powiecie to już ponad 47% KO, PiS 30%, Konfa 11%. Województwo to 51% KO, PiS 28%, Konfa 9%. 

Durne jest to miasto. No i niestety frekwencja na wsi duzo mniejsza niż w mieście. Ludzie na wsi nie czują się zintegrowani z Unią Europejską i w sumie to dobrze

Dziwactwa eurowyborcze? Ordynacja do PE do zmiany, natychmiast! -

wpiszcie sobie linijke wyzej w przeeglądarce. Marcin Palade zrobił dobry program o ordynacji wybirczej do PE

Edytowano przez arszczecin
skleroza i aby jarki nie sapał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się